Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még akinek a babája nem...

Van még akinek a babája nem duplázta meg a súlyát fél éves korára? Mennyivel maradt le a duplázástól? Mennyire veszik ezt komolyan?

Figyelt kérdés

3500-al született, tehát 6 hónaposan elvileg 7 kg-nak "kell" lennie. De még csak 6,5-6,6 lesz addigra (1 hét múlva).

Amúgy egyenletesen hízik, csak keveseket. De jól fejlődik, nyugodt, kiegyensúlyozott baba, minden hónapban rendben lévőnek mondja a gyerekorvos és a védőnő is.


2022. márc. 18. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10-11 hónapos korra dupláztak. Teljesen egészségesek, csak picik, mi is alacsonyak vagyunk a férjemmel.
2022. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom se duplázott, Kb 7,5-8 hónapos volt, mire megduplázta a születési súlyát. Kevés volt a tejem, de tápszert nem fogadott el, pedig a végén már egész nap csak szoptattam szinte, de több tejem nem lett, megállt a súlya 5 hónaposan. A hozzátáplálást így akkor elkezdtük, azzal viszont szerencsére jól haladtunk. Mivel mozgásában meg értelmében nem volt lemaradás, meg a percentilisben is kb 25%-nál volt (nem az alsó 5%), nem aggódott rajta annyira se a védőnő, se a gyerekorvos (mondjuk egyik se a szívbajos kategória). Szerintem ezen a fél kilón nálatok sem múlik semmi, nem a tankönyv szerint fejlődnek a gyerekek :) Ha a védőnő, orvos szerint rendben van, nő a súlya és nem csökken, szerintem te se aggódj, van, aki alkatilag ilyen. Nem lehet mindenki hurkás :)
2022. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én magam babaként nem dupláztam meg a súlyom fél éves koromra. Sosem voltak súlyproblémáim később, sem evés zavarom.


Kislányom csak azért duplázott, mert kis súllyal született (időre, tehát nem koraszülött). 10 hónaposan még csak 7300 g. Szépen fejlődik, de biztosan nem lesz 10 kg egy éves korára.

2022. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 8 hónaposan duplázta meg a súlyát, viszont 20 centit nyúlott.

Minden státuszon elmaradt a minimum súlytól viszont 5 centiket nőtt egy hónap alatt, úgyhogy a védőnő sem stresszelt.

De nő, fejlődik, ne izgulj. Meg ugysem tudnak vele mit csinálni. Elkezded a hozzátáplálást (ha még nem), úgyis rendben lesz, ez azért nem olyan elmaradás, mintha 4 kilós lenne...

Az a baj, sok baba nem olvassa a Nagykönyvet 😉

2022. márc. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit ertesz ezalatt, hogy mennyire veszik komolyan? Nem fogjak sem megtomni, sem elvenni a gyerekedet, minden gyerek mas, nem mindegyik duplazza meg a sulyat, ez csak egy atlag szamitas.
2022. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!