Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet elérni, hogy...

Hogyan lehet elérni, hogy végigaludja az éjszaka nagy részét?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a fiam és dolgoznom kell 1-2 hónapon belül. Most hat hónapos, igény szerint szoptatott csak anyatejes baba. Semmi bajom nem lenne azzal, hogy nem aludtam 2 óránál többet a születése óta a szoptatás miatt (ezt bírnám is csinálni tovább), de az utóbbi hetekben rászokott az éjszakai bohóckodásra, vagyis éjjelente 2-3 órákat eltöltök a visszaaltatással szopi után. Ha így kell dolgoznom, biztosan felcsavarodok az első fára. Létezik esetleg valami nyugtató babáknak? Nappal egyáltalán nem alszik, nem az a baj, hogy kipihent estére. Germicid C-t ha adok neki mindennap, szintén nem tűnik jó megoldásnak, pedig attól félórán belül bealszik, mert nem fáj a foga se legalább. Vagy más is ezt csinálja?
2008. dec. 20. 04:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkoztál már vele, hogy a lehető legkésőbb etesd meg? Mondjuk 22.00 felé szopizzon. Lehet, hogy hamarabb éhes lesz, esetleg tápszerrel egészítsd ki az esti etetéseket.
2008. dec. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlok egyet, bár egy kicsit drasztikusnak tűnik.

Leteszed, beszélsz hozzá, majd kimész. Ha sír, vársz 1 percet, bemész hozzá, beszélsz nyugodt hangon 10-15 mp-ig (esetleg visszaadod a cumiját) és kimész (ne simizd). Utána 3 perc, majd 5 perc a várakozási idő a bemenetel és megnyugtatás előtt. Ez a sokat vitatott Aludj jól gyermekem című könyv módszere. Én nemrég kezdtem el (igaz nem is nagyon hittem benne, de már én is fáradt voltam), az első nap nagyon rossz volt, de kibírtuk. A második nap, 3x ébredt meg, de csak jelzett és elég volt 1x bemenni!! Majd a 3. napon végigaludta az éjszakát este 7-től reggel 6:45-ig, amikoris mosolyogva ébredt!!!!! Én ébresztettem fel 22:30-kor egy utolsó szopira, utána aludt tovább! A lényeg, hogy nem szabad ellágyulni, következetesnek kell lenni! Lehet, hogy most sokan megköveznek, de nem érdekel! Végre kipihent vagyok, és a gyermekem is az! Egyébként nálunk sem az volt a baj, hogy nem volt elég a tej (bár ért ilyen vád, hogy "biztos nem elég tápláló a tejem" - pff), egyszerűen csak egy "rossz" szokása volt felkelni (ami ellen a gyógyszer semmit sem ér), anya persze ugrott azonnal... Sok sikert! Ja, mi 5 hónaposak vagyunk

2008. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!