Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs egy kicsit túlmisztifiká...

Nincs egy kicsit túlmisztifikálva ez a sírni hagyás?

Figyelt kérdés
Gondolok most arra a részre, hogy ilyenkor a stresszhormonok tönkreteszik az agyi fejlődését. Pl valaki beájul az ágyba mert egy hete nem aludt csak max pár órát, és nem kel fel a sírásra, akkor akaratlanul is sírni hagyta órákig. Vagy pl nem tudja kitalálni mi baja, cicit nem kér, tiszta a pelusa, nem fáj a hasa, ringatásra sem nyugszik meg, anya karjában is csak üvölt, akkor hiába vagyok ott vele, sír, stresszel, mert nincs megoldva a problémája. Értem én hogy feleslegesen ne tegyük ki ennek, hogy lerakom a kiságyba és nem is foglalkozom vele, hadd sírni, majd megunja, vagy kifárad, ez a hozzáállás szerintem sem jó. De így azok, akiknek mondjuk sirosabb gyereke van, vagy nem tudják azonnal megnyugtatni, lelkiismeret furdalásuk lesz, hogy hiába tesznek meg mindent, mégis sír és így nem fog fejlődni rendesen és stressztől.
2022. márc. 11. 09:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
9-es, bocsi, nem akarok okoskodni, de én nem hiszem, hogy 3 átsírt éjszaka miatt vannak gondjaid, mikor apád egy ekkora kretén. :(
2022. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kretén az tény. Olyan pici gyeteket nem hagyunk magára 1 éjszakára sem. Egy órára sem. Olvass Te is utáns hogy mit okoz.
2022. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagytam sírni egyik gyerekem sem. Ha végigmentem a köteletőkön, éhes, szomjás, fázik, melege van, pelenka, poci, fog és utána is sírt mint az allat én felvettem.
2022. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
10es: az embernek nem az anyjával lesz rossz kapcsolata, ha sírni hagyják... Teljese más, látszólag nem összefüggő területek sérülnek ilyenkor. Mivel gyaníthatóan egy percet se töltöttél önismereti tréninggel, így nem jelentheted ki, hogy nem okozott semmit. Ha mást nem, azt biztos okozta, hogy az ősbizalom a világ felé nem alakult ki, mert ez csak akkor tud, ha egy csecsemő azt érzi, hogy nincs magárahagyva a rossz érzéseivel, ott van mellette az anyja/apja aki megnyugtatja, de legalább meghallgatja, nem egyedül kell ezekkel megküzdenie úgy neki nincs stresszkezelésre semmilyen eszköze.
2022. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van kedves 14-es🥰
2022. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
44%
Úgy van, amikor önismereti tréningen kell keresni a hibát, ott nagy károkat okozhatott valóban...
2022. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%
Az önismeret mindenkinek hasznos. Aki azt hiszi, neki nem, ott vannak a legnagyobb bajok ;) Az önismeret annyit tesz, hogy tisztába kerülsz a működéseddel, tudod tudatosítani a rossz mintákat és tenni is tudsz ellenük. Aki valami ellen ennyire kapálódzik és kígyót, békát kiált rá, annak még sok tennivalója van saját magával. Első lépés, a felismerés, hogy nem tudsz mindent és igen, téged is értek negatív hatások, ami miatt vannak rossz reakcióid, melyeket nem szeretnél, mégis vannak és gőzöd sincs miért....
2022. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!