Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan nagy elvárás...

Miért olyan nagy elvárás apukáktól, hogy segítsenek picit a baba körül?

Figyelt kérdés

mikor terhes voltam, és vártuk a picit, sokat beszélgettünk, hogy miben lesz szükségem segítségre. akkor teljes vállzélességgel ott állt, hogy persze-persze, mindenben segíteni fog. természetesen nem így lett.


próbáltam és próbálom bevonni a teendőkbe, játékba, de nem lehet. fél órát sincs el vele.

egy markáns ember, de 2 percig sem tudja tartogatni. pedig most sokat kell , mert jön a foga.egyébként jó gyerek.

én már 40kg-ra lefogytam, csak csont és bőr vagyok, mint egy anorexiás, úgy nézek ki.

rengeteget éjszakázunk, de nem segítenek a fogínyre kenhető gélek, a viburcol kúp és a nurofen sem.


reggel fél 6-kor, elestem a szobában a babával, nem értem, hogyan történt, lehet, hogy elaludtam egy pillanatra. szerencsére, vhogy sikerült úgy fognom, hogy semmi baja nem lett, nem ütöttem neki semminek, persze én jól összevertem magam.. akkor kértem a férjemet, keljen el, és vigyázzon a picire 7ig, (akkor szokott kelni, készül a munkába), hoogy legalább másfél órát pihenhessek, hogy bírjam a napot.

egy vakkantással és a másik oldalára való átfordulással el volt intézve.

nagy elvárás a részemről, hogy másfél órável előbb keljen fel? mindent megcsinálok itthon, a főzést, a háztartást, én csak annyit szeretnék, ha 3kor hazajön, akkor játszon vele picit, hogy könnyebben haladjak a teendőkkel.

6 hónapos, és úgy érzem elfáradtam a monoton mindennapokban. etől eltekintve figyelek a férjemre is, sokat kedveskedem nekii, kedvenc kajákat főzök, apró meglepik a magam módján ittohn. próbálok adni magamra, amennyire lehet, hogy ápolt legyek és sokat közeledem hozzá, hogy a házaséletünk is jó maradjon. de az elmúlt 1-2 hétben jutottam el a kimerülés tetőpontjára.


nálatok is ez van? én nemcsak magamnak szóltem, vagy igen?

mikor változik ez meg? haa nygobb lesz a gyerek ,akkor fog vele időt tölteni és nemcsak a kanapén elterülni délutánonként? hétvégén addig alszik ,amíg szeetne, van, hogy csak délután 2-3 órakor kel fel. ezt is próbáltam ötletezni, hoy egyik nap hétvégén kelljen vele fel ő reggel, de erre azt a választ kaptam, hogy minden nap fel kell kelnie korán, akkor még hétvégén is? de hiszen én is korán kelek minden nap... mire felébred, én kávéval és reggelivel várom.


2010. szept. 29. 08:24
1 2
 11/18 Andora@ válasza:
100%
Szia, ez egyaltalan nem helyes igy, es nagyon gyorsan valtoztass rajta mert amugy kikeszulsz teljesen. Ez egy regi tevhit , hogy egy nonek kell mindent csinalni, szerencsere ez mara mar megvaltozott. Az mar kiderult, hogy a ferjed a szavadra nem tesz semmit, igy en gyakorlati dolgokat tennek, hogy vegye eszre magat. Monjuk azt irod : ellatod a gyereket es meg a ferjednek is kedveskedsz, persze, hogy nem csinal semmit, mert neki ez igy tokeletes. En azt csinalnam, hogy ellatnam a gyereket, es lepihennek, ha a kedves ferjem akar valamit csinalja meg maganak. Ha nem akarja, akkor pedig vigyazzon a gyerekre es te meg megcsinalod. Kompromisszumot kell kotni. Nekunk egy 6 honapos kislanyunk van, a ferjemet az elso perctol bevonom mindenbe, es erdekes mindent meg tud csinalni, furdetes etetes, altatas, igy erzi mennyi munka van egy gyerekkel, es netalan barmi kozbe jon nem vagyok otthon , ne analfabetan alljon a gyerekhez. Hat nagyon remelem, hogy a sarkadra allsz, mert ki fogsz keszulni, es ugye a gyerekneveles orom kell hogy legyen, egy par KOZOS gyumolcse.
2010. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

mintha saját magamat hallanám.. komolyan mondom ezek nem is apának valok . mibe nézenek ezek minket. tudod kedves kérdezö ez mind a mi hibánk amig nem állunk a sarkunkra ez lesz. sok szerencsét.

sajnállak hogy teis igy vagy.

