Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfázhatott séta közben?

Megfázhatott séta közben?

Figyelt kérdés
Ma nagyon meleg volt és tűzött a nap.Elindultunk sétálni,adtam a babámra egy bodyt,egy hosszú ujjú vékony pólót nadrággal,egy sapit és vittem 2 vékony takarót.Már majdnem hazaértünk amikor őrült szél támadt.Mindkét takarót rátettem.Remélem nem fázott meg.
2010. szept. 24. 18:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja,8 hetes,még mindig nehéz eldöntenem,hogy öltöztessem,főleg,ha ilyen szeszélyes az időjárás!
2010. szept. 24. 18:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A megfázás valójában vírusos fertőzés. A hidegtől kihűlhet, gyengülhet az immunrendszere, de nem kaphat el vírusos fertőzés.


Szerintem túlparázod. 2 réteg ruha és 2 takaró alatt mi baja lenne a túlöltöztetésen kívül?

2010. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazad lehet.Még csak az első gyerekem és talán ezért parázom túl.
2010. szept. 24. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is elsőbabás anyuka vagyok. :-) Fiamat 3 hetes korában, áprilisban, ragyogó napsütésben, de szeles időben elvittük sétára. Persze beöltöztettem. Odahaza aztán csurom csatak volt, nagyon aggódtam. Azóta nagyon ügyelek rá, hogy maximum egy réteggel többet adjak csak rá, mint amennyi ruha nekem kell. Inkább tartalékba viszek magammal egy kis pulóvert, hogy ha mégis kell, akkor rá tudjam adni.
2010. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

8 hetest én jobban beöltöztetnék, ugye ő még csak fekszik és a hőháztartását sem tudják ők még annyira tartani.

Nálunk a kisfiam náthás lett, elkapta az apukájától, most azért öltöztettem vastagabban, h.u body és h.u póló és egy vékony dzseki is volt rajta, felénk nagyon fújt a szél, féltem nehogy fázzon és még betegebb legyen. Amikor kivettem a kocsiból szeles helyen még sapkát is húztam rá. Néztem, nem volt melege.

Szerintem öltöztesd be jobban és nézd, ha melege van, vegyél le róla valami ruhát inkább.

2010. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 réteggel legyen több ruha rajta, mint rajtad, ez egy alapszabály.


Ha túlöltözteted, azzal többet ártasz neki!

2010. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!