Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós babánkkal 5 órás útra...

4 hós babánkkal 5 órás útra megyünk. Autósülés kérdés?

Figyelt kérdés
A mostani hordozó elég kényelmetlen neki, főleg anorákban. Nem nagyon tud mozogni. Arra gondoltam vennénk olyan autósülést, ami 0-13kg-ig vagy 0-18 kg-ig van, és abban kényelmesebb lehet neki, talán jobban bírná.És remélhetőleg később is tudnánk használni. Szerintetek hülyeség? Bírni fogja a hordozóban? Ti mentetek már ennyit a babával? Hogy bírta? Bocs a sok kérdésért...
2011. jan. 23. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó még neki a hordozó. Ne add rá az overállt, hanem adj rá vastagabb nadrágot, pulóvert (vagy rugit,nem tudom, mit szoktál ráadni), és takard be. GOndolom úgyis megy majd a fűtés, amíg utaztok, teljesen felesleges az overáll.

Ráértek 7-10 hónap körül lecserélni a hordozót gyerekülésre (pl 9-18 kiló).

2011. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, úgy induljatok, hogy álmos legyen, hogy sokat aludjon utazás közben. Esetleg reggel keltsétek korábban emiatt (gondolom reggel/délelőtt indultok?)
2011. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk pici babával a maximum 200 kilométer volt, amit megtettünk. Az út felét átaludta, a másik felét végigsírta, pedig többször is megálltunk. A hordozó hosszú távon valóban kényelmetlen, az autósülés jobb egy fokkal. Viszont mielőtt megveszitek, próbáljátok ki, hogy valóban megfelel-e a picinek, és biztonságosan be tudjátok-e kötni. Az anorákot, gondolom, hosszú úton le fogjátok venni róla, hiszen ha megy a fűtés a kocsiban, akkor az út végére a picikétek meg fog sülni. Még egy tipp, hogy a cipőjét is vegyétek le, sokat dob a kényelemérzetén. Pár úti játék is segíthet, hogy amikor a leginkább maga alatt van, legyen, amit a kezébe nyomtok, amivel elterelitek a figyelmét. Nekünk az egyik kedvenc úti játékunk egy kislámpa volt, mert amikor sötétben utaztunk, a pici mindig félt, sírt, amíg meg nem kapta a lámpát. Onnantól élvezte az utat éjjel is. :)
2011. jan. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 7 hós koráig csak abban volt(utána is néha,amikor másik autóval utaztunk).Akkor már stabilan ül és megvettük neki a nagyobb ülést.Szerintem a hordozó maximálisan jó egy 4 hós babának.

Anno mi is többször utaztunk(most is-11 hós) szerintem annyi a lényeg,hogy álljatok meg többször,ne legyen feszített a tempó.Meg gondolom nagyrészt úgyis aludni fog.

Amúgy hány kg,cm,hogy kényelmetlen neki?

2011. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hmm, öltöztesd fel a gyereket jól, elindultok stb. Aztán mikor bemelegszik az autó, cserélj ruhát hogy kényelmesebben legyen.. Szóval autóban is lehet meleget csinálni...
2011. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen dönthető autósülésünk van, de az annyira azért nem dönthető, szerintem egy 4 hósnak, aki még nem ül, nem jó, legalábbis én nem tettem volna bele, főleg több órára. Sokkal függőlegesebb, mint a hordozó, de elmész egy boltba és megnézed, az a biztos. A kocsiban úgy is tudtok fűteni, inkább vedd le róla az overált. Harisnya, vastag naci, felülre body, póló, pulcsi elég, esetleg egy takarót rátehetsz, ha elalszik. Én talán vinnék egy hőmérőt, hogy megnyugtassam magam, hogy hány fok van az autóban.
2011. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem jó a hordozó! apuka menjen le előbb befűteni a kocsit, miután beültök vetkőztesd le
2011. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A hordozó nagyon kényelmes. Természetesen eszedbe se jusson anorákban betenni... Szépen elinditjátok előbb az autót és felfűtve teszed bele a gyereket, sima ruhában. A hordozóban simán birja, mi fél évesen vittük ugyan, de min. 6 óra volt az út, simán aludt, mikor megálltunk, akkor szopizott+peluscsere, utána aludt tovább.
2011. jan. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!