Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy baba? Kislányom 4...

Nagyon nagy baba? Kislányom 4 hónapos 1 hetes és súlya már 8500 gr. Mindenki csodálkozik rajta, az orvosok is azt mondták, h egy kicsit nagy a korához képest.

Figyelt kérdés

Jól eszik, elejétől fogva tápszeres, mert nem volt tejem (sajnos), mostanában kezdtem a hozzátáplálást, de azt sem tudom mit adjak, mert még a levegőtől is nő.Születési súlya 3600 gr volt, hossza 52 cm.

Volt-e még valakinek ilyen tapasztalata kicsijével? Van-e okom aggódni? Kövér gyerek lesz majd belőle? Köszi a válaszokat!


2010. okt. 2. 10:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem hogy 74,5 cm!
2010. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szia, az Én fiam, 3880 , 58 cm született, 4,5 hónapos anyatejes, és most 8 kg. Egyáltalán nem kövér arányos baba.


[link]


Te látod, hogy milyen.

Unokahugom 4 hónaposan úgy nézett ki mint egy szumo,ő is tápszeres volt, és mára már egy nagyon csini 3 éves kiscsaj, ja és kb 8 hónapos kora körül arányosodott.

2010. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
szerintem is nagy. 8,5 a kislányom és most 8440 gr. azt hozzáteszem, hogy sokat szopizik igény szerint, és nagyon hurkás, nálunk is csodálkoznak milyen hurka-gyurka, hát akkor nem csodálom, ha nálad meg még jobban csodálkoznak. ilyen "erősek" vagytok ti is? vagy nagyszülő? lehet örökölte.
2010. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
bocs, 8,5 hós előző
2010. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Hát, az enyém meg kicsi de mit csináljunk velük? Majd kialakulnak! 19 hónapos és 9,5 kiló.
2010. okt. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

11:04 - szívesen megnézném ahogy az alultáplált lányomat megkísérled megtömni... :DDDD úgysem sikerülne mondjuk.

szerinted alultáplált, doki szerint nincs vele semmi gond. és legyen inkább ilyen mint hurkagyurkás-karú kövér kislány - van ilyen a lakóhelyünkön, csak TANK-nak hívják szegényt. -

2010. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

11:04

Szerintem már most duplázott bőven... (3600x2=7200 és már most 8500) Fél éves korára régen túl lesz a kétszerezésen!


Egyébként azt nem lehet még most megmondani, hogy kövér gyerek lesz-e. Ha elkezd mocorogni, szerintem nagy részét le fogja dolgozni.

Ha anyósomból indulunk ki, szerinte biztos kövér lesz, mert ő a 8 hónapos 7300 grammos fiamra is azt mondja, hogy kövér... De vele inkább ne foglalkozzunk (150 cm magas kb, és mindehhez 110 kg minimum).


Azt írod az orvosok is mondják, hogy kicsit nagy. Mást nem mondtak? Ha nem mondták, hogy baj lenne, akkor ne idegeskedj! Le fogja majd mozogni!

2010. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 59 cm-rel és 3650 g-mal született. 5 hónaposan 8 kg volt. 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. Nekem tetszett, hogy kis hurkás volt. 1 évesen 80 cm és 10 kg volt, most 14 hónaposan 84 cm és maradt 10 kg.

Szerintem nincs a tiéddel sem semmi probléma!

2010. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem nagy szerintem. De mondjuk én 1 évesen voltam ekkora s én 3300grammal születtem 25 éve.Én 3hétig ettem csak anyatejet..
2010. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Kislányom Nan 1 eszik születésétől fogva, és mindig betartottuk a csomagoláson leirt adagolást, na jó, nem úgy, hogy egyik napról a másikra tértünk a 150 gr-ról a 180-ra, hanem fokozatosan. A doki azt javasolta, h térjünk vissza a 150 gr-ra, mert túl kövér a korához képest. De már nem birtam elviselni, amikor minden etetés után sirt és teával kellett csilapitani, tehát pár nap után megint elkezdtem 180 gr-ot adni,napjában 5x. 1 hónapja kezdtem adni általam kiszoritott gyümölcsleveket, nagyon szereti. Adtam már 2x reszelt almát keksszel, az is izlik. Nem tudom mit adjak, mert minden orvos mást mond.

Az én családom hajlamos a hizásra, a férjem inkább sovány és magas. A kislányomra nem mondhatnám, h kövér, inkább tömött, mert a hossza már 67 cm. De más 4 hónapos babákhoz képest nagy, ruhái egy 6-7 hónapos babának is jók lennének.

2010. okt. 4. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!