Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan nagy elvárás...

Miért olyan nagy elvárás apukáktól, hogy segítsenek picit a baba körül?

Figyelt kérdés

mikor terhes voltam, és vártuk a picit, sokat beszélgettünk, hogy miben lesz szükségem segítségre. akkor teljes vállzélességgel ott állt, hogy persze-persze, mindenben segíteni fog. természetesen nem így lett.


próbáltam és próbálom bevonni a teendőkbe, játékba, de nem lehet. fél órát sincs el vele.

egy markáns ember, de 2 percig sem tudja tartogatni. pedig most sokat kell , mert jön a foga.egyébként jó gyerek.

én már 40kg-ra lefogytam, csak csont és bőr vagyok, mint egy anorexiás, úgy nézek ki.

rengeteget éjszakázunk, de nem segítenek a fogínyre kenhető gélek, a viburcol kúp és a nurofen sem.


reggel fél 6-kor, elestem a szobában a babával, nem értem, hogyan történt, lehet, hogy elaludtam egy pillanatra. szerencsére, vhogy sikerült úgy fognom, hogy semmi baja nem lett, nem ütöttem neki semminek, persze én jól összevertem magam.. akkor kértem a férjemet, keljen el, és vigyázzon a picire 7ig, (akkor szokott kelni, készül a munkába), hoogy legalább másfél órát pihenhessek, hogy bírjam a napot.

egy vakkantással és a másik oldalára való átfordulással el volt intézve.

nagy elvárás a részemről, hogy másfél órável előbb keljen fel? mindent megcsinálok itthon, a főzést, a háztartást, én csak annyit szeretnék, ha 3kor hazajön, akkor játszon vele picit, hogy könnyebben haladjak a teendőkkel.

6 hónapos, és úgy érzem elfáradtam a monoton mindennapokban. etől eltekintve figyelek a férjemre is, sokat kedveskedem nekii, kedvenc kajákat főzök, apró meglepik a magam módján ittohn. próbálok adni magamra, amennyire lehet, hogy ápolt legyek és sokat közeledem hozzá, hogy a házaséletünk is jó maradjon. de az elmúlt 1-2 hétben jutottam el a kimerülés tetőpontjára.


nálatok is ez van? én nemcsak magamnak szóltem, vagy igen?

mikor változik ez meg? haa nygobb lesz a gyerek ,akkor fog vele időt tölteni és nemcsak a kanapén elterülni délutánonként? hétvégén addig alszik ,amíg szeetne, van, hogy csak délután 2-3 órakor kel fel. ezt is próbáltam ötletezni, hoy egyik nap hétvégén kelljen vele fel ő reggel, de erre azt a választ kaptam, hogy minden nap fel kell kelnie korán, akkor még hétvégén is? de hiszen én is korán kelek minden nap... mire felébred, én kávéval és reggelivel várom.


2010. szept. 29. 08:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ezt mondom, de nekem úgy tűnik, mintha egy szolga lennél. A sarkadra kellene állnod szerintem, mert így tönkre fogsz menni.

Tudod mikor kedveskednék én a páromnak, ha így állna hozzám... majd ha fagy.

2010. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nagy elvárás. Az lenne a kötelessége, hogy Veled és a Babával is foglalkozzon és ne bújjon a mögé az álarc mögé (mint oly sokan), hogy én keresem a pénzt!

Próbálj meg vele beszélni, és elmagyarázni mire lenne szükséged. Hiszen ennek oda- vissza kell működnie. Ne csak Te kedveskedj neki!


Nálunk szerencsére Apa segít, ha tud. Ő sajnos reggel nyolctól este kilencig távol van, de hétvégén bepótolja. És ha kell reggel ő kel a picihez.


Kitartás, remélem rendeződik a helyzeted.

