Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs egy kicsit túlmisztifiká...

Nincs egy kicsit túlmisztifikálva ez a sírni hagyás?

Figyelt kérdés
Gondolok most arra a részre, hogy ilyenkor a stresszhormonok tönkreteszik az agyi fejlődését. Pl valaki beájul az ágyba mert egy hete nem aludt csak max pár órát, és nem kel fel a sírásra, akkor akaratlanul is sírni hagyta órákig. Vagy pl nem tudja kitalálni mi baja, cicit nem kér, tiszta a pelusa, nem fáj a hasa, ringatásra sem nyugszik meg, anya karjában is csak üvölt, akkor hiába vagyok ott vele, sír, stresszel, mert nincs megoldva a problémája. Értem én hogy feleslegesen ne tegyük ki ennek, hogy lerakom a kiságyba és nem is foglalkozom vele, hadd sírni, majd megunja, vagy kifárad, ez a hozzáállás szerintem sem jó. De így azok, akiknek mondjuk sirosabb gyereke van, vagy nem tudják azonnal megnyugtatni, lelkiismeret furdalásuk lesz, hogy hiába tesznek meg mindent, mégis sír és így nem fog fejlődni rendesen és stressztől.
2022. márc. 11. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Olvass jobban utána.

Röviden, tömören ha foglalkozol vele, próbálod megoldani a problémáját és úgy is sír, sokkal alacsonyabb az a stresszhormon szint mintha csak feküdne az ágyban és sírna te pedig nem foglalkoznál vele.

Mellékesen én nem bírtam hallgatni amikor sírt, nem lett volna szívem otthagyni és mással foglalkozni.

2022. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Sír,mert baja van.De nincs egyedül hagyva a bajban.Ez a fontos.Te sem szeretnéd,ha fájna valamid és mindenki körülötted sz*rna rá mondván,hogy voltál már wc-n,ettél is,tiszta ruhád is van biztos megnyugszol majd.(jó eséllyel igen,mert már tudod kezelni a gondjaid,tudsz hívni mentőt magadhoz,vagy épp tudod hogy a hasfájásod nem sokára elmúlik,de egy csecsemő nem):D
2022. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Amiről te írsz, az nem a sírni hagyás, ennyire egyszerű. A baba is pontosan érzi és érti, hogy ő most direkt van sírni hagyva vagy kényszerből - utóbbi esetben általában el is van neki magyarázva ugye, hogy ne haragudj kicsim, de most ezért meg ezért nem tudlak kivenni a kiságyból. Lehet együttérzően, a babát nem magára hagyva "sírni hagyni".
2022. márc. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát én nagyon remélem h csak túltolják, mert az én babám pont most sírta álomba magát mert hasmenésem volt.

Mire odaértem a cumisüveggel, bealudt.

De alapból sokat sír, mert nagyon igényli a testkontaktust. Nem tudom nem sírni hagyni, ha valamit muszáj megcsinálni.

Így is lemondtam már a fogmosásról, fésülködésről, evésről.

2022. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Itt is lehet ésszerű határokat szabni. Pl írja a 4-es válaszoló, hogy mert hasmenése volt. Az ember fiziológiai szükségleteinek nem tud parancsolni, én is elmegyek a budiba akkor is, ha öregasszonyok potyognak az égből. De sem a porszívózás, sem a frissen szaggatott nokedli nem fontosabb a babámnál. Kezdetektől fogva nagyon egyszerűen gondolkodtam a kérdéskörről: ha az ősasszony a szavannán újra és újra hagyta volna sírni a babáját, másodpercek alatt elvitte volna a hiéna, az emberiség meg nem lenne sehol. És a babában is pontosan ilyen érzések vannak, amikor sír, de senki nem törődik vele: veszélyérzete van, kiszolgáltatottság, félelem. Mintha te oda lennél rakva egy sötét szobába, ami ismeretlen, akármi is lehet ott, ami a vacsorájának néz, de hiába kiáltasz segítségért, senkit nem érdekelsz. Na, ugyanezt érzi a csecsemő is. Egyáltalán nincs túltolva szerintem, de mint írtam, azért van átmenet aközött, hogy épp a s3ggedet törlöd és azért nem mész, és aközött, hogy ráb@szod az ajtót, mert rohanni kell pörköltet főzni.
2022. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Sírni hagyás, amikor tudatosan nem reagálsz a síró babára semmilyen módon. Tehát fekszik a kiságyban, sír, te meg csak teszel veszel mellette, akár egy órán keresztül.

