Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor egy síró babát felvesze...

Amikor egy síró babát felveszek ugyan, de mivel nem tudom megnyugtatni, ugyanúgy sir tovább, akkor az miért nem ugyanaz, mintha sírni hagynám?

Figyelt kérdés
Igazából így sem voltam válaszkész, mert nem jöttem rá, hogy miért sír, és nem segítettem rajta, nem?
2022. máj. 28. 02:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

De ott vagy vele, beszélsz/énekelsz neki, biztosítod róla, hogy ott vagy neki. Az hogy ő ezen felül is sír, pech. De nem hagytad egyedül a szobába, "majd lenyugszik" alapon.

Nem is értem, hogy ez miért nem egyértelmű

2022. máj. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én meg azt nem értem, mi nem volt egyértelmű a kérdésben :/ De kifejtem akkor jobban.


Mert mondjuk nem azért sír, mert ölelgetésre vágyik.

Hanem éhes, szomjas, fázik, fáj valamije. És én csak ölelgetem, tehát nem adok választ a sírására. Vagy ezek szerint a nyugtatás a válasz mindenre, és akkor már jó vagyok?

2022. máj. 28. 04:57
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Jesszus. Attól mert mondjuk csak felveszed, de éhes te meg készakarva nem adsz enni, cserélsz pelust, öltözteted fel hőmérsékletnek megfelelően, az idiótaság, nem sírni hagyás.


A kérdésben azt lehet érteni, hogy ha már mindent végigzongorázott az ember, de úgy is sír, akkor ha felveszed sírni hagyás e. Ez utóbbi nem. A másik verzió az már mas kérdés 🤦

2022. máj. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De én a másik verziót kérdezem!
2022. máj. 28. 05:12
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Akkor hülye vagy, mert meg se próbáltál rájönni az okra. Úgy nehéz is lenne kitalálni, ha csak fogod a kezedben és rázod, hogy hallgass el..
2022. máj. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

5-nek totál igaza van, egy majom is gondoskodóbb...atyaég...

Remélem csak troll vagy!!!!

2022. máj. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát teljesen egyértelmű szerintem, hogy végig veszem az eshetőségeket. Pelus, éhség, hideg, meleg stb. Ha minden rendben van akkor igen ringatom, szeretgetem, magamhoz ölelem és megvárom amíg megnyugszik. Ha tele van a pelenka nyilván hiába ölelgeted. Vagy most a válaszkész nevelés ellen akarsz hergelni? Mert ott nem az a lényeg, hogy ölelgeted, hanem kielégíted az igényeit. 🤷‍♀️
2022. máj. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miért nem a kérdésre válaszol senki. Én nem akarok hergelni, feltettem egy kérdést, de mindenki nekem esik, hogy miért nem akarom kielégíteni a baba igényeit 🤷‍♀️

Tehát újra: ha felveszem a babát, de nem tudom megnyugtatni, és sír tovább, az miben más, mintha nem venném fel, és úgy sírna?

2022. máj. 28. 09:21
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Röviden annyiban, hogy nincs egyedül hagyva. Mert a sírni hagyás valójában egyedül hagyás.
2022. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Ja mindenki hülye, csak te nem. Ezt nem te írtad? “ Mert mondjuk nem azért sír, mert ölelgetésre vágyik. Hanem éhes, szomjas, fázik, fáj valamije. És én csak ölelgetem, tehát nem adok választ a sírására. Vagy ezek szerint a nyugtatás a válasz mindenre, és akkor már jó vagyok?” Erre kaptál választ. Szerinted ha tele van a pelenkája és ölelgeted jó lesz neki?


Amúgy miben lenne más? Ha te szomorú vagy, közelségére vágysz annak akit szeretsz és sírsz jobb úgy szomorú lenni, hogy megöleled vagy inkább egyedül zokogni a sötét szobában? Nem rakétatudomány ez. Akkor ha sír is tudja, hogy te ott vagy neki, biztonságban érzi magát. Ha egyedül sír meg érzi, hogy egyedül van és senki nem segít.

2022. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!