Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agyon féltett kisbabák, a sok...

Agyon féltett kisbabák, a sok allergiás! Szerintetek mitől van ez? Szerintem a kettő összefügg!

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

én is ezt gondolom!!!ez sok vitát fog itt szülni :)...

semmit nem adnak nekik és utána a szervezet idegen "anyagként"kezeli és allergiás tüneteket produkál.

én mindent adok kettő gyermekünknek, módjával és élnek!! 11 hós+28 hós.

2010. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Bocs, de nem értem a kérdésed. A féltett babák "allergiásabbak", vagy hogy érted?
2010. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
lehet benne valami, mert már agyonféltik mindentől a gyereket, így későn találkozik talán olyan dolgokkal, amikor már nem tudja a szervezet elfogadni. Régen nem féltették ennyire mindentől a gyerekeket, és kevesebb volt az allergia, persze a környezet is tisztább volt, kevesebb méreggel, de szerintem is összefügg a sok szabállyal, hogy mit mikor.
2010. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Az én kisfiam tejfehérje allergiás. 6 hónaposan kapott először tejpépet, rögtön rosszul lett. Sőt már születésétől is allergia gyanús volt, mert szoptatás mellett ekcémás volt a bőre. Tehát Ő nem volt agyon féltve, már így született. Pedig nekem semmilyen allergiám nincs, beteges sem vagyok. A férjem sem tejallergiás viszont nagyon érzékeny a bőre és gyerekkori asztmája is volt. Szerintem ez ilyen kis korban főleg a genetikán múlik.

Ja és a kisfiam szőke kék szemű, fehér bőrű. Állítólag ez a típus hajlamosabb az allergiára. Szóval nálunk az allergiának semmi köze a féltéshez.

2010. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

2. vagyok. Most már értem, de nem értek egyet.


Lányom kb. 6 hetes volt, amikor rájöttünk, hogy tejfehérje allergiás. Irtózatos hasgörcse volt, ha én fogyasztottam tejterméket. (Akár kiflit ettem, aminek a tésztájába bele van sütve, tehát extrém módon)

Egy éves koráig semmilyen tejterméket nem evett (még margarint sem, ami tejport tartalmaz). Két és fél éves korára teljesen kinőtte.

Ha a Te babád fetrengene órákon át a földön hasgörcsben, nyilván Te sem adnál neki olyan ételt, ami okozza.

Szóval tejfehérje esetén ez nem igaz, és szója esetén sem, a többi allergénnel nekünk nem volt gondunk, ahhoz nem értek...


Örülj neki, ha nálatok nincs allergia, de ez sokkal több dologtól függ, mint pusztán a féltéstől...

Jó egészséget!

2010. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Ugyanaz mint a 14:43-as csak az én lányom 1 éves koráig nem kapott még pépet sem.

Amúgy a minden stimmel még a szőke haj, fehér bőr is.

2010. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Tudod, régen is volt sok allergiás gyerek, csak eleve nem volt ekkora hír és nem is jutott el azokhoz, akiket nem érint. Nekem 4 gyerekem van, a legidősebb 18 éves... Akkor bizony egészen mások voltak a táplálási elvek, mint ma... 6 hetesen gyümölcs, 3 hónaposan jött a főzelék, 1 hónap múlva a liszt, hús, stb... Ne tudd meg, mennyit szenvedett a gyerekem! Állandóan hasfájós volt, 6 hetes koráig, aztán meg a gyümölcsöktől fájt a hasa.... 1 éves korára már messziről felismerte az orvosi rendelőt vagy az orvosunk házát, már előre sírt, ha meglátta ezeket... Szinte állandóan beteg volt! 3 évesen kivették az orrmanduláját, 7 évesen újra...Addig meg állandó mandulagyulladás, fülgyulladás váltva... Senkinek nem kívánom! Akkor elhatároztam, hogy a 2. babámnál okosabb leszek és amíg tudom, szoptatom... Érdekes, hogy a 3 kisebb, akit fél évig csakis szoptattam, nem kaptak korán mindenféle dolgot, 2 éves korukig néhány náthán kívül nem volt beteg... Tehát az ember sokszor nem túlféltésből nem ad bizonyos dolgokat, hanem a saját, józan eszére hallgatva. Hogy a kérdésed mögött megbújó másik kérdésre is válaszoljak: szerintem nem fontos a kicsiket hozzászoktatni ahhoz, hogy állandóan nasizzanak valamit. Az édesség inkább legyen "ünnepi" dolog, mint elcsépelt, mindennapos, mert később z bizony nagyon visszaüthet. A reklámoknak én 39 évesen már nem hiszek, nem hiszem, hogy a gyerekek csakis a Túró Rudiból kaphatják meg a fontos kalciumot, csak a tejszelet van tele tejjel, stb...
2010. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

A válasz megírásának időpontja: ma 14:43


Mintha én írtam volna! Csak a fiam még csak 7 hónapos és nem kapott még tejpépet, mert ha én eszem tejterméket, attól is kijön az ekcéma.


Nincs agyonféltve, a földön kúszik-mászik.


Egyébként az allergia lehet genetikus és szerzett is. Vagyis ahol már a pár hetes/hónapos baba ekcémás, allergiás, az genetikai eredetű, mindegy, hogy agyonfélted-e vagy nem.


Amire te gondolsz, az nem csak az allergia, hanem mindenféle betegségre igaz. Vagyis ha búra alatt tartjuk a gyereket, az immunrendszere nem találkozik a kórokozókkal még minimális mennyiségben sem és ha egy betegséget megkap, sokkal betegebb lesz és tovább tart, mint azoknál, akiknek a szervezete megtanult küzdeni a kisebb bacikkal már.

2010. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Nincsen agyonféltve egyik gyerekem sem, mégis mindkettő tejfehérje allergiás. Nem vagyok tejellenes, sőt én iszom is, de akkor sem adtam volna tejet 1,5-2 éves kora előtt a gyerekemnek, ha nem allergiás. Ez nem túlféltés, pusztán óvatosság. A tej ugyanis fajidegen fehérje, nem csoda ha egy nem agyonféltett gyermeknek tiltakozik ellene a szervezete. Mindent esznek a manóim amit mi, csak tejfehérje nélkül.
2010. okt. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez csak egy magánvélemény, de szerintem azért van ez a sok allergia, érzékenység meg hasonlók, mert az orvostudománynak hála nincs természetes szelekció... ez persze - szó se róla - nagyon jó dolog, semmi esetre sem akarnám másképpen, de ez ezzel jár... :(((
2010. okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!