Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan Anyuka, aki tápszere...

Van olyan Anyuka, aki tápszeres babájának este előre elkészíti a tápszert?

Figyelt kérdés

Az én lányom 4 hónapos, és éjjel 1-2 alkalommal felébred enni. Egyedül nevelem, meg dolgozom is itthonról, szóval olyan fáradt vagyok, hogy alig élek. Este el szoktam készíteni 200ml tápit, beviszem a szobába, és ha felébred, csak berakom a szájába (velem alszik). Sokszor "éberkómában" etetem, csak reggel látom, h üres a cumisüveg. De így legalább gyorsan megeszi, és alszik is tovább, nem ébred fel nagyon.

Más is csinálja így? Nekem már nincs erőm, h éjjel felkeljek, melegítsek, stb.


2010. szept. 12. 21:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Én, amíg éjjel etettem a babámat, nagyon rosszul csináltam a dolgokat: mindig frissen forraltam vizet...

Később rájöttem, hogy a vizet egy napra előre fel lehet forralni, majd hűtőbe tenni, majd ha kell a tápihoz, akkor kimérem (lefekvés előtt), hogy pl. 100ml víz, azt egy pohárban megmelegítem a mikróban, mikor etetés van (nem a cumisüvegben, mert műanyagot nem teszünk mikróba), majd belerakom a tápszert és frissen adnom a babámnak.

2010. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Én frissen adtam, mert szobahőmérsékleten csak 3 órát állhat elkészítve, és mindig meleget kellett adnom, különben zöldet (hurutosat) kakált, ha 22 fokos volt a kaja.

Gondolom, ki vagy, ismerem ezt a helyzetet sajna, de ennyi már nem oszt-nem szoroz, hogy frisset kapjon.

2010. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Én is úgy csinálom, hogy este felforralok egy liter vizet, az lesz az éjszakai és a másnapi adag. Csak én már előre elkészítem lefekvéskor a tápszert is, nem kelek fel éjjel bekeverni, meg melegíteni. Meleg vízzel keverem be (de nem túl forróval, hogy ne haljanak ki a bifiduszok belőle), és éjjel, mikor felkel enni, még langyos. DE nem frissen készítettem, hanem este. Kíváncsi voltam, más Anyuka is van-e így ezzel. Ha legalább egy-két napot egy héten nem nekem kéne felkeni éjjel, hanem az apja megtenné helyettem, akkor biztos nem voltnék ennyire fáradt, de 4 hónapja nem aludtam 3 óránál többet egyhuzamban. Totál hulla vagyok :(
2010. szept. 12. 21:43
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
42-es vagyok. a ki vagy-ot úgy értettem, hogy készülve. (-:
2010. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
45%

Ezt nem mondod komolyan,hogy a fáradságodra hivatkozva inkább buggyant tápszert adsz a gyerekednek?!

Tudod milyen hamar megromlik melegen a tápszer?Én már fél óra múlva se adnám oda neki... Ha előre kiméred külön a vizet meg külön a tápszert,azt csak gyorsan összeöntöd,melegíted,nincs 1 perc...

2010. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy attól kakik zöldet a baba, mert hipoallergén a tápszer. Legalábbis én Beba HA-t adok neki. De neki mindig zöld a kakija, pedig csak éjjel langyos a tápi, nappal mindig melegen kapja.
2010. szept. 12. 21:44
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Bár alhatnék helyetted, hogy átadjam az energiát!!

Ha vígasztal, én 1 óra alatt elláttam a picit, 1 órát fejtem (nem tudott szopni), aztán 1 órát aludtam. Ezt szorozd fel 8-cal, ez volt a nap. Úszott a háztartás, úszott az egyetem...

2010. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Neki csak akkor volt zöld, ha hideg volt neki. máskor nem. Így hamar leesett a tantusz. (-:
2010. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Elején én is szoptattam, meg fejtem állandóan, mert csak bimbóvédővel tudott szopizni, de gyorsan elfogyott a türelme. Kb 3 hete végleg elepadt a tejem. Gondolom a "kipihentségtől"...
2010. szept. 12. 21:48
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

ÉN a másfél évesemnek sem adok 1-2 órán át szobahőm-en állt tápszert, pedig ő már nagy baba....


Mi lenne ha esetleg ezt csinálnád?!?! Fogsz egy termoszt teszel bele közepesen forró/meleg vizet, ágy mellé készíted, ahogy a cumisüveget is benne már a porral és mikor ébred ki sem kell kelni az ágyból csak ráöntöd a vizet összekevered és friss a tápi.


Mi sokáig csináltuk ezt a termoszos melegvizes játékot.

Az én lányom másfél éves koráig éjjelente kétszer evett, mégsem mertem soha állott tápit adni. Illetve úgy igen, hogy az esti etetésből maradt tápit hűtőbe tettem és ébredéskor melegítettem+tettem még hozzá. De ezt is már csak akkor mertem mikor már nagyobb lett.

2010. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!