Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos kisfiam most evett...

19 hónapos kisfiam most evett először gesztenyét, “gesztenye marci” formájában. Olyan mint a túrórudi, pont akkora is csak túró helyett gesztenye van benne. Lehet baja? Nem volt sok ennyi egyszerreAz allergiás tünetek mikor jelentkeznek ha az lenne?

Figyelt kérdés
3/4 órája ette

2023. jan. 22. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek a termékek baromi kevés valódi gesztenyét tartalmaznak (mellesleg én is szeretem :D). Ha eddig nem lett nagy baja, most már ne aggódj.
2023. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A gesztenye az első adható ennivalók közt van, 6 hónapos kortól adható. Úgyhogy szerintem nem kifejezetten allergén. A mogyorófélékre az allergia leginkább azonnal, de fél órán belül biztosan jelentkezik, ha erre gondolsz. Komoly baja biztos nem lesz, de valószínűbb, hogy nem allergiás rá. :)
2023. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gesztenye nem allergizál úgy mint pl a dió vagy mandula.


Én pl már nagyon hamar, öt hónapos kora körül bevezettem. Imádta pl sütőtökkel keverve.

2023. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Egy édesítőipari összetett szemetet adsz a gyereknek és pont a gesztenye miatt aggódsz? :)

A gesztenye jellemzően nem allergén, az elsők között adható ételek között szerepel, de a rudiban az a legkevesebb.

2023. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hós kortól adható a gesztenye, én adtam is a lányomnak, natúr gesztenye masszával kevert körte vagy alma püré formában. Szerette nagyon, semmi baja nem lett tőle.
2023. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
19 hónaposan először eszik gesztenyet? Kb. 6 hónaposan javasolta a táblázat, emiatt nem hiszem, hogy gyakran lenne gesztenyere allergiás reakció. A fiad már nem baba, másfél éves, nem sok neki ekkora adag.
2023. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7-8 hósan gesztenyét főztem neki,
2023. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi baja lenne? Már a mogyorót is rég be kellett vezetned, lehet azzal kevered. A gesztenye nem kifejezetten allergén.
2023. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazi gesztenye az az allergiás gyerekeknek is adható. A gyerekallergia könyvben külön javasolják a gesztenyetejet pl. a tejallergiás gyerekeknek. A rizstej, rizsnyák, meg tengerialga és szójatej mellett.

A gesztenyetej, legalább finom.

2023. máj. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!