Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kaphatja a gyerekünk az...

Hogy kaphatja a gyerekünk az apja nevét, ha nem vagyunk házasok? Mit kell ehhez elintézni vagy milyen papírt és hol kell kitölteni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Apasági nyilatkozatot kell tenni a polgármesteri hivatalban. Ehhez kell kérni a terhesgondozóbol igazolást.
2010. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Be kell menni személyi igazolvánnyal és lakcímkártyával az okmányirodába a jegyzőhöz a városban, ahol laktok, és mindkettőtöknek egy nyilatkozatot kell aláírnia. Apának elismerő nyilatkozatot, neked pedig beleegyező nyilatkozatot. Azt kell majd a kórházba a szülésre elvinned magaddal.
2010. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Apai elismerő nyilatkozatot kell tennie a párodnak. Besétáltok a helyi polgármesteri hivatal szociális osztályára, viszitek a személyit, lakcímkártyát és egy igazolást a nőgyógyásztól, hogy a baba mikor fogant és megcsinálják. Ezek után még kelleni fog egy közjegyzőtől egy olyan papír, ami azt igazolja, hogy a baba fogantatásának időpontjában nem voltál házas ill. nem éltél hivatalos élettársi kapcsolatban mással.
2010. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekünk nem kellett ilyen közjegyzői akármi. Mindkettőnk lakcímkártyája ugyanoda szól ugyanis, amit 5 évvel ezelőtt állítottak ki.
2010. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!:)

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!:)

Nekünk nem 1 helyre szól a lakcímkártyánk:S

Akkor ezek szerint elég 1 nyilatkozat nem kell élettársi kapcsolatban lennünk.....csak mert ilyet is hallottam.

Köszönöm szépen még1szer a válaszokat!

További szép napot mindenkinek!:)

2010. okt. 3. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Be kell menni a lakhely szerint illetékes Önkormányzatba.Ott az Anyakönyvi és Népesség-nyilvántartó Csoportnál kell kérned egy családi állapotról szóló igazolást (hajadon vagy).Aztán talán az anyakönyvi csoporthoz kell menni és vinned kell: -érvényes személyi igazolvány - útlevél -, lakcímet igazoló hatósági igazolvány,

-az anya családi állapotáról igazolás ( elvált családi állapotú esetén a válásról szóló jogerős bírósági ítélet , özvegy családi állapotú esetén a halotti anyakönyvi kivonat is)

-terhes gondozási kiskönyv és

-szakorvosi igazolás ( mely tartalmazza a fogamzás feltételezett időpontját, illetve a szülés várható idejét ).Ez fontos!!!!

Az én párom vidékre volt bejelenteve én meg Bp-re..mi az én lakhelyem szerinti önkormányzatba mentünk.Nem kellett élettársi papír hozzá,csak azok amiket felsoroltam.

2010. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akinek nem kellett papír arról, hogy nem házas, annak azért nem kellett, mert a jegyző meg tudta nézni az anyakönyvben, hogy milyen az illető családi állapota.


Az előttem szólók nagyjából mindent leírtak, egyet nem: az apasági nyilatkozat tételénél a szülők eldöntik, hogy mi legyen a baba vezetékneve. Ez lehet az apa vezetékneve, az anya vezetékneve, de akár kettejük neve összekpcsolva is. Mi pl. úgy döntöttünk, hogy a babánk az én én vezetéknevemet kapja, mert az apjának egyszerűen csúnya a neve.

2010. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok:)

Köszönöm szépen a válaszokat!:) Ma bementem a városházára és megkérdeztem pontosan, hogy is van ez:) 1 éve változott a törvény és csak akkor kaphatja az apja nevét, ha hivatalosan közjegyző által élettársi nyilatkozatot teszünk, ami összege közjegyzőként változik nálunk 25 ezer, de van ahol 60 ezer:S vagy akkor, ha házasok vagyunk, ez a 2 variáció van, már nem elég az apasági nyilatkozat:S de januártól változik megint ez a törvény. Csak leírtam, ha érdekel vkit, mert pont ebben a cipőben jár:)

Köszönöm még1szer a válaszokat!:)

További szépeket!:)

2010. okt. 5. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!