Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babájának sokszor begyullad a nyaki nyirokcsomója?

Figyelt kérdés

Nemrégiben olvastam hasonló problémával küzdő anyukát-babát, de engem az érdekelne, h sokak vannak e így?


Tehát h érthető legyek: A babának a lázon és a nyirokcsomó megnagyobbodáson kívül semmi baja. Ez gyakori?


(Azért érdekel,mert 2 napja lázas a kicsim, és még nincs más tünet. De már neki is volt nyirokcsomó gyulladása)


Ja és még egykérdés! FOGZÁS OKOZHATJA A NYIROKCSOMÓ GYULLADÁST???


2010. okt. 11. 10:14
 1/4 A kérdező kommentje:
????
2010. okt. 11. 10:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia,én is tegnap feltettem hasonlo kérdést,de senki nem jelentkezett rá.Nekunk most van eloszor,a fiam 1 éves,tegnap voltunk orvosnál,várom az eredményeket,neki a fule mogott van 2 ,meg a nyakán hátul ketto.Elég ideges vagyok,neki sem láza,semmi más tunete nincs,kicsit piros a torka a doki szerint,majd meglátjuk.
2010. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én már válaszoltam pár ilyen kérdésre:)


A nyirokmirigy megnagyobbodása normális jelenség.


Ha beteg a gyerkőc, akár csak hőemelkedése, láza van, semmi egyéb tünet, akkor természetes jelenség a duzzanat.

Ugyanis, ez is jelzi, hogy valami fertőzéssel küzd a baba/gyerek.

Sőt, ha tünet sincs, akkoris jelezheti hogy küzd a szervezet valami bacival.


Fogzás okozhat nyirokcsomó duzzanatot, hisz olyankor is gyengül az immunrendszer.

Kb úgy működik, mint a mandula. Védekezik és jelez.


Gond akkor van, ha nő a csomó. Ezért dokinak érdemes megmutatni, mert csak ő tudja eldönteni, hogy még a normál méretben benne van e a duzzadás nagysága.


Jó immunrendszer mellett nem mindig betegszik le,nem mindig produkál tüneteket a gyermek, csak a nyirokcsomó jelzi a duzzanattal, hogy valami történik a szervezetben.

2010. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a babámnak, hanem nekem, évek óta rendszeresen,most is,semmi bajom nincs vele.
2010. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!