Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit készítesz vacsorára 1...

Mit készítesz vacsorára 1 éves babádnak, aki még csak pépeset eszik?

Figyelt kérdés
Tízórai gyümölcs (joghurttal, túróval, gabonával v. magában), ebédre főzelék. Ezek ugye változatosak. Viszont vacsorára mindig tejpépet kap, illetve tejbegrízt főzök neki. Már herótom van ezektől - remélem neki még nincs. Mit adhatnék még neki? Semmi ötletem...
2010. szept. 16. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Én készítettem tejberizst, pudingot piskótával, kakaós kalácsfelfújtat, illetve sokszor főzeléket adtam.
2010. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Pudingot, kakaós felfújtat vacsorára?? Ne haragudj de ezek tele vannak cukorral és értéktelen kalóriákkal!!


Bocs az OFF ért de nekem ez nagyon furcsa, ezért lesz a sok elhízott ,egészségtelen kisgyerek!

2010. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

16:23-nak!

Egyáltalán nincsenek elhízva a fiaim, sőt normális testalkatúak! Te mit adsz a gyermekednek? Minden este tejpépet? Mert az aztán változatos!

Egyébként odaírtam, hogy főzeléket is kaptak a fiúk! Nos mennyivel jobb, ha cukros teát itatok velük, esetleg cukros üdítőt? Ennyi erővel ez is ugyanolyan egészségtelen, felesleges kalória! Mert itt aztán mindenki hú de egészségesen neveli a gyermekeit! Igen, az első 1-2 évben, utána meg úgy is adja neki a kólát és a chipszet! Az én fiaim hírből sem ismerik ezeket, pedig már abban a korban vannak!

Addig ne ítélkezz, míg nem ismersz engem! És magam készített pudingról beszélek, amit laktózmentes tejből készítek, házi babapiskótából.

2010. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vacsorára mindig főzeléket adok neki még most is, az laktató és tápláló is, másfél éves.
2010. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is főzeléket adtam neki vacsorára is...
2010. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is főzeléket adtam, ami volt ebédre ,azt variáltam át, tettem hozzá még valamit, meg reszeltem rá répát, v zellert, v cukkinit nyersen. Imádták.

Pudingot én sem adtam vacsira.

2010. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

A tejpépben is van ám cukor! Ha már a fölös kalóriákról beszélünk! Egyébként nem biztos, hogy attól elhízik a gyerek.Nem a cukor hizlal! Az enyim is eszik néha cukrosat és kicsit így is ráférne még egy kis plusz, pedig egészséges, mint a makk!

Szeretem, amikor az épp aktuális divat szerint akarják a gyereket nevelni. 30éve vagy több, mi is kaptunk cukros dolgokat és nem laktóz mentes tejet itattak velünk, még sincs semmi bajunk!

2010. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm a választ, mostmár tudom mit adjak a fiamnak vacsorára. Segítenél is esetleg vagy csak piszkálódni jöttél?!
2010. szept. 18. 22:28
 9/14 anonim ***** válasza:

(Bocsi,most a válaszokra reagálnék,előbb már válaszoltam a kérdésre)

Szerintem nem azzal van a FŐ baj,hogy cukros valami,vagy sem,ezt mindenki maga dönti el,hogy adja a gyerekének vagy sem... (személy szerint azt vallom,hogy mértékkel miért ne ehetne!?Ezzel semmi bajom nincs)De nehogy már normális dolog legyen,hogy puding a vacsora!Az max. desszert(nálunk legalábbis)Aki ezt ad a gyerekének vacsira,az ő maga is ennyit vacsorázik?!

2010. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A válaszoló pudingot írt piskótával! Szerintem ez azért nem olyan borzalmas. Én édesszájú vagyok és bizony megesett már, hogy ilyen volt a vacsorám. Ráadásul az ő babája is felnőtt, úgyhogy nem kell szerintem ennyire lehurrogni. Mindenki maga döntse el, hogy mit egyen a babája, amennyiben az nem egészségtelen vagy káros.

Viszont ha már itt tartunk, én főzeléket sem eszek vacsorára, mégsincs ellenemre, hogy a baba azt egyen.

2010. szept. 18. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!