Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nátha már egy hete? Egyszerűen...

Nátha már egy hete? Egyszerűen megőrülök!

Figyelt kérdés
A kisfiam 8,5 hónapos, egy hete kezdődött a megfázás, láza nem volt, csak minimális hőemelkedése. Folyamatosan folyik az orra, taknyos, de ennek ellenére szépen eszik, jókedvű, csak engem idegesít már nagyon. Most is alszik, de annyira szörcsög az orra, hogy rossz hallgatni. Szívom az orrát rendszeresen, de már az is egy kész procedúra. A dokit felhívtam, azt mondta, hogy ne vigyük el, hanem csepegtessek az orrába a születésekor kapott szemcseppből (!) és adjam neki a C vitamint. Ezt teszem, de a takony még mindig nem szűnik.
2010. szept. 27. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Szemcseppből? Ez érdekes...

Egyébként nálunk is volt nátha, és kereken 10 napig tartott. Doki is azt mondta, egy hét, 10 nap kb., amíg megszűnik. Mi Cebion cseppet (napi 10), Otrivin baby-t használtunk + porrszi orrszit, és köptetőt is kellett adnom neki, mert a doki zörejt hallott a tüdejében.

Ezen kívül pedig homeós Coryzaliát adtam neki 3x1 szemet, és 3 napig kapott 1-1 tartály Oscillococcinumot is.

2010. szept. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sZIA.mÚLT HÉTEN NEKÜNK IS VOLT,SZÓSZERINT ÖMLŐS ORRFOLYÁSUNK,DE CSAK 2 NAPIG.SEMMI MÁST NEM HASZNÁLTUNK MINT A PORSZÍVÓT,REGGEL-DÉLBE ESTE ÉS UTÁNA AZ OTRIVIN BABYT.2 NAP MÚLVA SEMMI SE VOLT BELŐLE,MÁR ELŐTTE PÁR HÉTTEL IS VOLT NEKI ILYEN VIZES ORRFOLYÁSA AKKOR IS EZ MULASZTOTTA EL NEKI.éN ERRE FOGOM,DE NEM BIZTOS....MI FELNŐTTBE IS EZT HASZNÁLJUK,EZ VÁLT CSAK BE
2010. szept. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Anyukák, az otrivin baby-t már neki is használhatom 8,5 hónaposan? Vagy ti hány hónapos babának használjátok?
2010. szept. 27. 08:23
 4/9 A kérdező kommentje:
Már csak azért kérdezem, mert úgy tudom, van spray-be és cseppbe is, a spray egy kicsi szimpatikusabb lenne, mert a cseppentést nem nagyon engedi!
2010. szept. 27. 08:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Spray-ben állítólag a Sterimar a legjobb. Egyébként az Otrivin babyt nyugodtan lehet használni, itt egy oldalról idézek: "Hogyan használja az Otrivin Baby egyadagos orrcseppet? Csecsemők, gyermekek és felnőttek részére, használata naponta 2-4 alkalommal javasolt."
2010. szept. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, el fog múlni. 20 hónapos kislányom (bölcsis amúgy, lassan alap, hogy folyik az orra állandóan) kb. 5-6-szor volt náthás eddig "életében", és általában 2 hétig tartott, mire teljesen elmúlt.
2010. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok, csak szegénykémet annyira sajnálom, napközben alig tud aludni, még jó, hogy éjszaka tud pihenni. Tudom magamról, milyen sz*r, ha meg vagyok fázva és csupa takony vagyok. Valószínű jobb, ha hozzászokok az ilyesmihez, mert a bölcsiben /oviban sajnos gyakran beteg lesz...
2010. szept. 27. 09:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Valami homeót próbálj meg. Coryzalia, osscilloco.. nem tom leírni :),mi most allium cepát használunk.Úgy néz ki jó!
2010. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok kedves Válaszolók!

Tegnap 4*, reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsi után használtuk az Otrivin-t, utána néhány perccel orrszívás és éjszaka olyan szépen, szörcsögés nélkül vette a kicsi a levegőt, hogy öröm volt hallani. Azért a kezelést nem hagyom abba, ma is és még addig, amíg teljesen nem múlik, ismétlem! Nagyon hasznos tanácsokat adtatok, homeopátiára én is gondoltam már, de most egyenlőre ez is használt :-)

jó egészséget Nektek és a gyerkőcöknek :-)

2010. szept. 28. 14:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!