Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes tanítani vmilyen...

Érdemes tanítani vmilyen formában gyermekünket idegen nyelvre már egészen kicsi korától? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha komolyan is veszitek és nem csak poén szinten, mert "de jópofa, meg most divat" akkor van értelme. Ellenkező esetben igen csúnyán belerondíthat a beszédfejlődésébe.
2010. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Különböző kutatások voltak már ebben a témában, de szinte mind arra a következtetésre jutott, hogy először az anyanyelv elsajátítása a fontos, utána jöhet egy idegen nyelv. Persze, más a helyzet 2 vagy többnyelvű családoknál, de ott nem "mű" helyzetben tanulja a gyerek a 2. nyelvet. Hiába tudsz te egy idegen nyelvet jól, annyira mégsem, hogy azt megfelelően át tudd adni a gyermekednek. Heti 3-4 órás "nyelvtanítás" pedig nem sokat ér... [link]
2010. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Csak akkor ha két vagy többnyelvű a család,tehát napi szinten,minden élethelyzetben,folyamatosan,anyanyelvként találkozik vele.

Egyéb esetben az így,drága pénzen és sok idő alatt megszerzett előnyt néhány hónap alatt behozzák majd a társai akkor,amikor elkezdenek az iskolában is idegen nyelvet tanulni.

2010. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
pont erről írt Vekerdy a nők lapjában. ő nem pártolja.
2010. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Az első fiamat tanítgattam németre kicsiként. Mondhatnám, hogy semmi értelme sem volt, mert később angolozott és látszólag nem emlékezett semmire sem. A gimiben második nyelvként felvette a németet, szerette is és nulláról (?) indulva simán középfokút tett, pedig eléggé lusta volt tanulni (nyelveket), teljesen reálos a gyerek.

Mindkét gyerek tanult az oviban is játékos angolt és annak sem igazán észleltük a hasznát, de ki tudja.

2010. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

26 hónapos a kislányunk,első perctől a párom angolul én spanyolul a nagyszülők magyarul beszéltek hozzá :D

nekünk az a tapasztalatunk, hogy megy neki a váltás két nyelv közt , de sokszor pl az angol szót spanyollal helyettesíti, vagy magyarral ...

Én azt hallottam, ha nem anyanyelvi szinten beszélünk hozzájuk, hanem tanítgatni próbáljuk , akkor három éves kor után érdemes csak elkezdeni ....

2010. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Valószínűleg tényleg akkor van a legtöbb értelme, ha többnyelvű a család, vagy idegen az ország nyelve ahol élnek.

DE! én is úgy hallottam, hogyha csak ennél kisebb mértékben van lehetőség nyelvet tanulni, és lehet, hogy a gyerek pár év múlva nem is fog emlékezni tudatosan semmire, ám akkor is _megkönnyíti ez a kevés is a későbbiekben a nyelvtanulást_.

A korán elkezdett nyelvtanulás szerintem főleg a _kiejtésben_ játszhat nagy szerepet, mivel ugye minden csecsemő képes bármilyen hangkészletet elsajátítani egy bizonyos korig, a későbbiekben ez viszont már nehézségekbe ütközhet, ha a saját nyelvének hangkészletén kívül nem is hallott soha mást - nagyon nehéz lesz így saját nyelvétől teljesen idegen hangokat elsajátítania.

Megosztanék még egy személyes tapasztalatot is: óvodás koromban nagyon szerettem volna nyelvet tanulni, de nem engedtek, mert akkor is ez a hülye felfogás volt, hogy az ártalmas a gyereknek, végül is már másodikos voltam mire megengedték, hogy nyelvet tanuljak (akkor is németet, pedig angolt szerettem volna, de azt csak harmadiktól lehetett valami különös oknál fogva) - úgy gondolom jó nyelvérzékem van egyébként, könnyen megy a nyelvtanulás, mégis szerintem rengeteg előnytől fosztottak meg visszavonhatatlanul, azzal, hogy akkoriban nem engedtek nyelvet tanulni, amikor szerettem volna.

Szóval szerintem az egyik legfontosabb: nem szabad erőltetni a gyereket, mert akkor még visszájára is elsülhet a dolog és pont megutálja a nyelvet, de ha a gyerek is élvezi a nyelvtanulást, sőt főleg ha _saját maga szeretné_, akkor szerintem semmiképpen nem szabad az útjába állni ebben.

(Bocs a kisregényért, csak igyekeztem minél teljesebb képet átadni.)

2010. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 papannon válasza:
100%

Sziasztok


nekem van 1 ismerősöm akit tanitottak kiskorában angolt, és most helyesírásban néha angol szavakat ír, mert pl: a széket chair-nek tanulta. és amikor diktálnak akkor ezt írja, de sokkal sulyosabbakról is hallottam. Ezt nagyon nehéz kijavitani, ezért én semmi képpen sem ajánlom.

2010. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Hatalmas baromság, arra jó, hogy a mai pénzes, de ostoba szülőket lehúzzák. A nyelvtanár persze gazdagodik és röhög a markába.
2010. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Iratkozz vele ide hírlevélre!!! Ebben minden van! Minden hétfőn kapsz egy hírlevelet és egy videót amiben pontosan leírnak és megmutatnak mindent a a gyerekek nyelvtanulásáról és a kétnyelvűségről. Hiedelmeket és tévhiteket is kitárgyalnak, magyaráznak illetve bizonyítanak. Nagyon érdekes

2010. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!