Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha forró vízzel...

Miért baj, ha forró vízzel keverem ki a tápszert?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 23:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én kidobtam a dobozát, azon szakszerűen meg van fogalmazva. Valami hasznos baktériumtörzset elölsz így.

Olvasd el a dobozon szereplő tájékoztatót.

2010. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Megtettem, de erre nem tér ki, egyszerűen csak annyi van rajta, hogy kb. 37 fokos vízben kell elkeverni, indoklás nélkül. Én sosem várom meg, hogy ennyire kihűljön a víz. Akkor ezek szerint másfél éve rosszul csinálom?
2010. szept. 12. 23:30
 3/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nem akarlak félrevezetni, én csak nemrég adom a fiamnak a babatejet 1+ (13 hónapos koráig nem kellett tápszer) és abban valami immunofortis van és a dobozán az volt indoklásként, hogy a hasznos baktériumtörzsek túlmelegítve elpusztulnak.


A másik, hogy a gyerek szája ne égjen meg.

2010. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A mai tápszereket már hasznos baktériumtörzsekkel dúsítják, hogy jobban hasonlítsanak az anyatejre összetételükben is, ne csak tápértékükben. Ezek a baktériumok azonban hő hatására elpusztulnak. Ezért kell a tápszert testmeleg vízzel elkeverni, nem pedig ennél forróbbal.


ha jót akarsz a babádnak, akkor így teszel. Annyira azért nem lehet nagy macera.

2010. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bizony, hasznos baktériumokat elölsz így. Éppúgy káros, mint órákon keresztül elöl hagyni szobahőmérsékleten az elkészített tápszert - úgy meg elszaporodnak benne a bacilusok, ami szintén baj.
2010. szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Igen, másfél éve rosszul csinálod.

Egyrészt, ahogy írták, a hasznos baktériumflóra elpusztul, valamint egyes vitaminok is hőérzékenyek.

És hány fokosan adod a gyereknek? Már bekever5ve hűtöd le, vagy forrón itatod vele? Szétég a szája, tönkremegy a nyelőcsöve és a gyomra...

2010. szept. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül van ráírva a dobozára az elkészítés módja, hőfoka...! Hanem hogy azt úgy kell, nem ahogy te elgondolod... Amúgy nem ártasz vele, csak így gyakorlatilag semmilyen értékes vitamin, ásvány nem jut a gyereknek, amiért jó volna a tápszer
2010. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jesszus, nem értem, hogy miért feltételeztek ilyesmit, hogy forrón adok bármit a gyerekemnek. Miért kell egyből hülyének nézni a másikat könyörgöm???? Visszatérve az eredeti témára, a tápszert még szinte forró vízbe keverem, valamennyit mindig hagytam hűlni, de soha nem a testmeleg hőfokig, úgy kevertem bele mindig is a port, és csak utána hűtöttem testmelegre (ha azonnal kellett, akkor hidegvízbe állítottam a cumisüveget, ha ráért egy 10-20 percet, akkor csak hagytam állni). Tehát, ezek szerint ez ennyire szélsőséges dolog, hogy ha nem viszonlag testmeleg vízbe keverem, akkor minden kipusztul belőle, mint ahogy az egyik válaszoló írta. 7 hónapos korunk óta va tápszer, 1 éves korunk óta junior ital, most 19 hónapos kislányom.
2010. szept. 13. 09:32
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja, és nem macera, nem azért teszek/tettem eddig így. Hihetetlen, hogy a válaszadók többsége egyből a legrosszabbat feltételezi mindenkiről, hülyének nézi a másikat, és lehurrogja, és mértéktelenül rosszindulatú. Annyiszor tapasztaltam már itt ezt, és csak azért "járok" ide vissza, mert van azért jó tapasztalatom is, kevés, de van. Tisztelet a kevés kivételnek.
2010. szept. 13. 09:35
 10/16 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van kedves kérdező,ami a válaszokat illeti!Nem tudom felötlik e a gondolat abban aki ilyet ír,hogy a baba eleve meg sem issza azt,ami forró..vagy talán ő is olyan "hülye",mint az anyukája,esetleg mazochista,és élvezi h szétégeti a száját?Na jó,ez már túlzás..Lényeg a lényeg,én hideg vízbe teszem/tettem bele ,mert különben öklömnyi csomók lesznek benne,igaz,mi AR tápszert használunk,ami sűrűbb.
2010. szept. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!