Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsikém most kezdi a főzeléke...

Kicsikém most kezdi a főzelékeket. Utálja a kanalat! Nagy baj, ha eleinte cumisüvegből ezi a főzit, nem kanálból?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Én 6 hósan kezdetm neki adni főzeléket, de nem volt semmi jó, csak higítva, anyatejjel keverve, mert mindentől székrekedése volt. Így maradt amit te írtál, a cumisüvegbe keverve Nekünk bevált, kb. 3 hét után kezdtük a rendes kanalazást.
2010. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Már tud stabilan ülni?
2010. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
5 hós, nem tud ülni stabilan, etetőszékbe bekötöttem, vagy fektetve párnát tettem alá, de kanállal nem óhajt enni az Úr .... :)
2010. okt. 6. 13:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert még nincs kész a szervezete a hozzátáplálásra. Ha majd ül, akkor fog tudni szépen kanállal enni is. Addig próbáld szerintem is üvegből, ha már mindenképp akarsz neki adni ilyesmit.
2010. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2 hónapja kap tápszert, de nem ízlik neki már, azért kezdtem el a hozzátáplálást. Tejecském elment 3 hó után :(((((((((
2010. okt. 6. 13:29
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy baj!A lényeg h megegye.Tegyél hozzá egy kis forralt vizet,meg Sinlacot és add neki oda.Ne csináld nagyon hígra,csak pépesre,és használj nagyobb lukú cumit.Később próbálkozz újra a kanállal.Én be sem vezetném 6 hós kor előtt a kanalat.Senki nem fog óvodás korában is cumisüvegből enni..
2010. okt. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bajnak nem baj. De egyik barátnőm kislánya még egy éves kora után sem volt hajlandó kanalazni, csak cumisüvegből "itta" a főzeléket.


Én a bébiülésbe tettem bele eleinte a kislányom, abban etettem kiskanállal. Próbálj még kisebb méretű kanalat venni, lehet, hogy azzal elfogadja (mi Nuk-os kiskanállal kezdtük - nagyon jó kis méretű). De az is lehet, hogy más ízt szeretne érezni. Főzz neki másfajtát.


Szerintem a cumisüveget hagyd a végső esetre. Kicsit "kísérletezz" még vele! (kisebb kanál, más főzelék, más gyümölcs, először csak gyümölcslé kanállal, lehet, hogy fél óra múlva éhesebb lesz, próbáld akkor stb.)



14 hós kislány anyukája

2010. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! 10 kanálig kb bírja, de utána áttöltöm üvegbe, mert nyafizik és nem szeretném hogy megutálja a széket v a kanalat.
2010. okt. 6. 14:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
13:25-os valaszadonak igaza van. En is igy jartam csak gyumolcsel. 5,5 honaposan kezdtuk a hozzataplalast de nem kellett neki. Probaltam almat, kortet de nem volt hajlando elfogadni. Gondoltam nem szereti a gyumolcsot igy probaltam a repat, burgonyat, edesburgonyat de nem kellett neki. A vedono azt mondta egyszeruen nincsen meg kesz ra ne eroltessem. Varjak 2 hetet es probaljam ujra. Ket het mulva ujra probaltam es ette gond nelkul kanalbol az osszes eddig felsoroltat mintha mi sem tortent volna es azota sincs gond. Most 8 honapos kis zabagep. :)
2010. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval.

Ne erőltesd, ha kész lesz, el fogja fogadni kanálból! Mi két-három hétig szórakoztunk a pár kanállal, kb. 5-10 kanálnyit evett meg, akármivel próbálkoztam, aztán egyszercsak bevágott 100 milit. Ő akkor volt készen.

Hagyjatok ki pár napot, hidd el nem maradsz le semmiről (ő sem) és próbálkozzatok újra. Nem kell őket noszogatni, amikor úgy érzik, akkor elkezdik a kajcsizást!

2010. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!