Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves fiam gyakran még...

Fél éves fiam gyakran még mindig bandzít az egyik szemével. Ezt kinövi még ?

Figyelt kérdés
1-2-3 hónapos korában rengetegszer összefutott a 2 szeme, főleg ha nézett valamit. Azóta már nem bandzít olyan sokszor, de az egyik szeme még mindig befut neki a belső sarokba. Nekem már annyira fel sem tűnik, csak fényképeken ha visszanézem, de férjem folyton mondja hogy bandzít. Kérdeztem dokit, csak annyit mondott kinövi. Tényleg kinőheti még vagy keressünk fel egy szemorvost ? Kezd már aggasztani
2021. dec. 17. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Szemorvos.
2021. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Én is szemorvoshoz vinném :)
2021. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is érdemes orvoshoz vinni.
2021. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Fél éves korban van egy kötelezően ajánlott kamcsalsági vizsgálat. Arra vidd el, ott biztosan mondanak valamit.


Én nagyon kancsal voltam. A legtöbb szemorvos műtétet ajánlott, egy kivételével. Ő azt mondta, hogy talargassuk. Mostmár csak akkor bandzsítok kicsit, amikor nagyon fáradt vagyok.


Attól is függ a gyógyulás, kezelés, hogy mi okozza a bandzsítást. Ha csak gyenge az izom, akkor erőltetni, tornáztatni kell. Ha valami más áll a háttérben, akkor lehet, hogy műteni kell.

De nyugi, ilyen kiskorban még várnak. Még nagyon pici, erősödhet a szemizma.

2021. dec. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
El kell vinni szemészetre, de mielőtt időpontot kérsz járj utána, hogy az adott rendelésen dolgozó orvos tud-e csecsemőt vizsgálni, mert a legtöbb helyen ha bemész babával, akkor közlik, hogy ők nem tudnak...
2021. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem


Gyerekszemészetre vidd!


Valószínűleg az egyik gyengèbb.


/érintett szülő vagyok szintén/

2021. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Én is bandzsítok, én nem nőttem ki, de általában csak akkor fordul elő, ha álmos vagyok, szemüvegben pedig egyáltalán nem áll be. Anya azt mondta már hamar látszott, úgyhogy szemészhez vidd el nyugodtan, legfeljebb megnyugtat, hogy nincs semmi.


A műtétet én se javaslom, én felnőttként jártam utána milyen és miből áll, és a kancsalság/bandzsítás miatti szemműtét nem olyan, mint a lézeres, ott izmokat vágnak a szem körül, és nem garantált, hogy segít. Ráadásul szerintem tiszta horror, bár ez egyéni vélemény. A tapasz/szemüveg stb sokkal kíméletesebb, és ha szerencsés, még gyerekként kinövi. 8 éves kor a vízválasztó, addig kell összhangolódniuk, különben nem alakul ki megfelelő térlátás (nekem sincs).

2021. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
4-es vagyok. Miért lettem lepontozva?
2021. dec. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is lepontoztak rendesen…

Pedig a gyerekemet ekkor vittük emiatt.

Tapasztottuk, szemüvege is van és műteni fogjàk, mert olyan a problémája.



A szemész mondta, hogy ilyen esetben nem szabad húzni az időt, ritka, hogy nem problémàt jelez.


6.

2021. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is :)

Gondolom azok az anyukák, akik lusták elvinni a gyereket szemészetre ;)

2021. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!