Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt kismamik! Babakocsi...

Tapasztalt kismamik! Babakocsi ügyben kérdés? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk, nem vagyunk már túl fialatok, a környékünkön sehol nincs kisbaba, vagyis nincs kitől babakocsit "örökölni" és mivel nem is tervezünk másikat, ha veszünk nem szeretnék sem csillagászati összegért venni, sem olyat venni amit nem tudunk kihasználni. Nézegettem a mózeskosaras késöbb sportkocsivá alakítható kocsikat + hordozóval, de mivel február elejére várjuk a babát és akkor 1-2 hónapig még nem is biztos, hogy nagyon ki kellene vele menni, nem tudom, hogy a mózesnek van-e értelme? Vagy elég lenne olyan kocsi amibe a hordozó csatlakoztatható arra a kis időre amig a kocsiig levisszük (orvos, stb.) és késöbb sporkocsiként használható? Mi a véleményetek??? Milyen kocsiban gondolkodjunk? Ja annyit még, hogy férjem és anyukám vigyáz a babára ha esetleg dolgom van, tehát nem kell mindenhová magammal vinnem Őt. Előre is köszönöm a válszokat.
2010. szept. 26. 09:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekünk jane carrera pro mátrixxal babakocsink van.

Elég húzós az ára, de szerintem tökéletes (természetesen az én igényeimnek).

A mátrix: víszintesre dönthető 0-13kg-ig használható autósülés, mely mózes és hordi is egyben. A lányom most 8 hós, és kényelmesen elfér benne, bár már csak hordiként használjuk az autóba. Amíg kisebb volt, fekve is be lehetett kötni az autóba, így nem görnyedt. És ebben órákig is tudtunk sétálni és utazni is (pl nyáron debrecen-balaton, gyerek fekve aludt).

Hátránya, hogy nehéz, szóval csak akkor ajánlom, ha veszel hozzá vázat is, mert sokat cipelni nem túl kényelmes. Mondjuk nagymamám lift nélküli házban lakik a másodikon, oda azért fel bírtam vinni.

A carrera: közepes kereke, melyek bolygósak, van kukucskálója, alul a bevásárló hálóban zárható zsák (nálunk mindenki azt nézi, hogy mi van alul a hálóba, mit vett az ember, rühellem ha bámuják).

Majdnem vízszintesig dönthető, mi 5 hótól használjuk, mivel a mózes emelhető volt, teljesen jól kilátott abból is a lányom.

Egybe tolókarja van (tehát nem két fül), mégis esernyőre csukható. Nekem kis autóm van, és ez simán befér a csomagtartóba és ez nem is nehéz, mégis egykézzel tolható.

Hátránya: nem átfordítható a tolókarja, de egy 5-6-7 hós baba már szereti a világot látni, láthat engem otthon eleget. A napot pedig egy napernyővel oldottam meg.

Használtam egész jó árba lehet kapni, csak ajánlom, hogy próbáld személyesen megnézni és a fékjét mindenképp próbáld ki, én azt látom a kocsin a leggyengébbnek.

2010. szept. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az én babám is februári és igenis ki kell vinni!Jó nem egyből,mi 3 hetesen sétáltunk először,jól be kell öltöztetni!Kell neki a friss levegő,meg persze neked is!Meglásd micsoda élmény lesz újra kimenni sétálni!!!Tehát kell a mózes,én így gondolom.Nekem annyi tapasztalatom van,h széles legyen a sport része is,mert nekünk emiatt kellett másik kocsi.
2010. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Elvben elég lenne egy olyan kocsi, aminek nincs mózes része, és majdnem vízszintesig dönthető. Az én kislányomnak már 4 hónapos korában meg kellett emelni a kocsi dőlésszögét, a mózes maga meleg takaróval, báránybőrrel pótolható. Ilyen kocsit már 20ezer alatt is találsz újonnan, tényleg jó darabokat - pl. ezt: [link]

A Hauck kocsik szerintem egyébként is jók, német gyártmány, érdemes megnézni a kínálatot.

Ez a Graco is jó.

Komplett Hauck szett 70ezerért: [link]


Most hirtelen olyat nem találtam, de nagyon praktikus, ha a tolókarja átfordítható, azaz szemből és hátulról is tudod tolni. Sokkal jobb, mint a napernyővel játszani, pláne az nem is lesz mindig nálad!


Nagyobb korban tömegközlekedéshez én egyébként ún. babaerszényt használtam, nagyon szeretem.

(A babakocsi linkeket egyébként itt találtam: www.mikellababanak.hu - érdemes olvasgatni)

2010. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi ilyet vettünk! Nagyon megérte! Olcsó is volt, és maximálisan ki tudjuk használni. Hordozót is kértünk hozzá ami nem csak autóban használható, hanem hintaszékként és etetőszékként is. Sokszor elaludt benne hintáztatás közben. szerettük nagyon.


[link]

2010. szept. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!