Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt kismamik! Babakocsi...

Tapasztalt kismamik! Babakocsi ügyben kérdés? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk, nem vagyunk már túl fialatok, a környékünkön sehol nincs kisbaba, vagyis nincs kitől babakocsit "örökölni" és mivel nem is tervezünk másikat, ha veszünk nem szeretnék sem csillagászati összegért venni, sem olyat venni amit nem tudunk kihasználni. Nézegettem a mózeskosaras késöbb sportkocsivá alakítható kocsikat + hordozóval, de mivel február elejére várjuk a babát és akkor 1-2 hónapig még nem is biztos, hogy nagyon ki kellene vele menni, nem tudom, hogy a mózesnek van-e értelme? Vagy elég lenne olyan kocsi amibe a hordozó csatlakoztatható arra a kis időre amig a kocsiig levisszük (orvos, stb.) és késöbb sporkocsiként használható? Mi a véleményetek??? Milyen kocsiban gondolkodjunk? Ja annyit még, hogy férjem és anyukám vigyáz a babára ha esetleg dolgom van, tehát nem kell mindenhová magammal vinnem Őt. Előre is köszönöm a válszokat.
2010. szept. 26. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit a harmadik babakocsi "elfogyasztása" után tanácsolni tudok: legyen könnyű (kb.6-8 kg max.), mert előfordulhat, h. egyedül kell fel-le lépcsőzz, buszozz stb. vele, legyen nagy bevásárlóhálója/kosara, jó ha 2irányból tolható, mert még kicsi a babád, kicsire lehessen csukni ha autóban kell szállítani, legyen 5pontos biztonsági öve, kukucskáló a kupolán, esővédő, lábzsák. Hirtelen ennyi jut eszembe. Ha vmelyik megfelel ezeknek a kritériumoknak, vedd meg mindenképp! :)


A 3-4 funkciós kocsikkal az a baj, h. dögnehezek és drágák, viszont ha veszel egy olcsóbb mélykocsit, azt tudod használni 6 hós korig, utána meg veszel egy olcsóbb sportkocsit, ami dönthető támlás (én jó állapotú, de használt kocsit vettem, megérte, olcsó is volt) és azt tudod használni végig.


Ha hordozó csatlakozósat veszel, figyelj rá, h. EU-s autókompatibilis legyen a hordozó, egyik barátnőmnek eladtak egy "akciós" terméket, kiderült, h azért volt akciós, mert már nem EU-szabvány, így nem tudta autóban használni.

2010. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, hogy kinek, melyik a legmegfelelőbb. Van aki szerint nem lehet meglenni mózes nélkül, más feleslegesnek tartja. Eleinte én is szerettem volna mózest, de máshogy alakult, mert annyi pénzt nem akartunk áldozni rá. Nekünk Graco Spree van, ilyen: [link]

Egy hordozó van hozzá. Nagyon szeretem, örülök, hogy ezt választottuk, mert nagyon könnyen kezelhető, könnyen összcsukható, fordulékony, nagy tartó kosara van. Egy hátránya van, hogy lapra csukható, így viszonylag nagy helyet foglal, de komolyabb, masszívabb is, mint azok, amelyiket esernyőre lehet csukni (legalábbis azok közül, amik az ismerőseimnek vannak). A miénk 50e Ft volt. Persze, ami 100-150e-be kerül, azok komolyabbak, lehet, hogy jobbak is, de ez is tökéletesen megfelel.

2010. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amire figyelj hogy milyen kereke legyen. ez csak a te utcai adotságodtól függ. ha valami iszonyat rossz utcában laktok, vagy sokat fogtok erdöbe járni, akkor 4 nagykerék kell.

ha sokat fogsz tömegközlekedni akkor 4 kiskerék kell(búszra felrakni sokkal egyszerübb a kiskereküt)

ha pl jó járda rendszer van de le föl kell patkárol patkére menni, akkor pedig az elöl kicsi hátul nagy kerék a megoldás.


a súly nagyon lényeges, föleg ha kocsiba is be kell tenni, vagy lépcsön kell cipelni, vagy tömegközlekedsz.


