Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet duzzadt a nyirokcs...

Miért lehet duzzadt a nyirokcsomója?

Figyelt kérdés
6 hónapos kislányommal lassan egy hónapja torokgyulladással küzdünk. Hol elmúlik, hol visszatér. Az orvos nem hajlandó gyógyszert felírni, amitől esetleg túljutnánk ezen. Szombat óta megint nyűgösebb volt, ma elvittem az orvoshoz, mert találtam a füle mögött a csontos részen egy duzzadt nyirokcsomót. Azt mondta piros a torka, de beküld minket a kórházba, hogy vegyenek vért a picitől, mert ez gyulladásra utal. Majd hozzátette, ne aggódjak, hogy a hematológiára kell mennünk, a pici biztosan nem leukémiás!!! A kórházban azt mondták időpontot tudnak adni, 3-4 hét múlva, addigra viszont ez el fog múlni, mert a torkától van, ez gyerekeknél nagyon gyakori. Szerintük mondjam meg az orvosnak, talán gyógyszert adjon a kicsinek, ne küldözgesse ezzel kórházban, hogy szurkálják meg. Ti mit gondoltok? Elvigyem megszúratni 3-4 hét múlva vagy hagyjam hadd múljon el magától ez az egész.
2010. okt. 18. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elvinném. Inkább legyen egy negatív lelet. A gyerekorvos csak jobban ismeri már a "kórtörténetet", mint a kórházban, akivel most beszéltél először.
2010. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

duzzadt nyirokcsomó a torokfájástól van - a nyirokcsomó az immunrendszer része, egy hosszabb megfázásnál, torokgyuszinál még van, hogy az én nyirokcsomóim is tapinthatóak...

egy vérvétel nem árt sosem (=Biztos nincs semmi baja szerintem a babádnak!), de azért furcsa a dokid, hogy nem segít nektek kigyógyulni a betegségből. Ha mást nem is, valami homeopátiás szert kezdjetek el szedni. Felnőttként is milyen borzasztó tud lenni a torokfájás, nem hogy egy gyereknek, pici babának...

2010. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Én nem nagyon tudok segíteni meg tanácsot adni, de szintén hat hónapos a kislányom, és neki is van mindkét oldalon nyirokcsomó. Neki hátul van a tarkóján. Azt mondta a dokinénink,hogy ez a szervezet részéről egyfajta védekezés, tehát semmi gond vele és előfordulhat, hogy egy hónapig is meglesz vagy mégtovább.Meg is van még.

És ő nem is volt igazán beteg, icipicit piros volt a torka, de semmilyen betegségre utaló tünete nem volt. cebiont kellett adjak neki.

Nem értem a ti dokitok miért mondta, hogy gyulladásra utal az enyém pedig azt, hogy semmi gond.

Remélem nem zavartalak nagyon össze azért!

2010. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia,mi is hasonlo helyzetben vagyunk,de nekem a fiamnak nem volt semmi tunete.Ahogy észre vettem a fule mogott a csomokat,mentem is veel a dokihoz,megvizsgálta,azt mondtahogy kicsit piros a torka,lehet ettol,de vett tolte torlete,meg vért is.Másnap hívtam,minden negatív lett,csak a leukocyták lettek neki magasabbak,a felso határnál van.Azt mondta várjunk 1 hot és ujra megnézi ot,de azért menjunk el a hematologiára,mi egyébként is járunk oda más vashiány miatt.Ja még annyit,hogy másnapra a fiam aztán elkezdett nagyon csunyán kohogni,valoszínu ezért duzzadtak meg neki,a dokino talált 4-et.Egyébként én is ilyen vagyok,ahogy megbetegszem,megduzzadnak.
2010. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!