Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok akiknek elöbb jött a...

Azok akiknek elöbb jött a kistesó, mint szerette volna, az hogyan tudta feldogozni?

Figyelt kérdés

14hónapos a Kicsajszim és szeretnénk majd kistesót,de évekkel késöbb!sokszor eljátszok a gondolattal,h mi lenne ha elöbb jönne és mindig frászt kapok,ha megint terhes lennék!szeretnék visszamenni melózni,rákészülni a kicsire anyagilag jobban,stb...az akinek "becsúszott"(de utálom ezt a szót)a tesó,mint szerette volna az hogyan reagálta le?elment abortuszra vagy bevállalta,h ha már megfogant akkor jöjjön?!aki az abortusz mellett döntött az nem bánta meg?nem szokott azon gondolkodni,h most ennyi és ennyi hetes terhes lennék,most itt tarhatna a fejlödésben,ekkora lennék kiírva,most születne meg kb.,kislány lett volna vagy kisfiú,stb...?vagy próbálja az egészet elfelejteni és nem gondolni ilyenekre?

ki hogyan döntött?hogyan fogadta el?

köszi a válaszokat


2010. okt. 5. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ebben a helyzetben, szerencsére. Kisfiam 20 hónapos. De ha így lenne, nem vetetném el, megoldanánk a dolgot. Max. akkor vetetném el, ha nem lenne biztosított az anyagi feltétel a 2. babának. Mert inkább 1-nek megadok mindent, amit csak tudok, mint hogy 2 nélkülözzön.
2010. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, és mi is csak 4-5 év múlva szeretnénk tesót.
2010. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ezzel én is ugy voltam mint te.Megszületett kislányom lejár a gyes megyek melozni stb.

Minden felborult mert 23 hos korában megszületett öcsi.Mikor kiderült gondolkodtam az abortuszon de nem vitt rá a lélek és ha már ugyis terveztük(igaz késöbbre)akor minegy egy pár év.

Most vele vagyok gyesen és egy cseppet sem bántam meg hogy megtartotuk mert így TELJES AZ ÉLETEM!!!

Szeretik egymást és én is imádom öket.

Ha ilyen helyzetbe kerülsz gondold meg mibe kerül egy gyerek élet ha elveteted örök életedben azon fogsz rágodnni amit fent leirtál.Nem könnyü egy abortuszt végig csinálni egyik barátnöm pszihologushoz jár mert elveteték a gyereket igaz ök eü. gondbol kifolyolag kb egy éve de még nem tette tul magát rajta.

2010. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Előre leszögezem, abortusz-ellenes vagyok. Persze, némely esetben indokoltnak tartom, de erre most nem térek ki.


A "korábban jövést" nem tartom megfelelő indoknak.


Ha nem kívánja még tested-lelked a másik babát, nagyon jó fgátlási szerek vannak, akár természetesek is. (csak 1 példa, ecetes öblögetés.)

Ha kicsi a korkülönbség a gyerekek között, az nagyon jó. Összeszoknak, tudnak együtt játszani, stb.


anyagi okokból soha nem vetetnék el egy gyereket sem.

Viszont, ha nem megy, akkor alaposan védekezni kell.

2010. okt. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hónapos volt a nagy amikor terhes lettem. Mondjuk mi akartuk. 21 hónap van a csajok között és imádják egymást. A kicsi most 8 hónapos, most már kezdenek együtt is játszani néha. Ja, és ha most megint terhes lennék eszembe sem jutna az abortusz.
2010. okt. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia!Elmesélem az én történetemet.Olyan 4 hónapos lehetett a kislányom (Most múlt 7 hónapos)szóval még friss a történet.Szóval 4 hós lehetett amikor úgy tünt h jön a kistesó.Akkor megszakítással védekeztünk mert még a gyógyszert nem tudtam elkezdeni(szoptatás miatt)a párom meg nem volt hajlandó gumit húzni.Én nagyon rettegtem h te jó ég hát ez így mégsem jó.Szóval görcsölt a hasam kiszámoltam ma kell megjönnie,nem jött másnap ismét nem jött és igy tovább és tovább.teljes kétségbeesés.akkor én teljesen elhatároztam h abortusz lesz.1 ok építkezés kellős közeépn vagyunk 1 szobánk van és kitudja mikor lesz meg a többi.2 ok amikor a lányom ép járni tanul akkor születne a pici.szoval minden kifogást találtam arra h nem tartom meg.persze a párom azonnal h ő megtartaná de rám bízza a döntést.erre egyik este vacsizunk és belém villant a szikra h megegyszer kiszámolom h mikor is kell megjönnie.na innen kezd "viccesé"válni a sztori mert kiderült h elszámoltam magam egy héttel.gondolom nem kell h mondjam mekorra kő esett le a szívemről....és h mit kaptam a páromtól.azóta szedem a gyógyszert és még a kistesóra várunk minimum 4 évet....
2010. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha úgyis szeretnétek még babát semmiképp nem vetetném el. Soha nem tudnám megbocsátani magamnak, állandóan azon járna az agyam, mi lett volna ha...

Ahol elfér 1 baba, ott elfér még 1 szerintem, nem kerül annyival többe az elején, hisz majdnem mindent örököl az idősebb testvértől.

2010. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

szerencsére nem vagyok ebben a cipöben,h jön a kistesó és védekezünk is ezerrel a párommal csak kíváncsi voltam,h más anyukák ezt hogyan oldanák meg,h dolgoznák fel!én is abortusz ellenes vagyok,nagyon!babánkat szerettük volna és hamar meg is fogant!amíg nem szerettem volna babát meg is oldottuk,h ne legyen!nem tudom,h ha megfoganna a kistesó akkor mit tennék,mert nagyon nem szerepel 1enlöre a terveink között még egy gyerek

biztos,h megtartanánk hisz ahogy irta egy válaszoló ahol el fér egy ott kettönek is van hely csak annyi mindent szeretnék csinálni még a kistesó elött!szeretnék kicsit "visszatérni a civilizációba",újra melózni,anyagilag többet tudni a pénztárcámban!szeretném késöbbre tartogatni magamnak a várandóság,szülés,kicsi megpillantását és ha most jönne akkor olyan mintha gyorsan lezavarnám öket és nem tudom késöbb ezeket átélni!

egy nagypocakkal rohangálni a másik után nekem még nem menne!és ha ugy is döntök,h abortusz akkor tönkre mennék 1életre!

kiváncsi vagyok még válaszokra,h ki hogyan láttja ezt

2010. okt. 5. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ma, a modern és megfizethető fogamzásgátlás korában az abotusz hogy lehet még mindig opció... Miért jobb megölni egy élni akaró kisembert, mint gumit húzni?


Nem vagyunk egyformák, neked 14 hónap után teherbe esni túl korán van. Nekem meg épp ideális lenne, mert kis korküönbséggel akarunk babát, hogy jól együtt tudjnak játszani, én meg egyszerre essek túl a nehezén (pl nemalvás). Anyagilag két gyerek nem sokkal kerül többe, mint egy, főleg ha szopik. Most fél éves a fiam, ha most köszönne be a kistesó, na az már tényleg korai lenne... De nem mennék abortuszra akkor se. Aki szexel, az vállalja ennek a következményeit, vagy előzze meg azokat.

2010. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, nemrég, talán épp tegnap volt itt egy kérdés a kis korkülönbséggel született babák előnyeiről. Keress vissza, érdemes.
2010. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!