Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos babámanak adhatok...

7,5 hónapos babámanak adhatok köleskását? Hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyit hallottam már erről a köleskásáról. DE MI EZ? És bocsi, hogy visszakérdezek.
2010. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Adhatsz neki!!! Nm tudom, milyen kölesből csinálod: pehelyből vagy szemesből. Ha túl darabosnak találod, ledarálhatod elkészítés előtt, de ez nem biztos, hogy szükséges.

Utána főzd meg vízzel, mintha tejbegríz lenne, csak ne tegyél bele cukrot. Be fog sűrűsödni.

Nagyon tápláló, és a legkönnyebben emészthető gabonafélék közt van, sokkal fiatalabb babáknak is adható. Az enyémek is gyakran kaptak.

2010. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hántolt kölest szoktam venni. Pici olajon átpirítom aztán hozzáadok hagymát és cukkinit apró kockákra vágva ezekkel is átpirítom aztán felöntöm háromszoros vízzel és pici sót adok hozzá. Nagyon jó puhára fő, kicsit szottyosabbra csinálom úgy jobban megeszi a gyerkőc. Te is adhatod nyugodtan a babádnak. Nagyon egészséges táplálék babának és mamának is!

[link]

2010. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy már lehet, ez az első a gabonafélék között, amit a hozzátáplálás kezdetétől lehet adni a rizs mellett, mivel ez is gluténmentes. Lehet kapni a Holle-től (biobolt), a DM-ben a Babylove-ot, mi mindkettőt próbáltuk, mindkettő finomszemcsés, és főzés nélkül, meleg víz hozzáadásával egyszerűen elkészíthető, melynek módja egyébként a dobozon is rajta van. Mi mindig gyümölccsel keverjük, hogy íze is legyen.. De lehet tápszerrel is, csak akkor nem számítana tejmentes étkezésnek. Én általában tízóraira adom a gyümi mellé, hogy laktató legyen.
2010. okt. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. okt. 11. 09:17

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!