aztán nekem nagyon fontos volt és sokan erre nem figyelnek, hogy a háttámla teljesen dönthetö legyen, ne kagylóülés, ami most menö, mert abban nem tud hason aludni, söt késöbb sem nagyon.

mózes 3-7 hónapig jó. viszont a hordozóban max 2 órát lehet, vagy is abban nagysétára vinni nem lehet.

ennek egy jó megoldása, ha az ülés teljesen dönthetö és arra könnyü mózest lehet tenni, az árban sem sokkal több, de azt tovább kitudod használni.



barátnöm esküdött a kagyló ülésre, de a 4 hónapos babája már nézelödne de nem lát ki a mózesböl. hordozóba nem altathatja órákon kerszetül, a kagyló ülésbe még nem teheti, túl kicsi, és hasra sem tudja benne fordítani.

így most kénytelen a szomszéd 15 éves babakocsiját használni.

2010. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
9:19-es vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy ezt újszülöttkortól lehet használni, mert majdnem vízszintesbe dönthető, illetve van hozzá lábzsák, esővédő is. Én most is inkább ilyet vennék, mert ez kiszolgálja a babát addig, amíg babakocsi kell, nem kell venni egy másik sportkocsit.
2010. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, annyi még, hogy pesti vagyok, tehát "terepre" nem igen kell menni.
2010. szept. 26. 09:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, fontos a környék útminősége, hogy buszozol-e, hogy mekkora a kocsitok.


A fiam 2010 februárban született és kb 2-3 hetesen már kinn sétáltunk a friss levegőn, természetesen jól beöltöztettem, nem is fázott meg. A mózeskosarat egyáltalán nem használtam, mert volt anorákja 56-os :) szóval szerintem nem fontos, h. legyen


[link]


Graco tour deluxe


Pontosan ilyenünk van. Ez nekem a városban (Bp) jó közlekedési viszonyok közt túl "túrás", nagydarab volt, ez a swiftünkbe is elég nehezen fért be. Viszont a babakocsiban rengeteg kényelmi eszköz van. Durva dolgok is (napszemüvegtartó, pénztárca tartó, digitális óra, hőmérő!) bele tudod pattintani az autós ülést, ha valahova kocsival megyünk és közben elalszik, csak kiveszem az üléssel együtt, bepattintom a babakocsiba és hajrá, nem ébred fel. Az alsó kosarát is tele tudtam pakolni, a fiam nagyon kényelmesen utazott benne mindig. A kocsiülése kitűnő, nagy. Most 7 hónapos a fiam és még ebben utazik.


Szerintem mi kihasználtuk, 45-ért vettem még 2009 novemberében, most majd 30-ért akarom feltenni, mert kaptunk újat. 15ezerért volt egy "luxus"babakocsink.


Csak azért mesélem el a tapasztalataimat, hogy hátha hasonlóan éltek :)

2010. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok, szóval csak pestre nem kell terepkocsi az tuti, ha batár kocsid van, azzal nem kényelmes buszozni (mondjuk arra ott a kenguru/kendő, én legalábbis erre használtam)
2010. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A lényeget leírták az előttem szólok.

Ami nekem eszembe jutott, azt írod, mivel februári baba lesz 1-2 hónapig ki se kell vinni. A babát attól, h tél és hideg lesz 3-4 hetes korától ki kell vinni kis időre levegőzni,sőt -5 fokig akár kint is altathatod.Szóval ha ezt figyelembe veszed, akkor szükség van vagy mózeskosárra, vagy olyan kocsira ami vízszintesig dönthető.

2010. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezt ajánlom:

[link]


Mi is ilyet vettünk /kéket/és maximálisan meg vagyunk elégedve vele és nem is olyan drága.Van hozzá hordozó, mózes , esővédő, szúnyogháló.....Én is azt gondoltam hogy nem kell a mózes, minek de végülis nagyon sokat használom így utólag visszagondolva jó hogy van.

2010. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Persze ki kell vinni a babát csak nem órákra, és arra gondotam arra a kis időre a kocsira csatlakoztatott hordozóban is el lenne.
2010. szept. 26. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!