Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szilikon étkészlet vagy a...

Szilikon étkészlet vagy a bambusz étkészlet a jobb?

Figyelt kérdés
Hozzátáplálás előtt állunk és nézegetem a kínálatot, rengeteg féle van, pl bambuszból is szép osztott tányérok, de a szilikon tányérok is nagyon szépek, mindegyik tapadókorongos, egyetlen ami zavar hogy pl nem mikrózható a bambusz, de nem tudom a szilikon mennyire masszív. Nektek mi a tapasztalatotok?
2023. ápr. 17. 08:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha van mosogatógépetek, akkor azt vedd figyelembe, hogy mi az, amit be tudsz rakni a mosogatógépbe, a hozzátáplálás kőkemény takarítós meló, főleg, miután egyedül eszik már, 1 éves kora körül :D A bambuszt amúgy nem lehet szerintem betenni.

Bár nem ez volt a kérdés, nekünk ilyen étkészletünk van:

[link]


Műanyag tányérok szilikon alátéten, szerintem tök jól tapad, sose szedte fel a lányom, van hozzá tető, ha nem eszi meg az egész adagot, nem kell pakolgatni másik tárolódobozba. Én nagyon szeretem.

2023. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De jó köszönöm :-) van mosogatógép
2023. ápr. 17. 08:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb műanyag tányérok az ikeabol. Van lapos és mély, szép színesek.
2023. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekünk is az ikeás műanyag tányérok jöttek be, annyi kitétellel, hogy azokat sem jó ötlet mikrózni, megoldvadt egy része, és csúnya maradt, olyan, mintha ételmaradék lenne rajta.


Ettől függetlenül is az ikeás készletet venném újra. Volt tapadós tányérunk, az csak arra jó, hogy amikor felszedi a gyerek, akkor jó messzire tud repülni róla az étel :D a gyerekek persze szerették, mert poén volt letapasztani, és leszedegetni. Ennek sokkal jobb alternatívája szerintem az etetőszéken lévő tálca. Jó, az ikeás Antilopról nehéz leszedni külön, így én inkább csak eléraktam, aztán letöröltem, de volt egy másik etetőszékünk, aminek a tálcája tetejét le lehetett könnyen szedni, és elmosni. Ezt a széket modjuk más miatt nem szerettem (batárnagy volt, és marha nehéz volt takarítani).


Második gyerekkel márcsak ikea Antilopoztunk, eléraktam az ételt, vagy az asztalra, vagy a tálcára, és annyi. Saját tányéron melegítettem.

2023. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Van vagy három tányérja, de az etetőszék tálcájáról eszik, így 11 hónaposan egyelőre felesleges bármi is. A kedvenc hóbortja, hogyha leteszem elé a tányért, hogy három másodperc alatt alányúl és löki le az egészet. Rázza, húzgálja, mert jó hangja van, ahogy csörög az etetőszék asztalkáján. Meguntam a sokadik után és elengedtem. Szóval ilyen formán semmilyet nem vennék egyelőre (mondjuk nem is vettem, kaptuk őket többnyire).

Van egy bambusz, azt nem szeretem, pedig nagyon cuki. Egyrészt nem mosogatógép kompatibilis, pedig hidd el egy idő után nagyon jó érzés tud lenni, hogy a tálakat csak be kell b*szarintani a gépbe, másrészt az osztás nem elég mély rajta, így nem tudja megtámasztani a barázdán a kaját, hogy ügyesen megtudja fogni a csúszósabb kajákat is. Csak lökdösi le róla és felidegesíti magát vele. Van egy kifejezetten baba tányérunk, műanyag, osztott, az ilyen szempontból tök jó, meg egyet én vettem magamnak még anno a kórházba valami kínaiban, az is nagyon jó, de azt hiszem az ikeás lapinak is elég magas szélső pereme van, az is jó lehet.

2023. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagy nálunk 2,5 éves koráig bármilyen tányért (a tapadósat is) gond nélkül felszedte, és ledobálta, sőt, ha 1 falatnál többet tettem elé, akkor az ételt is. A kicsi elé le lehetett tenni a tányért egyben az egész étellel, ő olyan 1,5 éves kora óta nem dobálta le, hiába nem volt letapasztva sem.
2023. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekünk szilikon van, és ha bevizezem az alját, akkor úgy odatapad, hogy előbb emelkedik fel az etetőszék leszedhető tálcája, mint a tányér. A bambusz szép, de szerintem abszolút nem praktikus semmilyen szempontból. Az elején én amúgy úgy etettem, hogy egy-egy falatot tettem közvetlenül a tálcára, különben ha kapott egy tányér kaját, hányásig tömte magát szó szerint.
2023. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges nagy feneket keríteni neki.

Mi kaptunk twistshake tányért szilikon alátéttel, ami olyan erősen tapad, hogy a széket is felemeled vele, a gyerek 2 mp alatt rájött, hogy szedheti fel.

A rossz minőségű szilikon káros lehet, a bambusz meg szétázhat a mosogatógépben. Az osztott tányért szívás mosogatni is.

2023. ápr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 17. 11:32
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad mosogatógépben mosni a baba cuccait, mert a mosogatószer maradványa (kapszulás) rajta marad az eszközökön, tányéron. Mióta ezt olvastam sosem teszem az ő cuccait be. Ez egy újabban publikált kutatás eredménye amúgy.
2023. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!