Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Allergiát hogyan vizsgálnak...

Allergiát hogyan vizsgálnak 2-3 éves korú gyermeknél?

Figyelt kérdés
Hova vigyem kivizsgáltatni, ha allergaigyanús?
2010. szept. 14. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt tudom,hogy amivel kapcsolatos a gyanu,oda kell vinni a gyereket. Pl,ha növényre,állatszőrre...akkor fül orr gégészetre kell menni,de ha ételre,fűszerre vagy ilyesmire,akkor belgyógyászatra.

Nálunk 3 éves gyereknek már a rendes "karcolós és rácsöpögtetős" dolgot csinálják, ételnél már bonyolultabb,akkor több helyre s el kell menni.

2010. szept. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem,hogy az étellel kapcsolatos allergiavizsgálat több tízezer forintba kerül, míg a másik ingyenes.
2010. szept. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minket a háziorvos küldött, és a helyi kórház gyerekosztályán vették le a vért (nekünk vérvétel volt) kb. 50 féle allergénre megvizsgálták a fiamat és semmire nem jött ki allergia szerencsére-
2010. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk is vérvételes volt, az sokkal gyerekbarátabb mint a karcpróbás. beutalóval mentünk mi is.


illetve vizsgálták még biroezonáns géppel is, az olyat is megmutatott amit a vérvétel valamiért nem. ez sajnos nem beutalós móka volt, hanem saját zsebből ment: 12 ezer volt a vizsgálat.

azóta ehhez a dokinőhöz járunk, és összeállított egy spéci diétát + kezelések vannak kéthavonta (később ritkulni fog évi 1-2 alkalomra), és MINŐSÉGILEG SOKKAL JOBBAN van a pici, mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a módszert!

Az én parlagfűallergiámat is kikezelte, már gyógyszert sem kell szednem.

2010. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És megkérdezhetem, ti milyen tünetek észlelése után fordultatok szakemberekhez? És az utolsó válaszolót kérdezném, hogy valamilyen ételallergiája lett a gyermekednek? Melyik doktornőhöz mentetek? Pesten vhol?

Köszi!

2010. szept. 16. 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!