Ha épp vécén ülsz, ő sírni kezd, és közben még kiabálsz is neki, hogy mindjárt megyek, stb, az nem sírni hagyás. Az se, ha aludt az ágyában, felébred, megijed, de te épp a másik gyereket pelenkázod, úgyhogy 5 percig sír még, mert nem tudsz odamenni. Ilyenkor a felfokozott érzelmi állapotát lenyugtatja az anya reakciója, akkor is ha picit később érkezik, tehát a stresszfaktor megszűnik. Ha nincs reakció, sehogy, akkor marad tartós a stressz. És ehhez is ennek rendszeresnek kéne lennie. Tehát ha egyszer halál kimerülten átalszol egy sírást véletlenül (nem tudom ez mennyire lehetséges, az én fiam úgy bömböl, hogy lehetetlen aludni mellette olyankor :D), akkor se nyomorítod meg egy életre, ha máskor mindig reagálsz az igényeire.

Plusz én úgy figyeltem meg, hogy ez a gyerek fejlődésével együtt edződik. Mindig reagáltam a fiam igényeire, sose hagytam sírni, pedig az elején egyfolytában sírt, minden miatt. Hónapról hónapra egyre kevesebb dolog borította ki, most meg már az is elég neki néha, hacsak odakiabálok ha hallom, hogy nyöszörög, hogy mindjárt megyek. Tehát megtanulta, hogy jönni fogok, akkor is, ha épp nem lát, és nem borul ki olyan gyorsan és sokkal nyugodtabb.

2022. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyszeri "nem tudom azonnal felvenni, amikor sír, mert wcn vagyok"-tól nem lesz semmi baja. Viszont ha ez rendszeres, folyamatosan ismétlődő, akkor tök mindegy hogy mindig wc-n vagy csak, vagy tudatosan ignorálod, mert ugyanazt eredményezi.


Nekem a nagyon sírós korszakában sokat volt rámkötve. Igen, volt hogy ott se nyugodott meg egyből, de vele voltam, hallotta a hangomat, a szívverésemet, érezte a testközelséget.Orvos-Tóth Noémi írta az Örökölt sors című könyvében, hogy amikor a babák még ilyen picik, az anyák a babák kihelyezett agya, mivel az ő éretlen, fejletlen agya, még nem képes szabályozni a rossz érzéseit, ezért ezeket az anyának kell elhordoznia.

2022. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Nincs.
2022. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Engem hagytak sírni. Nem csecsemő hanem 2 éves koromban. Anya kórházba került, apám az éjszakai keléseimet úgy oldotta meg, hogy bezárt a másik szobába, ahol 3 éjjelt végig ordítottam(nem jött be egyszer sem).

Na Én egy borzasztó félénk, antiszociális ember lettem, megfelelési kényszerrel és soha de soha nem tudtam bízni a szüleimben, nem jó a kapcsolatunk sem.

2022. márc. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Engem hagytak sírni, mert akkor az volt a divat. Anyukám mesélte, hogy borzasztó korszak volt az a babákra nézve, szigorú 3 óránkénti szopi, és sírni hagyás, egyrészt, hogy megtanuljon egyedül megnyugodni a gyerek, másrészt, hogy ne legyen elkapatva. Persze nem órákig, csak hogy nem kell rögtön ugorni a babára. Anya 20 éves volt, nagyon tapasztalatlan, és mivel egy könyvben is ezt olvasta, akkoriban a védőnő is ezt mondta, bekajálta.

Saját elmondása szerint nagyon szeretett volna ennek megfelelni, ezért gyakran próbálkozott vele, bármennyire is fájt a szíve, amikor sírtam. Azt mondja, ilyenkor mindig szólt, hogy mindjárt jön, csak ezt így kell csinálni. :D

Mivel nekem semmi gondom a kötődéssel, normálisan fejlődtem, jó a kapcsolatunk, inkább azt gondolom, hogy nem is inkább a sírás maga, hanem a hozzáállás lehet káros, ahogy a többiek írták. A szeretet, aggodalom, ráhangolódás, igyekezet fontosabb, mint hogy dekára mennyit sír egy baba.

2022. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!