Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoktól kérdezem, akik babájuk...

Azoktól kérdezem, akik babájukkal aludtak egy ágyban: mennyi idős volt babád, mikor saját ágyában kezdted altatni? Hogyan csináltad?

Figyelt kérdés
Nehéz volt? (Olyan választ köszönöm nem kérek, ami kritizál,mert ha nem a kérdésre válaszolsz sajnálom, de lepontozlak)
2010. okt. 13. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk több fokozat volt/ van az együtt alvásnál:

Egy hónapig már este is együtt feküdtünk le.,


1 hóstól este elaludt a mi ágyunkban, és átrakta a férjem a kiságyba, és az első evésnél jött hozzánk, utána már nem raktam vissza.


Ez volt 14 hósig, addig evett éjjel. az idő kiolódott, a végén hajnali 5 ig bírta cici nélkül, utána még egy kicsit szunyáltunk együtt.


14 hós korától alszik el egyedül a kiságyban, a nappali alvás az kb. 7 hós korától egyedül volt a kiságyban, azzal nem volt gond.


Azóta teljesen változó, este elalszik egyedül, hetekig meg sem nyekken éjjel, van, hogy meg sír, és akor odavesszük magunk közé. De ez ritka mostanság.


Ma volt ilyen pl. fél 4 kor elkezdett sírni. Odahoztam, bebújik a sarokba, és megkérdeztem, miért akart idejönni, mi volt a baj. Erre: hiányoztam Apának!!

Apa nem is tudott arról, hogy áthoztam, aludt.

Amúgy most 2 éves lesz.


Én nem bántam meg, hogy velem aludt, most már tényleg nagyon ritka, most is a fogzás miatt van, még 7 fog hátravan neki.


Sosem sírt éjjel, így jókat aludtunk.

2010. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Négy hónapos koráig a kiságyban aludt, de akkor már annyira nem bírtam az éjszakai vándorlást a szopizás miatt, hogy magam mellé vettem. Hét hónaposan viszont már annyira mászott éjszaka, hogy attól féltem leesik az ágyról, hiába raktam körbe takarókkal és párnákkal. Nem volt átmenet, egyik este még mellettem aludt a nagyágyon (férjem külön aludt másik ágyon), másik este már a saját kiságyában aludt. Soha nem ringattam, altattam ölben csak letettem és aludt magától. Kilenc hónaposan aludta át először az éjszakát. Most 18 hónapos, esti mese vagy verselés után magától alszik el a kiságyban.
2010. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3 hós koráig velem aludt egy ágyban a gyerekszobában, apa külön a hálóban, hogy ne zavarjuk éjjel. Amikor elkezdett forogni, nekem meg már nagyon hiányzott a sajét, kényelmes matracom a féejm mellett, akkor lassan beszoktattam az ágyba. Előbb nappal tettem bele egyre hosszabb időkre, közben gondoskodtam róla, hogy jól érezze magát: játékok, ének, csörgő, meg én. :-) Aztán előfordult, hogy napközben el-elnyomta benne az álom. Amikor a napközbeni alvást már jól tolerálta a kiságyában, tettem egy próbá, és este ott fektettem le. Azonnal nagy siker volt, nem sírt, nyugodtan aludt benne. Még kb két hétig aludtam a szobájában a biztonság kedvéért, ő meg már a kiságyában, csak utána költöztem vissza apához. Ekkor volt kb 3,5 hónapos.
2010. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk úgy volt,hogy a kiságy teljesen a mi ágyunk mellé volt tolva és levettük a rácsot,így velem aludt ,de mégis külön. Volt,hogy elakudt a kiságyban majd éjjel mellém feküdt ,vagy épp fordítva. Mindenki mondogatta,hogy milyen hülyeség,mert majd nemtudom magam mellől elszoktatni a gyereket és még 18 évesen is együtt alszunk,de ez nagy hülyeség! Kb 15 hónapos volt a kisfiam amikor a kiságyat átalakítottuk heverővé és eltettük az ágy mellől, az első naptól fogva ott alszik, imádja az ágyát és sokkal jobban alszik egyedül! Tetszik neki,hogy egyedül fel-le tud közlekedni.
2010. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocsi "elaludt"
2010. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

8-10 hónapos koráig a mi ágyunkban altattam, éjjel-nappal.

Azután nappal az ő ágyába raktam be aludni, amikor félálomban volt. Mikor leért a popsija, felsírt, akkor kivettem, és tovább altattam. 2-3-szor ezt el kellett játszani egy altatásnál, aztán végül szépen aludt a kiságyában.

Aztán este is altatáskor a kezemből a kiságyába raktam. És akkor vettem át hozzánk a nagyágyba, amikor felkelt szopizni. Most még ebben a fázisban vagyunk. Majd ha leszokik az éjszakai szopiról, akkor teljesen átszoktatom a saját ágyába.

2010. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kb 2-3 napos korában ( még a kórházban ) a mellkasomra fektettem, mert nagyon sírt és tudtam, hogy ez megnyugtatja. Ezek után 3 hónapos koráig így aludt. Minden éjjel, a mellkasomon. 3 hónapos korában már kezdett kicsit nehéz lenni, ezért úgy döntöttem lesz ami lesz, be teszem a saját szobájába, a saját ágyára.. Rettegtem mi lesz, mert mindenki azzal ijesztgetett, hogy üvölteni fog, mert már megszokta, hogy velem alszik meg ilyenek.

A babám mindenkit meghazudtolva, ettől a naptól egyedül alszik a kiságyában. Semmi sírás vagy hiszti. Már 10 hós.

2010. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azt hallottam, hogy 3 hónapos korukra általában kinövik, de hallottam már olyat is, hogy csak 4 hónapos korára hagyta abba:( Tehát legrosszabb esetben is csak másfél hónapunk van. Olyan 1-2 hetesen kezdte. És nagyon erősen fájt neki nappal is, de most már csak este.

Anyatejes egyébként, nem kapott tápot eddig. A tápos babák azt hallottam hasfájósabbak. Akkor mi lenne szegénykémmel, ha nem lenne tejem:S

Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat.

Egyébként épp most alszik be az apja karján, hasra fordítva...remélem:D

2010. okt. 13. 22:18
 9/10 A kérdező kommentje:
Na, bocs, ezt a hasfájós kérdésemre akartam írni..igen, mert hogy főleg azért altatom magam mellett a babám, mert hasfájós, és ha nem így tennék, akkor nem aludnék éjjel.
2010. okt. 13. 22:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,

én folyamatosan próbáltam átszoktatni több-kevesebb sikerrel...Ma már 22 hónapos nagyfiú, de az éjszaka második felét köztünk tölti. Ez van, már megszoktam, és bevallom imádom, hogy ott szuszog...:)

Most kap új ágyat, szóval hátha nem jön már át, de ki tudja.

Engem nem zavar, eljön az idő amikor majd én könyörgök egy kis összebújásért neki meg már ciki lesz, úgyhogy én kiélvezem ezt az időszakot.:)

2010. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!