Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a kismamablo...

Mi a véleményetek a kismamablogról, beváltak Vida Ági babapszichológus tanácsai?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 12:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én az alvásproblémánk miatt fordultam hozzá,de mindenkinek ugyanazt a választ linkeli be,nekünk nem volt hasznos:(

2010. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szia! Én is alvásproblémák miatt találtam rá az oldalára. Még nem tudom,beválik-e. De más témákban is ír cikkeket.
2010. szept. 23. 12:57
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

szia, minden problémára van egy válasz, és mindig ugyanaz, ahogy az előző válaszoló írja. néha még azzal se fárasztja magát, hogy a ragozás stimmeljen, egyszer te, utána ti ugyanabban a válaszban....hát, sok a dolga!

nekem nem vált be. pl. amikor azt tanácsolja, hogy ha sír a baba éjjel, akkor anyahiányra alkalmazzunk anyaillatú pólót. hát, az enyém letojta ezt! ugyanúgy nem aludt jól, és értem sírt. vagy hogy az apa altassa párszor. nálunk ez se vált be, mert nem aludt el nála, csak üvöltött tovább. csak én és én kellettem neki. hálistennek azóta már rájöttem, hogy ez normális. alapvetően nem rosszak a tanácsok, mert bejöhet, csak azt elfelejti odaírni, hogy a legfontosabb az, ha az anya az ösztöneire hallgat, és csak másodsorban mások jótanácsaira. tehát ha mindenképpen rossz a babának, akkor nem kellene a megoldást keresni a 10. kipróbált módszer után, hanem bele kellene nyugodni, hogy hát, most ez egy ilyen szakasz, és a babának tényleg arra van szüksége, hogy felvegyék, dajkálják...ettől még nem fog elromlani. meg vannak ilyenek, hogy pl. valaki panaszkodik, hogy fáradt, egyeül van a babával, nem tudja kire bízni, sok a házimunka stb. tanács: kapcsolódjon ki....na persze, épp azt írta, hogy nem tudja kire bízni a gyereket.... és ilyenből jópár van. szóval mondjuk én hasznosságát (úgy glanzglobal) 50-60%-ra becsülöm.

2010. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
utolsó vagyok, elfeledtem írni, hogy 21 hónapos a kislányom, és már nicnsenek alvsproblémái (volt neki!!). átalussza az éjszakát (kivéve ha fogzik), igaz még cicin alszik el, de engem ez nem zavar.
2010. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én is cicin altatom... Nehéz leszokni róla,és gondolom a babámnak meg ez a legjobb. 4 hónapos.
2010. szept. 23. 13:02
 6/24 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én konkrétan nem kértem még tőle tanácsot (és nem is fogok), viszont amikor várandós voltam megrendeltem a szülésfelkészítő tanfolyam dvd-jét. Hát, kidobott párezer forint volt! Olyan általánosságokról beszél, h. mit vigyél be a kórházba, mik a szülés szakaszai (amit bármelyik kismama portálon el tudsz olvasni ingyen!). Szóval egy új infovan nem lettem gazdagabb. Azóta minden hónapban kapok hírlevelet tőle, ami a baba fejlődését követi nyomon. Nem tudom, milyen gyerekekkel van tapasztalata, de valószínűleg zsenikkel, mert az én fiam 9 hónaposan még nem mondja tudatosan, h mama és papa...stb... Szóval csak elkeseríti az anyukákat, h. legyen munkája, és mindenki hozzá forduljon, hogy "jajj, az én gyerekem még nem csinálja ezt és azt"!
2010. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Hát én épp úgy jártam mint az utolsó válaszoló. Terhesség alatt megrendeltem a dvd-t, de legszívesebben vissza is küldtem volna postafordultával, mert a világon semmit nem ér, csak pénzkidobás volt. Én is kapom a hírleveleket, de abban sincs újdonság, a lányom szinte könyv szerint fejlődik, tehát nem mond újat, csak megerősíti a látottakat. A tanácsait én nem próbáltam, de a dvd-je után talán nem is ez lenne az amit próbálnék ha szükségem lenne rá.
2010. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Hát nekem nem jött be. Konkrétan nem kértem tanácsot tőle, de olvastam, hogy néhány kérdésre milyen válaszokat írt. Sokkal többre megyek ha, Édesanyámtól, a védőnőtől, vagy a szomszédasszonytól kérek tanácsot. Ők legalább tapasztalati életszagú tanácsot adnak. És nem felejtik el azt sem, hogy minden baba más, és minden anyuka más.

Én nem kérek Ágikából és az okoskodásából...

2010. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Érdekes,hogy csak rossz vélemények vannak... Én első babás anyuka vagyok,nekem azért hasznosak a cikkei. Az újdonság ereje? :)
2010. szept. 29. 08:19
 10/24 anonim ***** válasza:
56%
Nekem volt, ami hasznos volt, azért vannak helyzetek, amiket jól ír le, bár nagyon sok olyan is, ami nem az igazi. Nekünk segített, amit az alvással kapcsolatosan javasolt, úgyhogy erre nem mondok semmit, de olvastam pl. amit anyukáknak segítségképpen írt a tgyás-gyed-gyes témával kapcsolatosan, és elszörnyedtem. Oké, hogy ért valamihez, de vajon minek erőlteti azt, amihez lövése nincs, az számomra rejtély. Akkora baromságokat írt, hogy sírtam a röhögéstől. És sajnos vannak anyukák, akik készpénznek veszik ezt is:(
2010. szept. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!