Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit van a kezedben kb.8...

Mennyit van a kezedben kb.8 hós babád?

Figyelt kérdés
Gyermektelen barátnőm ma közölte velem, hogy túl sokat van a kezemben a kisfiam. Ezt persze én nem így látom. Kézben alszik el, akkor kénytelen vagyok felvenni. Ha pl. kávét készítek és nem akarok fél pillanatonkért érte ugrálni, hogy ne rántsa magára a konyhaszéket, akkor is inkább felveszem és félkézzel elkészítem a Nescafé-t. Egyébként meg nehéz már, szeret mászni, sokat nyüzsög, szóval szerintem nem veszem fel többet mint bárki más, vagy ahogy a szükség diktálja.
2010. szept. 27. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Enyém kb semennyit nem volt akkoriban az ölemben, csak arra az 5-10 percre, amíg megszoptattam. Nem szeretett ölben lenni igazán sosem.

Nekem is van pár barátnőm, akiknek nonstop a kezükben van a babájuk - legalábbis szerintem. Pl ott vagyunk vendégségben 2-2,5 órát és ezt az időt a babák végig az anyukájuk ölében töltik. Nekem ezt azért fura látni, mert az én babám ilyen korában jobban szeretett négykézlábazni, felfedezni.


Egyébként meg teljesen mindegy, hogy én mit gondolok a barátnőimről, és hogy a te barátnőd mit gondol rólatok, az a lényeg, hogy nektek jó legyen, és ha neked ez nem sok, akkor legyen ennyit a kezedben a babád. Ennyi. Ne foglalkozz másokkal, csak magatokkal.

Feltételezem, ha lekéri magát játszani, akkor nem erőszakolod oda magadhoz a babácskádat :)

2010. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nincs olyan, hogy túl sok kézbenlétel. Mikör legyen ölben, ha nem pici baba korában? Kamasz korában már biztos nem fogod felvenni. :-) Egy idő után a gyerek úgyis kikívánkozik az ölből, és megindul a saját lábán. Minél többet volt ölben kicsi korában, annál önállóbb lesz később.


Én nem mérem, hogy mennyit van kézben. Amikor igényli, akkor felveszem, épp úgy, mint ahogy enni adok neki, amikor éhes, vagy kicserélem a pelenkáját, amikor bekakil.

2010. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ölemben nincs el egyébként, akkor fészkelődik, le kell tenni, jön-megy intézkedik. Ha megyek a lakásban és persze mostmár nem lehet egy pillanatra sem egyedül hagyni, akkor viszem a kezemben, azt szereti.
2010. szept. 27. 23:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én vagyok a hülye, hogy felveszem a gyerektelen ismerősök beszólásait, tanácsait, honnan is tudnák ők, milyen élesben gyereket nevelni.
2010. szept. 27. 23:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy szereti, onnan olyat is lát, amit lentról nem. Nincs ezzel semmi baj.

Önjelölt okostojásokkal meg ne foglalkozz!

2010. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

7,5 hónapos a fiam, de nem tudom megmondani, hogy mennyit van kézben. A szopi, és utána a büfi természetes. Meg az esti elalvás. Ezeken kívül változó. Van, hogy többet igényli, van, hogy jobban elvan egyedül és játszik. Van olyan nap, mikor szinte le se lehet tenni, olyankor én is sok mindent fél kézzel csinálok, de van, hogy alig kéreckedik fel, mert tök jól elvan egyedül a játékaival.

Ne foglalkozz az okostojásokkal. Te vagy az Anyja, Te tudod mi a jó neki, mire van szüksége. Majd megnézhetnéd a gyermektelen barátnődet, hogy ha lesz gyereke, ő mennyit fogja kézben tartani a babáját.

2010. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. szept. 28. 20:19
 8/8 anonim ***** válasza:

az én kislányom 7hós de szinte MINDIG a kezemben van.

ha leteszem a játszó szőnyegére, akkor ott ülök mögötte hogy érezhessem a közelségét.:):):):) egyszerűen imádom! szinte mindig együtt vagyunk. sőt még együtt is alszunk. és most jöhet a lepontozás:S

2010. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!