2010. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
na, hát ha elmondtad neki, hogy a fáradtságtól elestél a kicsivel és mégis szärik rá, akkor ott tényleg baj van. Én ijedtemben bőgni kezdtem volna, a férjem pedig szó nélkül kikelt volna, pedig sokkal többet dolgozik, mint a tiéd. A sarkadra kell állnod, ez így nem buli.
2010. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fáradt??? Fél 7-kor kel, 3-kor otthon van és onnantól Hawaii neki??? Te pedig 24 órában robotolsz. Hát ne ő legyen fáradt, hanem te. Úridsten, miért vannak ilyen nők, akik még a gyerek és önmaguk érdekében se üvöltik el ilyenkor magukat???

A válaszadók 80%-a kirugdosta volna a helyedben apát az ágyból (én is). Te meg hagytad aludni, majd idejössz megkérdezni, hogy ez igy rendben van-e???

Nem, NINCS RENDBEN!!! Apával közlöd, hogy fél 7 és 3 közt ő dolgozik, te ellátod a babát és aháztartást. A maradék idben KETTEN látjátok el a babát és a háztartást. Ez igy igazságos és senkit se érdekel, hogy ő fáradt.

2010. szept. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordítva van, a férjem főz kb 50 %-ban a többi 30%-ban anyu jön át én meg úgy néha néha sütök sütit. A takarítást is a férjem csinálja nagyrészt. Viszont éjszakai szopikhoz (van bőven) fel sem ébred, pattanok ahogy elkezd mocorogna a pici. De a reggelit amit te is mondtál ő intézi, odahozza, tisztába teszi ez 6-kor van és fél 7-kor amúgy is kelne. Este amikor megjön f6 onnantól szintén ő rendezi, sokszor még altat is. 7-8kor alszik az 5 hós fiam. Nuku szex már egy hónapja, nincs erőm. Teljesen megértő, és imádja hogy most ő fontoskodhat. Szégyen de én így is annyira kivagyok, a fiam iszonyat sokat szopik, sokszor 2 óránként. Ha megerőltetem magam, durván megcsappan a tejem.

Én a helyedbe változtatnék.

Jelszó: élvezd a babázást, a többi nem fontos.

Talán megpróbálhatnál segítséget kérni rokonoktól. Esetleg odaköltöztetni anyudat vagy anyóst. Legalább amíg regenerálódsz kicsit. Mert igen, vannak ilyen férfiak akik nem látják át a helyzetet, és csak később tudnak igazi apák lenni. De attól még később lehet nagyon jó apuka, csak ilyen picivel és helyzettel nem tud mit kezdeni.

Reggeli, kávé nincs!!! Egyáltalán nem kelünk fel reggel, inkább pehenkélünk. Pl tedd be magad mellé a babát az ágyba.

Csomagoljon magának kaját!!!

Fizessen be menzára!!!

Amikor jön haza a melóból írj egy sms-t hogy mit vegyen. Szép lassan próbáld bevonni, persze ha hagyja. Hétvégén pedig közös programoknak kell lenni, séta vagy kirándulás. Áthívni a nagyikat, hogy egy kicsit kössék le a picit és főzzenek (akár egész hétre.) Te pedig addig alukáljál akár a férjeddel összebújva.

Remélem hamar túl juttok a krízisen.

