Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szokassuk őket egymáshoz?...

Hogy szokassuk őket egymáshoz? Már nagyon tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Nővéremék ide költöztek anyáékhoz és minden nap találkozunk.A legkisebb gyermeke 11 hónapos kislány, az én fiam 9 hónapos.A kislány ha simogat, akkor csap és körömmel csinálja, ha a fiam, akkor tenyérrel.Remélem értitek.Próbálgatjuk mutatni a kislánynak is a tenyeres simogatást, de még nem igazán megy neki a fiú meg mindig megijed tőle és sír.Kérdésem, hogy azon felül hogy a kislányt tanítgatjuk, a kisfiút hagyni kellene nem?Csak én úgy gondolom, hogy a lánykának mindenért meg kellett eddig harcolnia a testvéreivel szemben, míg a fiamnak nem volt ilyen problémája.Viszont ha nem hagyjuk őket, akkor a fiúból anyámasszony katonája lesz, azt pedig nem szeretném.Anyáék meg mindig elválasztják a 2 gyereket, ha ilyesmi történik.De ha bölcsibe megy, akkor nem lesz senki akkor odébb pakolná.Hogy lehetne meggyorsítani a folyamatot, hogy a kisfiam ne legyen ilyen kis mimóza?Aktuális lenne, mert decemberben mennem kell vissza dolgozni.Köszönöm, ha van valami hasznos tanácsotok, tapasztalatotok!
2010. okt. 12. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Még nagyon pici mind a kettő. Szerintem mindegyiknek mutassátok, hogy kell, ennyi elég ebben a korban. Amikor nyúlnak egymás felé, fogjátok meg a kezüket és segítsétek, irányítsátok a mozdulatot. Közben meg mondjátok, hogy látod, így kell.

De tényleg nagyon kicsik még, sokat fognak változni, nem kell emiatt aggódnotok!

2010. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alaptalanul aggódsz attól, hog a kisfiú "anyámasszony katonája" lesz. Sokkal többet számít a kisfiúk férfivá nevelésében az édesapa mintája, az is kicsit idősebb korában, mint az, hogy csecsemő korában sír-e vagy sem. Hogyne sírna, ha egyszer csecsemő még... Arra ügyeljetek, hogy egymásban ne okozzanak kárt.
2010. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én megértelek, az én fiam már 15 hónapos, de fél a hasonló korú gyerekektől, mert így közelítenek hozzá,a megoldást nem tudom sajnos.Idővel elmúlik,vagy megszokja...
2010. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. okt. 13. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!