Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Áttérjünk a normál reggelire,...

Áttérjünk a normál reggelire, vagy még hagyjuk? Ti mikor kezdtétek el, és miket reggelizett a gyerkőc?

Figyelt kérdés

10,5 hónapos a fiam, eddig még szopi volt a reggeli, 9 hónapos kora óta szopi+tápszer (egy hónapja kb. 100 ml-t tudtam lefejni reggel, tehát már nem túl sok van a kettőben)és 100 ml tápszert megivott. A héten mindig meghagyott egy csomó tápszert (150-ből 100-at, 120-ból 90-et, ma 90-ből 70 ml megmaradt.) Ez fél8 körül van. Majd fél 11-kor meszi a 180 ml gyümölcsöt tízóraira és alvás. Nem tűnik túl éhesnek, bár már a tízórait én csökkentettem le, hogy ne 2-kor legyen ebéd, hanem előbb.

Ez már azt jelenti, hogy el kéne kezdenünk a normál reggelit? És ha igen, mégis mit? Kenyér? Sima fehér? Olyat nem veszünk. Sütjük a kenyeret, max félbarna lisztből... vagy lehet neki is teljes kiörlésűt is adni? És élesztőset is? Zsömlét szokott majszolni. Felvágottak közül? Meg tudja rágni? 8 foga van, de ugye még nem rágók... Ti mit adtatok első reggelinek. Tojást még nem eszik. Köszi a segítséget!


2010. okt. 7. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
a mamám 10 hónaposan már rendes kajával etetett anyu meg ellenezte mégsem volt semmi bajom...imádom a hasam ennyi lett az eredménye:)ja meg nem lettem válogatós:)egy évesen már a saját csokitortámat ettem:)
2010. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a rendes kajával, azért írtam ki a kérdést, hogy mit adhatnék neki, mert a zsömlét is olyan félve adom neki még, és ha egy nagyobb darabot leharap, akkor veszem ki a szájából, nehogy félrenyelje... hiszen a nyálát is hajlamos félrenyelni. Akkor a falatkákat hogy etessem vele? Adnám és neki, de meg tudja rágni? A bulátát is már egybe tömi be a szájába, én meg azért nem adok neki kölegolyót, mert az pici golyó, és lemenne egészben.... :o/ Hogy lehet ezt a "félelmet" leküzdeni? Ezért kérdezném, hogy adhatok e neki már rendes kaját, érdemes e, és hogy mit? A vacsi még szopi+tápszer, de a többi már normális (még nem felnőtt kaja, de ez az én hiányos konyhatudásom miatt van) kaja.
2010. okt. 7. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom a kölesgolyóval és a bulátával tanult rágni.

Először én is aggódtam, de láttam milyen ügyes, utána a kifli már gyerekjáték volt.

A bulátát volt, hogy kettétörtem és úgy adtam neki.

A kenyérre nekem azt mondták, csak ne magvas legyen, amúgy amit eszünk eheti a gyerek.

Vajas reszelt sajtos kenyér, kefirbe szoktam mártogatni kenyérbelet, Tubusos boci sajtos kenyér.

Ő már eszik tojást is.

2010. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem is adhatsz neki normális reggelit.

Hány fogatok van már?

Gondoltál már tejbe grízre?

2010. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most jött ki a 7., 8. foga. A tejbegrízt itt egy kérdés alapján pont ma gondoltam, de uzsonnára. Igazad van, reggelire is lehet. A sajtkrémet megnézem, kefírt még nem evett, de azt hiszem már ehetne, lehet megkóstoljuk.
2010. okt. 7. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!