2010. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én teljesen le vagyok fagyva...ez nem semmi,ezt hagyod????Miért kényezteted el ennyire?Hogy van bőr a képén?Saját bejáratú csicskának használni téged,a gyerek anyját?Tudod ki csinálna neki reggelit?Meg kedvenc kaját?Az a tetves rohadt lusta dög!Emelje meg a benga pecsáját és húzzon kifelé a játszótérre a lányával!Te meg menj aludni és orvoshoz,mert 40 kg az akár mennyi cm is vagy már kóros!!!
2010. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnalom, hogy ilyen de tudom mit erzel. Nallunk hasonlo volt a helyzet. Lehet ennyire nem durva mint nallatok de azert a ferjem sem volt kepes 10 percnel tobbet vigyazni ra, delutan 15 orakor hazajott a munkabol (reggel 7-15-ig dolgozik) aztan nekiallt enni, utanna egy kis pihenes aztan kell neki a meleg furdo mert nehez napja volt, utanna esti hirek ami kihagyhatatlan stb. :( Nekem azzal volt szerencsem, hogy 1 hetig felcserelodott a szerep. :) A munkahelyemrol kaptam egy ertesitest (ahova visszavarnak), hogy egy hetig nem-e lenne kedvem elmenni segiteni nekik eves zaras lesz (logisztikan dolgozom) kifizetek kezben. Nagyon jol jott nekunk a penz ekkor es mondtam a fejemnek, hogy jojjon szabadsagra en addig bemegyek dolgozni es igy lesz egy kis plusz penz. Ebbol megcsinaltathaja a kocsijat. Erre felcsillant a szeme es belement a dologba. Szoval en reggel 7-kor lelepetm es deltan 4-re ertem haza. Hutot megpakoltam tehat foznie nem kellett, takaritast el is felejthettem (erre nem volt ideje). A 3-dik nap mar szinte sirva vart haza ( a gyerek nem akar enni, aludni, sir a babakocsiba stb.) Gondolom nem kell tovabb fejtegetnem szegenynek milyen szornyu volt. :)) Ekkor latta be, hogy kell a segitseg. Azota valtozott meg. Delutan atveszi 1 orara es egyik heten en kapok kimenot a baratokkal. Ekkor atveszi a babat 16 orakor, o eteti, furdeti meg este es fekteti le. En altalaban este 9-re erek haza a masik heten o kap kimenot. De amig ezt nem elete at addig hiaba is mondtam barmit, falra hanyt borso volt. :( Sokat segitett ez a hazasagunkon is, nem vagyok annyira kimerult, tobb az energiam es ezt o is latja. A gyerek is teljesen maskent viselkedik amikor megjon mert tudja, hogy apa jatszani fog vele, nemcsak egy babu aki a heveron fekszik. Remelem megoldodik nallatok is a helyzet. Nagyon sajnallak de probalj valahogy hatni ra. :(
2010. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennek egyáltalán nem elvárásnak kellene lenni, hanem természetes dolognak. Ketten vállaltátok a babát és az ezzel járó feladatokat is. De gondolom a hallottak alapján ő eddig se sokat segíthetett a háztartásban.

Nálunk természetes volt a gyerekvállalás előtt, hogy a házimunkát is közösen végezzük, nem derogált a férjemnek soha, hogy elmosogasson ahelyett, hogy egy üveg sörrel a kezében bámulná a focimeccset.

És a gyerek születése után sincs ez másként, az első naptól kezdve ugyanúgy gondozza, megcsinál mindent, amit én. Az nálunk is igaz, hogy éjjelente nem kel rendszeresen hozzá, de csak is azért, mert egyszerűen nem hallja meg, hogy felébred. Viszont amikor én kórházban voltam, tökéletesen ellátta a babát, mindenki csak csodálta, hogy milyen remek apa.

De visszatérve hozzád, igen is állj a sarkadra! Ha kell úgy, hogy napokig ne főzz, takaríts, aztán egyszer csak észreveszi magát! És igen is fel kell világosítanod arról, hogy ha így folytatja, gond lesz az egészségeddel, aztán akkor mit fog csinálni egyedül otthon a gyerekkel? Fáradt lesz majd felkelni megetetni vagy mi? Cserélj vele egy hétre, aztán meglátjuk hogy majd ki mennyire fárad el... Én biztosan jól fenékbe billenteném a kedves apukát.

2010. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!