2010. szept. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Hát, én jól kirugdostam volna az ágyból, már bocsi. Mit képzel, ő is vállalta a manót. Az én párom se segít túl sokat, illetve ő úgy segít, hogy elmosogat, porszívózik néha, meg ha kell akkor vigyáz a babára, amíg lemegyek a boltba, vagy el kel szaladnom valahova. Ha csinálom a házimunkát hétvégén akkor lefoglalja (ha bírja:))A babát sosem látta el, ilyenek, hogy fürdetés, pelus csere, de ezeket nem is várom el tőle, meg cinálom én.Elég hogy azt megcsinálja amiket írtam már.
2010. szept. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem se sokat segít a férjem, de azért ha bajom van, akkor jön egyből.és mikor beteg voltam akkor azért ellátta a picit.meg most már egyre többet van el a fiammal,ahogy nő, tudnak játszani.de én ezt tudtam, férjem mondta is,hogy ő nemtud mit kezdeni egy kisbabával.majd, ha nagyobb lesz.hát én így is belementem, de hangsúlyozom, ha gond van számíthatok rá.
2010. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom sem éjszakázott és kelt fel a lányomhoz, talán 1-2x, viszont nappal bármire megkérhettem, amikor épp nem dolgozott, szívesen segített bármiben nekem. E téren szerencsésnek érezhetem magam, hogy nem egy tohonya, lusta férfit fogtam ki. Szerintem kutya kötelessége lenne minden férfinek támogatni az élet minden terén a párját és segíteni neki bármiben. Sajnállak nagyon, de szerintem is állj a sarkadra, mondd el neki mi bánt, mert szerintem ha te nem lennél neki, akkor semmire sem menne az életeben!
2010. szept. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki, hogy mit szeretnél, mit vársz tőle, mit csináljon. Minden nap, reggel, este. Rágd a szájába! Ezen kívűl próbálj meg segítséget kérni, család barátok, férjed szülei bárki. Szomorú, hogy így áll hozzá. Nehéz ügy. Nagyon sok kitartást kívánok neked!!! És hétvégén rugdosd ki az ágyból, nyomd a kezébe a gyereket és bújj vissza az ágyba 2 füldugóval!
2010. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gyereket nem csak nemzeni kell, hanem törődni is vele.
2010. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kihagynék pár napot a főzésben és reggelit sem készítenék neki.Meg kellene vele értetni, hogy te nem háziszolga vagy,és nem magadnak szülted a gyermeket.Nem azt kéred tőle, hogy minden baba körüli teendőt ő csináljon, csak kicsit segítsen.Azt tudja,hogy elestél?Sajnos a végkimerülés határán állsz, ennek nem lesz jó vége.Ne ártana orvoshoz elmenned kivizsgáltatni magad, és vitaminokat szedni.Próbálj meg leülni vele beszélni, mert sajnos a baba egészsége és a te egészséged a tét.
2010. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
nem elvárás,hanem természetes dolognak kéne lennie.nálunk ez van.Nagyon ritkán kell kérnem valamit is a páromtól csináljon valamit meg a babával,vagy körül,ő magától is megteszi.sétál,játszik vele,eteti,fürdeti,tisztába teszi,ha nyűgös foglalkozik vele,persze amikor itthon van.Ha látta hogy fáradt vagyok,vagy kicsit morcib mint szoktam,felöltözteti a babát és el megy vele sétálni hogy pihenhessek.Egy dolgot sosem csinált,nem kelt fel hozzá éjszaka,de nem is vártam,ő nagyon mélyen alvó és én azonnal felébredtem minden rezdülésére a gyereknek,most minek keltsem akkor fel a párom,ha én már úgyis fent vagyok,és tudom,hogy ő amúgy is korán kel,fél 4 kor.had aludjon.a gyerek nem az enyém,nem az ővé,hanem a minek,kettőnké a vele járó felelősség is,az anyagi oldala,és az érzelmi oldala is és a fizikai oldala is.de szerintem ez férfi függő is,mert a párom sosem várta el hogy egyedül csináljak mindent,ott segít ahol tud,de én sem ugráltatom,ha látom,hogy fáradt.én ha fáradt vagyok alszok délben a fiammal,ő nem tudja ezt megtenni bent.kicsit beszélgess el vele,hogy ha része akar lenni a gyermeke életének akkor abból bizony ki kell vennie a részét belőle.csak igy megy.és ne kérd meg,hanem mond el,hogy ezt tegye meg.neked is meg kell tenni,neki is.ez van.Ketten vállaltátok,ketten szenvedtek,igy igazságos.
2010. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

köszi. leülök vele ismét, megpróbálom. általában azzal végződnek a beszélgetések, hogy ő isngyon fáradt,én mg itthon vagyok egész nap, megoldás nincs.


tudja, hogy elestem, a i hálónkban alszik a baba, a férjem felébredt a huppanásra, zörgésre. megkérdezte, jól van-e a gyerek. mondtam igen, megnéztem, nagyon megijedtem ám. akkor kértem, hogy kelje fel, de nem tette. mordult vmit, és elfordult tovább aludni.


én tudom, hogy ő egy lustább ember, és noszogatni kell, de azt hiszem, ennyit elvárhatok, hogy megtegyen.

2010. szept. 29. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!