Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az, hogy egy baba...

Mit jelent az, hogy egy baba ideges?

Figyelt kérdés
ezt anyukám mondta, mert a 3 hetes kislányom sokszor ok nélkül sír. Erre mondta, hogy bajok vannak az idegeivel, és öröklödik. Elkényeztetés még biztos nem, 3 hét alatt nehezen lehetne.. Másnál is volt ilyen? Ugye ez elmúlik?? Picit aggódom, én is ideges típus vagyok, de nem babakoromtól.
2010. szept. 25. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Természetes dolog, hogy egy 3 hetes baba sokat sirdogál. Attól még nem jelenti azt, hogy ideges. Mitől lenne ideges könyörgöm? Ő így jelez mindent feléd. Ez tök normális és egészséges dolog, tágul a tüdeje is. Nehogy elhidd már ezt a hülyeséget, hogy ideges! Majd változni fog, nem fog sokat sírni, amikor picit nagyobb lesz, mikor már kzdi látni a színeket, meg felfedezi a világot.
2010. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez így normális akkor? Semmivel nem tudom megnyugtatni ilyenkor:( és nagyon sajnálom szegényt:(
2010. szept. 25. 08:04
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Anyukád elég nagy butaságot mondott, a gyerekek azért sírnak, mert jelezni akarnak valamit. Éhes, fázik, tele a pelus, fáj a pocak, zavarja a puki, stb...

Nincsenek bajok az idegeivel!

Van olyan gyerek, aki du 3-tól estig egyfolytában sír az első 3 hónapban, arra mit mondana anyukád?

Nehogy emiatt aggodalmaskodj...

2010. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
anyukád se az az IQ harcos.... hogy lenne már egy 3 hetes gyerek ideges???? Jóhogy sír banyek, minden pici sír.
2010. szept. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jesszus, nehogy elhidd, a babád teljesen normális! Egy ilyen idős kicsi sírhat pusztán csak azért is, mert már nem a kényelmes, meleg puha és biztonságos anyaméhben van, hanem kint a nagy és hideg világban:) Ha megriasztja egy zaj, egy szag, egy fény, egy hang, akkor gyakran akár hosszú ideig is sírhatnak, mert megijednek. Csak nyugi, majd ezen is túl lesztek:)
2010. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

szia, anyukád nem mondott 100%-ban hülyeséget. csak rosszl fejezte ki magát. vannak olyan babák (ált. ők az ún. kétemberes vagy nehéz babák), akikkel nehezebb az elején. kicsi babakorukban sokat sírnak, látszólag ok nélkül, tehát akkor is, ha épp nem éhesek, nem szomjasak, tiszta a pelenkájuk, nem fáj semmi, és nem is álmosak. az oka az, hogy nekik érzékeynebb az idegrendszerük, és hamarabb betelik ingerekkel, ill. ami más babát nem zavar, az őket igen. ez nem jelent ideggyengeséget. ők azok, akik felnőttkorukban is érzékeynebbek lesznek a külvilág ingereire, rágódni fognak dolgokon stb. ugyanakkor általában nagyon érdekli őket a külvilág, mert fogékonyak az ingerekre. az én kislányom is ilyen volt. sokat sírt, sokat kellett kézben lennie. ezzel nem rontottam el. most már nincs kézben, mert már 21 hónapos elmúlt. :) ja, még az is, hog az ilyen gyerekek ált. nincsenek el magukban sokáig, mert az a dolgo, amivel más baba eljátszik fél órát, nekik 2 percig jó, hamar megunják, gyorsabban feldolgozzák az infókat. szép fokozatosan hozzá lehet őket szoktatni, hogy magukbanis ellegyenek néha, ha anyának dolga van, nálunk ez 15-16 hós kora körülre alakult ki. de kialakult ,annak ellenére, hogy állandaón azt hallgattam a környezetemtől, hogy nem jó, ha mindig foglalkozom vele, felveszem, ha sír....de én jobban tudom (amellett hogy én vagyok az anyja, még szakirányú végzettségem is van).

de a mai napig érzékeny kislány. de most már én magamban átraktam őt a nehéz baba kategóriából a nehezen felmelegedő baba kategóriába, ui. ilyen is van. ő elsőre kapásból minden idegent, ismeretlen dlgot elutasít, az idegenektől megrémül, pánikba esik, ha lerohanják. ugyanakkor, ha nem erőltetem neki, akkor gyorsan feloldódik. még mindig sok türelem kell hozzá...szóval a sírósság el fog majd múlni, idővel, ahogy érik az idegrendszere, az érzékenység nem hiszem. figyelj rá nagyon, hogy majd ha nagyobb lesz, el tudd különíteni a hisztit attól, amikor valami baja van tényleg, sokszor nem könnyű, a férjem pl. nem tudja, de ő nem is van annyit a kislányommal, mint én, mert ugye dolgozik. egy pár dolgot ezzel kapcsolatban elmagyaráztam neki, és már megértőbb, nincsenek is olyan műsorok most már, amikor együtt vannak.

fel a fejjel, nincs semmi baja a kicsidnek! :))

2010. szept. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az én picim is ilyen volt az elején, mostmár ritkán 4,5 hós. Én pólyáztam 1-2. hónapban az ált. segített. 3. hónapban betekertem egy nagypárnahuzatba és elalvás után kb. fél órával kibontottam. Ilyenkor vagy babakocsiban altattam vagy pedig a textilmózest limbáltam. Anyum nekem is közölte, hogy márpedig én nem csináltam ilyet kicsinek. És akkor mi van, nem vagyunk egyformák.

Mostmár csak akkor húzza fel magát, ha sokáig nem tudott aludni olyankor kitartóan ringatom a kezemben és úgy alszik el.

Ritkulni fog és te is edződsz. Vannak babák akikkel igenis időnként virrasztani kell.

2010. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) megpróbálom ezeket a módszereket amiket írtatok.
2010. szept. 26. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!