Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek? Autósülés kérdés!

Szerintetek? Autósülés kérdés!

Figyelt kérdés
Milyen autósülést vegyünk? Problémám, hogy a hordozónk ami van nem lesz jó már sokáig, ugyanis most 7 és fél kg-os a lányom, de épp jó az öv a hordozóban. Egy vastag kabáttal már nem fogom tudni összekapcsolni neki. Nem tudom már tovább állítani az öv hosszúságát. Pedig elvileg 13 kg-ig jó! De hogy? Szóval kell egy autósülés! De milyen? 0-18 kg-ig vagy 9-36 kg-ig? Melyik lenne jó? Tapasztalatok? Mind kettőt lehet dönteni! De még most magától nem tud ülni. A 0-18-ast be tudom még háttal kötni de a nagyobbat már nem, viszont az tovább jó.
2010. okt. 1. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 9kg-25kg-ig valót vennék a helyedben. Úgyis mindjárt 9 kg lesz a gyereked, az a cirka 1 kg már nem okoz gondot. Amíg nem ül, addig döntve utazik. Ha pedig majd 26 kg lesz, jópár év múlva, akkor veszel alá egy magasítót. Ennyi. A 9-36kg-ig viszont szerintem nem kényelmes egy 9-10kg-os babának. Mert a fejrésze nem olyan kialakítású.
2010. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 7,5 kg-os, akkor cinkes beültetni a 9 kg-tól használható ülésbe. Egyébként meg azt mutatják a tesztek, hogy biztonságosabbak a 0-18 kg-ig lévők, mint a nagyobb súlyintervallumot biztosítók. Nektek kell tudni, hogy meg tudtok-e fizetni egyet akkor is ,amikor kinövi a 18 kg-ig használhatót.
2010. okt. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És amelyikhez van szűkítő? Úgy sem jó?
2010. okt. 1. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:

9-36 kg-os ülést, de még 9-25-t sem nagyon vennék. Persze a pénztárcának nem mindegy, de csak a józan ésszel gondolj bele, mekkora egy 9 kiló körüli baba, és mekkora egy 25-30 kilós (kisiskolás). Hogyan tudná ugyanaz az ülés HATÉKONYAN megvédeni mindkét korosztályt???


Én a helyedben vennék most egy 0-18-ast, mi is ilyet használtunk majdnem 3 éves koráig a lányomnak, de ő ráadásul nagynövésű is, szóval egy átlag gyereknek biztos hogy jó kb. 3 éves koráig. Utána pedig egy JÓ 15-36 ülés. (A jó alatt azt értem, hogy állítható magasságú fejtámlája van, és megfelelő oldal és csípővédelme)

2010. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami!

Amíg nem tud önállóan ülni a gyerek, addig csak háttal szabad bekötni!!! Ugyanis egy hirtelen fékezésnél, pláne ne adja isten egy ütközésnél hatalmas erővel hajlik előre az ember, ha a gyerek nem tartja még egy kicsit sem magát, akkor a nyaka, gerince komolyan sérülhet!!!

2010. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
espiro 0-25 kg-ig. nagyon jó. 3 fokozata van. nekünk bevált!
2010. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!