Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem függ össze az értelmi...

Nem függ össze az értelmi képességekkel, hogy ki mikor kezd beszélni, ugye? Lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem.

Figyelt kérdés
Ha adott egy baba, aki 22 hónapos és elég szépen , változatosan beszél a korához képest, meg egy másik baba, aki nagyon értelems ugyan, de pár szón kívül semmit sem mond, csak hümmög meg mutogat, akkor ettől függetlenül még lehetnek azonos szellemi színvonalon, jól gondolom?
2010. okt. 7. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem beszél 21 hónaposan. Pár szavas szókincse van, és van egy nagyobb fiam is, aki egész nap beszél.

Értelmi szintje szerintem nem alacsonyabb, mert mindent megért amit mondok neki, ismeri a dalokat, amiket hallgatunk, amit kérek tőle, azt csinálja.

A beszédhez meg kell érnie. Ha nem beszél, az nem azt jelenti, hogy buta. Mivel előtt utóbb minden ember el kezd beszélni, ki korábban, ki később. S van sok olyan ember, aki később beszél, de hihetetlen okos.


Szóval engem cseppet sem érdekel, hogy más gyermekem ennyi idősen már mondókákat mond, majd az én fia is fogja mondani, csak gy kicsit később. Semmiről sem maradt le a fiam, nagyon kiegyensúlyozott, boldog!

2010. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia persze semmi köze hozzá hogy, most később melyik lesz jobb tanulo vagy okosabb a gyerek 3 éves koráig ha nem szolal meg az se baj most azt hogy, vkinek a gyereke már 18 hónaposan beszél vkinek csak 3 évesen fog , Későbbiekben ez nem fog meg látszodni semmilyen területen. Szoval kedves kérdező megnyugodhatsz nem lesz a te babád se lemaradva semmiről ha estleg rolatok lenne szó!
2010. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az öcsém 2,5 évesen még csak ő-zött és mutogatott. 1. osztály óta dobogós tanuló. Most 10.-es
2010. okt. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Albert Einstein állítólag 6 évesen kezdett beszélni.
2010. okt. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak sajat peldamrol tudok beszelni .elso gyermekem {lany}koran kezdett beszelni 1.5 evesen dalokat enekelt most 6 eves jol tanul es ugy latom erofeszites nelkul tanul uj dolgokat.A masodik [fiu] 2 evesen nehany szot mondott,most 4 eves lessz szepen beszel.Latom hogy ertelmes es fejlodik de fele olyan tempoval mint novere.Nem tudom ,hogy a beszedkezsegnek van- e koze hozza.
2010. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó,egyik lány másik fiú, nem egyformán fejlődnek általában.
2010. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Remélem,hogy nem!:( Az én kisfiam is hasonló korú (21 hónapos) és nem beszél.Az egyetlen szó,amit kimond,az a "mama",a többi halandzsa,vagy a szavak első ill. utolsó szótagja.Olyan kis értelmes,annak ellenére,hogy nem beszél,kommunikatív,állandóan mutogat,nyüzsög,és dumál a saját nyelvén.Megértjük egymást.

Persze,én is kicsit aggódom emiatt,de talán hamarosan beindul a nyelve és beszélgethetünk! :)

2010. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek! az én kislányom a nem beszélős, de én nem aggódom. csak az motoszkál a fejemben, hogy ha tényleg nincs jelentős különbség észbelileg, akkor mi ösztönzi az egyiket arra, hogy beszéljen, a másikat meg arra, hogy inkább várjon? azt is hallottam-tapasztaltam, hogy aki később kezd beszélni, az nem szavakkal, hanem mondatokkal kezd, addig meg csak gyűjtögeti az infót. :)

amúgy tesóm (fiú) 3 évesen kezdett beszélni, és mára egy nagyon okos felnőtt lett belőle. :) Én is úgy tudom, hogy a fiúk később kezdenek beszélni, talán mert alapból az elején őket jobban foglalkoztatja a mozgás, és az én kislányom ebből a szempontból inkább fiús, állandóan jön megy, meg se áll.

2010. okt. 8. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!