Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyomorkapu-szűkület?

Gyomorkapu-szűkület?

Figyelt kérdés

Hogyan kezelték? Nagyon izgulok, a kislányom sokat bukik, mért egyszer voltunk uh-on, akkor oké volt, most meg kelle ismételni.

3,5 hós


2010. okt. 5. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez ugyanaz, mint a "gyomorgyűrű" megvastagodás (nem tudom a pontos nevét)? Bár az általában 6-8 hét között alakul ki.
2010. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekünk amikor sokat bukott, akkor bukásellenes tápszert kapott és onnantól nem bukott.

Milupa milumil AR (AR=Anti Reflux)

2010. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem halottam, kisfiamnak gyomorszáj szűkülete volt, ő is nagyon sokat bukott, de ez legkésőbb 6 hetesen észreveszik. Van ilyen, hogy gyomorkapu szűkület? Nekem a műtét után is sokat bukott a kisfiam, naponta 3-szor öltöztettem át, amikor már járt akkor szünt meg a dolog.
2010. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy a gyomorkapu vagy gyomorszáj-szűkületnek hívják. Még nem biztos..de az első uh-on 8 hetesen azt mondták, hogy a "pylorus" nincs megvastagodva.

Nem tudom, hogy az később is megvastagodhat-e.

Nekem annyit bukik, hogy csobog a padlón...csobog....borzalmas.

Próbáltuk anyatej/tápszersűrítővel előetetni, de nem lett jobb. Nekünk is van tápszer felírva AR-es, dehát szerencsére cicizik, úgyhogy nem tudom, hogy akkor inkább tápszerezzük.

Már tök tanácstalan vagyok, majd 26-án megyünk gasztroenterológára.

Ugyanis nem vesznek minket komolyan, mert a baba szépen fejlődik (hál'istennek), csakhát kibírhatatlan a folyamatos nyűglődés a bukás/hányás miatt.

És ez nem az a fajta, ami a "ne izgul, nekünk is volt"..aztán, amikor az illető meglátta, kicsit megijedt, és persze rögtön hátrált a niagara elől..

2010. okt. 5. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:

15.28 vagyok

Gyomorszáj szűkület=pylorus , ez biztosan nem lehet, mert ez 4-6 hetes korukban jön elő, főleg idő előtt született kisfiúknál. Én 3 és fél hetesen gyanakodtam, hogy valami nincs rendben, pont egy hónapos volt mikor sürgősen műteni kellett, különben ezek a babák kiszáradnának. Szóval ez nem lehet a bajotok. Kb. 3 hónapos volt a kisfiam amikor visszavittem az orvoshoz aki műtötta hogy lehet visszanőtt, mert nagyon buki azóta is a fiam. Mondta, hogy az nem tud visszanőni, uh-n is megnézték, minden rendbe volt. Egyszerűen egy nagyon bukós gyerek. A hányás ilyen kicsinél meg egy nagyon sűrű (nokedli tészta sűrűségű) halvány barnás árnyalatú cucc. Gasztron majd megnézik, ha aggódsz mindenképpen vidd el, majd ha minden rendbe lesz megnyugszol. :)

2010. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Igaza van az utolsónak. A barátnőm kisfiát nemrég műtötték ezzel! Ő akkor volt 6 hetes. És tényleg 6-8 hét között jellemző, és általában kisfiúknál, tehát a te babádnak biztos nem ez a baja!
2010. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!