Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkéstem? 5-6 év korkülönbség...

Elkéstem? 5-6 év korkülönbség túl nagy?

Figyelt kérdés
az egyik kérdésre adott válaszok közt azt olvastam, hogy ha nem 1-3 év a korkülönbség a gyerekek között, akkor nem fogják jól megérteni egymást...Van tapasztalatotok?
2010. szept. 30. 09:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A 9:56-osnak külön köszi! Jó olvasni, hogy a nagy korkülönbség ellenére is tudnak együtt nevetni.
2010. szept. 30. 10:28
 12/18 A kérdező kommentje:
és mi a helyzet a testvérféltékenységgel? A nagy nem utálja a kicsit?
2010. szept. 30. 10:29
 13/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok!Minimális a féltékenység, csak egy-két szóig, ha valamiért megsértődik rám, a kicsi 7hónapos, de már most játszik vele, szeretik egymást, pár percre vigyáz is rá, ha sír felveszi és ringatja, a kicsi úgy néz rá, mint egy istennőre! Mindkettő lány.
2010. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Köztem és a tesóm között 7év különbség van,nagyon jól kijöttünk,kb.17éves koromig,aztán utána egy 4-5évig rosszul,de most már megint jó a kapcsolatunk.Igaz már nem lakunk eggyütt.Ha két lány vagy két fiu szuletik ekkora különbséggel,szerintem jobban kijönnek majd mint ha pl.egy nagy fiu mellé jön egy pici lány,mert a bátyó nem fog tudni vele mit kezdeni,de persze vannak kivételek is.
2010. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan még csak egy gyerekem van, de a húgom és köztem 4,5 év a korkülönbség. Nem mondom, hogy nem öltük egymást, főleg az ő 10-16 éves kora között voltak feszültebb pillanatok, de elmúlt, most pedig úgy vagyok vele, hogy pont ideális a különbség, nagyon szeretjük egymást :) Túléltük mindketten :)


24N

2010. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az elején természetesen volt testvérféltékenység, de ez szerintem természetes, és független a korkülönbségtől. Sőt lehet, hogy ahol kisebb a korkülönbség nehezebb megértetni a naggyal, hogy anyunak miért kell sokat foglalkozni a kistesóval, míg a nagyobbak ezt jobban megértik és toleránsabbak. Legallábbis én így tapasztalom. (4,5 év a korkülönbség)
2010. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hugi meg köztem 5 év a korkülönbség. Mindig is jó testvérek voltunk, de az első években persze volt féltékenység anyu szerint. A férjem és a bátyja közt 7 év van, és imádják egymást. A tesóm a mai napig velem beszél meg mindent, borzasztó a gondolat is hogyha egykeként kellett volna felnőnöm.

Sose vagy elkésve!!! Olyan jó babázni!:)

2010. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem a korkülönbséeg múlik, hogy milyen testvérek lesznek. nem vagy elkésve semmivel. Én is többet várnék a két ygerek között mint 4 év, de én már 34 éves vagyok. A tesómmal 3 év köztünk a különbség, sokat játszottunk együtt és külön is.
2010. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!