Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan Anyuka, aki tápszere...

Van olyan Anyuka, aki tápszeres babájának este előre elkészíti a tápszert?

Figyelt kérdés

Az én lányom 4 hónapos, és éjjel 1-2 alkalommal felébred enni. Egyedül nevelem, meg dolgozom is itthonról, szóval olyan fáradt vagyok, hogy alig élek. Este el szoktam készíteni 200ml tápit, beviszem a szobába, és ha felébred, csak berakom a szájába (velem alszik). Sokszor "éberkómában" etetem, csak reggel látom, h üres a cumisüveg. De így legalább gyorsan megeszi, és alszik is tovább, nem ébred fel nagyon.

Más is csinálja így? Nekem már nincs erőm, h éjjel felkeljek, melegítsek, stb.


2010. szept. 12. 21:32
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Hát, ma beraktam a hűtőbe, mert már megcsináltam, éjjel megmelegítem. De holnaptól kipróbálom ezt a termoszos módszert. Amúgy eddig semmi baja nem volt, soha nem hányt, nem bukott, nem volt lázas, nem volt hasmenése (sőt, kaki nagyon ügyesen egyszer van egy nap, mindig felkelés után rögtön). Szóval lehet, hogy nem lett volna múgy se semmi baj, de inkább kipróbálom a termoszt.
2010. szept. 12. 22:19
 22/29 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapig mindig frissen készítettem el a tápszerét! Majd mondták nekem, hogy 1 napra előre el lehet készíteni, majd hűtőbe tenni, kipróbáltam, de nem igazán itta meg! Az anyatejet nem itta meg lefejve, úgyhogy a fejést abba is hagytam, de még mindig szopik!

Majd jött az ötlet (nem tudom honnan vettem) kb. 1 hónapos volt ekkor lányom, hogy termoszba rakom az este felforralt vizet, amíg naponta 5x-6x evett 2x is kellett forralni naponta a vizet!

Így mindig frissen kapta az tápszert és nem kellett naponta 6x forralni vizet!

Megkönnyítette a dolgomat a termosz!


Próbáld ki! Amúgy tényleg nem semmi, hogy nem alszik nappal a babád, az enyém 1,5-2 órát még mindig alszik nappal (annyi idősen 3-4 órát aludt nappal) és az éjszakát átalussza, már 3 hetes kora óta!


7 hónapos kislány anyukája!

2010. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

a termoszos vagyok ismét: ha kétszer eszik a babád, úgy mint az enyém evett, akkor még azt is lehet, hogy 2 cumisüveget tankolsz fel porral és akkor még üveget mosni sem kell, az egész éjjelt összehozhatod az ágyból fekve (kérdés persze mekkora a termosz, belefér-e kétadagnyi víz)

Amúgy kell majd egy kis idő míg kikísérletezed, hogy milyen forróságú víz lesz első etetésre iható meleegre hűlt. Mert azért nekem kellett sakkoznom ezzel az elején. Meg az éjszaka végére már a termoszban is eléggé kihűl a víz, pl. a harmadik (már kora reggeli) etetésre.

2010. szept. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt csinálom, amit te, kedves kérdező, csak pepitában: este lefejek két adag tejet, és éjjel, illetve reggel ezt adom a babámnak. Így csak 10-15 percet kell ébren lennem, míg ha éjjel is fejnék, az minimum egy óra lenne (etetés+fejés+mosogatás). Szobahőmérsékleten áll a tej, és még sose buggyant meg.
2010. szept. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Igaz, kislányom anyatejes volt sokáig, tápszert csak 9 hónapos kora óta kap, de Én mindig elkészítem előre este a reggeli adagot is, berakom a hűtőbe, és reggel csak melegítem. Igaz, Ő már 19 hónapos, és junior italt iszik (ugyanúgy keverendő, mint a tápszer, végülis ez is tápszer).
2010. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
A korházban (intenzíven, koraszülöttön) előre mindíg elkészítik a tápszert, majd hűtőben tárolják, és csak felhasználás előtt mikrozzák. Nem csinálnák, ha ettől bárni baja lenne a piciknek.
2010. szept. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
termoszos vagyok. utolsónak: a koraszülöttesen is tényleg így csinálják, én is láttam, de itt pont az a különbség, hogy ott legalább az elkészített lötty hűtőben van, a kérdező meg kint hagyja szobahőmérsékleten órákig. erre gondolom hogy azért az nem jó. előre megcsinálni és hűtőbe tenni sztem abban nincs semmi rossz.
2010. szept. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
08.33 igazad van teljesen.
2010. szept. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Én este megcsinálom frissen, az esti adagot kimérem belőle, azt fél órán belül meg is isszuk, a többi pedig azonnal megy a hűtőbe, és reggel csak melegítem picit. Kislányom 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, 5 hónapos koráig csak anyatejes volt, úgyhogy nálunk soha nem volt éjszakai tápszer evés, de ha lett volna, biztosan ugyanígy csináltam volna, mert kivenni a hűtőből és 20-30 másodperc alatt megmelegíteni nem nagy kunszt, vagy?
2010. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!