Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatok tejpépről?...

Tapasztalatok tejpépről? Vacsorára kaphatja a kisfiam?

Figyelt kérdés
Szegénykének teljesen a fejetetején áll a táplálkozása. Eddig volt anyatej+gyümölcs tízóraira. Most útban a kistesó (hurrááá!!! :)), de sajnos kevés lett a tej. Így kap tápszert is. Kistesó nem ágyazódott be rendesen, az utrogestan mellett meg nem lehet szoptatni :(. A tápszer pedig valahogy nem elégíti ki, mert éjjelente kétszer kér még enni, pedig anyatej mellett 3 hetes korától nem kelt éjjel. Most mondja a védőnő, hogy adjak neki főzeléket uzsonnára is. Így mehet még pluszban vacsorára tejpép? 6 hónapos egyébként.
2010. szept. 17. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan. Van rizses a nestlének, én azt ajánlom ilyen picinek. Van milupa ha-a is, ha tejallergiától tartasz. Írasd föl orvossal, úgy olcsóbb!!
2010. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehet,Én is azt adok vacsira,és reggelig szunyál.Gratula!:)
2010. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, h kaphatja vacsorára. Sőt, vannak kifejezetten jó éjt tejpépek is.

Bár én nem tudom, h ezért kel-e fel éjjel. Az tény, h lehet éhes.

Melyik tápszert adod neki? Hányas számú, HA, nem HA? Lehet nem elég tápláló neki, amit kap. Mennyit iszik meg vacsira, és előtte mennyit eszik és mennyi idővel?

Bocs, h ennyit kérdezek, de sok mindentől függhet.

2010. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónapos múlt. Ahogy betöltötte a 6 hót, rendszeresen kelünk éjjel is enni, 2-3-szor. Pedig kb 3 hónapos korától átaludta az éjszakát. Anyatejes.

Mivel azt gondoltam, hogy nem elég neki este a tejcsi, 4 napja kap tejpépet is vacsi előtt. Utána ugyanúgy cicizik, mint eddig.

Egyelőre nem tapasztaltam semmilyen változást. Nem tudom mikor, mennyi idő után kellene "hatnia" a tejpépnek, de nagyon úgy tűnik, hogy nálunk nem vált be az, hogy ettől jobban fogunk aludni. Ugyanúgy felkel, mint a tejpép előtt.

Azért próbáljátok ki Ti is, hátha nálatok beválik!

2010. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

11:27-es vagyok.

Azért is felkelhetnek szerintem:

1. (a kérdező esetében inkább) hiányzik neki a cici, az anyához való odabújás.

2. (a 13:03 esetében inkább) piszkálja a foga, és az anya tejcsizteti, mire megeszi elmúlik a fájdalom, az anya következtetése, h éhes volt.

3. (amit már próbáltam írni) napközben nem kap elég tápanyagot, és éjjel megérzi a hiányt.


Esetleg igaz lehet valamelyik rátok?

2010. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

13:03-nak!

Szerintem is inkábba foga lehet és nem igazán az éhség veri fel(csak az megnyugtatja,bármennyire is azt mondják,hogy fogzás idején étvágytalanabbak a babák)adj neki chamomillát éjszakára és meglátod jobb lesz!

A kérdezőnek:mehet vacsira is sztem a tejpép

2010. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó kettő! 13:03-as vagyok


Lehet, hogy igazatok van! Amikor elkezdődött az ébredés (6 hónaposan), először fejlődési ugrásra gyanakodtam, és ezért mindig adtam neki enni, ha felkelt éjjel.

Egy idő után már elkezdtem gyanakodni, hogy talán megszokásból cicizik éjjel, mert nem gondolom, hogy több, mint egy hónapig tartana a fejlődési ugrás.

A fogára eddig nem gyanakodtam, mert az ínyén még nem sok nyoma van, hogy készülődne. És nappal teljesen nyugodt! Volt hogy éjjel próbálkoztam azzal, hogy csak elringatom, meg a fogát is kentük Dologéllel, de nem jött be egyik sem. Csak a cici segített!

De köszönöm az ötleteiteket, lehet kipróbáljuk a chamomillát, mert már beszereztem azt is. Azt hogy kell neki adni egész pontosan?

2010. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A chamomillát kis vízben kell feloldani. Én a tápszeradagoló kanálba szoktam tenni 5 szemet, rá a babának iható víz, és addig kutyulgatom, míg fel nem olvad. De van, h csak leteszem, és had olvadjon magától. Ez elég hosszadalmas, 15-30perc. Szóval idő előtt érdemes megcsinálni. Ha felolvadt, műanyag kanálba öntöm, azzal pedig a baba szájába.

Lehet meg se kéne várni, h teljesen felolvadjon? Ezt nem tudom.

Fontos, h fémmel és a bőröddel ne érintkezzen! Talán elveszi a hatását, vagy ilyesmi. És evés/ivás előtt-után 20-30perc teljen el, akkor add be. Ha még vacsi és elalvás között eltelik nálatok ennyi idő, akkor én vacsi után adnám be, de ha közvetlen kaja után már le is csukódik a szeme, vagy cicin alszik el, akkor előtte kell.


De ne várj csodát, sajnos van ahol ez se hat. :/ Azért remélem nálatok segíteni fog!

(11:27)

2010. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!