Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig ártalmatlan a sok...

Meddig ártalmatlan a sok bukás, és mikortól reflux?

Figyelt kérdés
7,5 hós, rendkívül mozgékony Kisfiam egészséges, szépen fejlődik. Régebben is volt, hogy visszajött a kajcsi (hol több, hol kevesebb, és inkább a folyékony), de pár hete ez már minden étkezést érint, és sajnos elég nagy adagokban, sokszor még 2-3 órával étkezés után is. Összességében azt is mondhatjuk, hogy így egy nap alatt 5 étkezésből 1 visszajön... Próbáltam szilárdabb ételt lassabban, kisebb adagokkal kínálni, (elég nagyétkű is) nem közvetlenül itatni kajcsi után, stb, mégis ez van. A doktornőnk és a védőnőnk is azt mondta, hogy a sok mozgástól is lehet, (tény, hogy közvetlenül evés után már pörög, forog, jön, megy, kúszik, mászik, feláll, és egy percet nem marad egy helyben...), és amíg nem fogy, nem gond. De én már kezdek azért aggódni, hogy ez meddig normális? Honnan lehet ezt tudni? Mit tehetnék?
2010. szept. 30. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták hogy akkor káros ill reflux ha nem hízik a baba....

Valószínű hogy télleg a sok mozgástól jön vissza neki, hisz gondolj bele ha hullámvasut elött eszed tele magad akkor tuti kiadod a kaját.

2010. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként én elvinném a biztonság kedvéért uh-ra ott kiderülne ha refluxos....az első voltam
2010. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ugyanez a helyzet, ráadásul a kisfiam 2,5 hónapig nem hízott egy dekát sem, így a mi dokink beutalt a Heim Pálba, ahol csináltak UH-t és semmi baja! Voltunk a gasztroenterológián is pár napja, vettek tőle vért és majd kiderül, hogy van-e vmi komoly, mert a tejes dolgoktól (túró, joghurt, tejpép) kiütéses lesz és a gasztros doki szerint a 2 között lehet összefüggés.

Nov-ben lesz 1 éves és még majdnem minden kaja után bukik, teljesen mindegy szinte, hogy mit eszik. Ha csak kenyeret, akkor is. Elég egy hirtelen mozdulat, pl. ülésből előrehajol és tacccccccs... :)

A nagyobbik fiammal is ez volt, akkor azt mondták, hogy majd 1 éves korára kinövi, hát ő olyan 1 és 1,5 éves kora között hagyta csak abba.

2010. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is örökmozgó és nekünk is többször volt olyan hogy visszajött. Én úgy oldottam meg, bár nemkönnyű, hogy étkezés után ültettem még az etetőszékben kb egy félórát! Addig ott játszottunk énekeltem neki vagy dobolt valamelyik pohárral...:-) muszáj volt, mert ha rögtön elkezdett mozogni akkor kijött egy csomó. Szerencsére már nem mindig jön és ha jön is egy nagyon-nagyon kevés! :-)
2010. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasi és koponya uh-n voltunk pár hetesen, ott azt mondták, minden rendben. Vagy azóta változhatott? Bár ezek szerint lehet, az se mutatna ki semmit, várnunk kell, majd csak kinövi.. Csak elég bosszantó.:(
2010. szept. 30. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:

10.50-es vagyok.

Amit a 10.58-as válaszoló írt, az tényleg használ, de sokszor akár 3 órával evés után is képes bukni a drágám!

Ráadásul tökre szeret a praclijaival belemászni és hangosan kacag, amikor megyek felé a papírtörlővel :)))))

Szóval túl kell élni, pár hónap múlva már csak egy rossz emlék lesz, ezzel szoktam nyugtatni magam :)

2010. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!