Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkéstem? 5-6 év korkülönbség...

Elkéstem? 5-6 év korkülönbség túl nagy?

Figyelt kérdés
az egyik kérdésre adott válaszok közt azt olvastam, hogy ha nem 1-3 év a korkülönbség a gyerekek között, akkor nem fogják jól megérteni egymást...Van tapasztalatotok?
2010. szept. 30. 09:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Saját gyereke(i)mmel nincs, mert még csak egy van, de én is hasonló különbséget tervezek.

Viszont köztem és az öcsém között majdnem 7 év van. Mindig is imádtuk egymást, nagyon nagyon jó testvérek voltunk és vagyunk! Soha nem vitáztunk, mindig nagyon jól megértettük egymást!

2010. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 év a külömbség, én áldom, nagyon jó, nekem is könnyebb!
2010. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálunk 4,5 év, és egyáltalán nem bántam meg. A kicsi még csak 6 hós, és nem sok mindent lehet vele játszani, de a nagy mégis megtalálja, hogyan lehet megnevettetni stb. és rajong a kicsiért. Szerintem jövő nyáron teljesen jól el fog vele játszani, és nekem is sokkal könnyebb mert a nagyobbik fiam már nagyon önálló.
2010. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk kisfiam és lányom között 5 év 4 hónap van,teljesen jó,mikor megszületett a lány a fiam már önálló volt sok mindenben,sokat segitett,és nagyon jól eljátszanak a mai napig is,pedig a fiam már 9 és fél éves,a lány pedig 4 éves.

A kicsi fiam amikor született,a lányom akkor volt 3 éves és 7 hónapos pontosan,a nagy pedig majdnem 9 éves.

Imádják egymást,mind a 3-an,már a kicsi is velük játszik(9 hónapos most).

Tudod milyen jó,mondjuk,amikor együtt másznak a kicsivel és ő gurul a nevetéstől...

Arról nem beszélve,hogy sokkal hamarabb csinál mindent,mert látja a nagyoktól.

2010. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lényeg a korkülönbség:) Bátyám és köztem 2,5 év van, de nem vagyunk jó testvérek.. születésem óta, féltékeny rám, és utál... egymás mellett van a szobánk, de ha 5 percet beszélünk egy héten, sokat mondok... :S
2010. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

szerintem nem vagy elkésve:)

nálunk úgy van, hogy köztem és az öcsém között 14 év a korkülönbség!igaz, van még két húgom meg még egy öcsém, de a két legkisebb tesóm, a két öcsém között is 7 év van!

Soha nem volt semmi gond, teljesen jól elvoltunk mindig is!Szerintem ez inkább szoktatás, nevelés kérdése.

Amúgy az egyik ismerősöméknél 2 gyerek van, ott is 14 év a különbség, és teljesen jól elvannak.Jó néha nyúzzák egymást, de hát ez mindenhol előfordul.Viszont a kiscsajszi édes, mert mindig utánozza a nővérét, felnéz rá, sokkal érettebb is a koránál(most már 4 éves), persze a szó jó értelmében, nagyon változatos a szókincse, hiszen jóformán csak felnőttek között volt kiskorától.

2010. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én kicsi korkülönbséget terveztem, de sajnos nem fog összejönni...

Szerintem az a jó, amit magad látsz jónak. Kicsi és nagy korkülönbség mellett is vannak érvek és ellenérvek is.

2010. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
nálunk a két fiam kozott 10 év korkulombség van,de enm bántam meg,imádják egymást.
2010. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nalunk is 5 ev a korkulonbseg. A kislanyom a nagyobb. Mi eleve minimum 3,5 evet gondoltunk, mert a lanyom eleg anyas volt, sok foglalkozast igenyelt, amellett a szulok is messze laknak, igy segitsegunk sem lett volna, a ferjem pedig szinte estig dolgozik. Sajna egyeb korulmenyek miatt 5 ev lett a korkulonbseg, de egyelore nagyon jo testverek, es remelem azok is maradnak.
2010. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a biztatást!

Azt olvastam, hogy ha nagy a korkülönbség, akkor már nem tudnak együtt szót érteni, nem játszanak együtt és ha a szülők akarják, hogy együtt játszanak - voltak olyan hozzászólók, akik azt mondták, hogy az nem fer a naggyal szemben...

2010. szept. 30. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!