Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a Sinlac és a...

Mi a különbség a Sinlac és a tejpép között?

Figyelt kérdés
Sinlacot irt fel az orvos,eddig még csak tápszert kapott a lányom,kérdeztem hogy ehet e már sima tejpépet a baba,és teljesen elutasitotta hogy nem.Nem értem pedig 4 hónapos kórtól lehet kapni ,és azért olcsóbb is,és változatosabb is szerintem.Ti adnátok a babának ilyen bolti tejpépet?
2010. szept. 8. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
A Sinlac nem tejalapú, allergén-mentes pép, szentjánoskenyérmagból készül. Mennyi idős a babád? Volt ételallergiás a családban? Ha igen, akkor nyilván ezért nem akart tejalapút adni a doki. Az én kisfiam egyébként imádja a Sinlacot, és ha mellette kap elég fehérjét a baba, akkor nincs gond.
2010. szept. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!4 hónapos,és nincs semmilyen allergiás a családban,pont ezért nem értem.Már kezdek arra gondolni hogy ezt "kell"felírni,mint a tápszerből is a legdrágábbat,bár az nem érdekelt mert akkor még csak azt evett,de most már azért szívesen váltanék,főleg hogy adnék majd neki több fajtát.
2010. szept. 8. 15:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez egy rizs- és szentjánoskenyérmag-alapú pép tehéntejfehérje-, szójafehérje-allergia megelőzésére és kezelésére. Gluténmentes diétás pép, 4 hónapos kortól adható.

Összetevői:

rizsliszt (részben maláta- és szőlőcukorrá átalakítva), szentjánoskenyérmag-liszt, növényi olajok, citromsav, ásványi sók, vitaminok. Összetevői:

rizsliszt (részben maláta- és szőlőcukorrá átalakítva), szentjánoskenyérmag-liszt, növényi olajok, citromsav, ásványi sók, vitaminok.


A SINLAC javallatai:


Allergia-megelőzés (allergi szempontjából veszélyeztetett csecsemők számára hypoallergén tápszer mellett)

Allergia-diagnósis és -terápia

táplálékallergia gyanúja esetén az eliminációs diéta része

tehéntej-, szója- és multiplex táplálékfehérje-allergia

glutén-túlérzékenység (coeliákia)

gabona-allergia

Laktóz-intolerancia (tejcukor-érzékenység)

Vegetáriánus táplálkozás


Tejpép: tej (tápszer) alapú pép, amolyan sűrű tápszer (tejbegríz szerű). Igaz, hogy kapható a boltokban 4 hónapos kortól ajánlott, de azok nem hipoallergének, nem lehet tudni nem váltanak-e ki valamilyen allergiát esetleg ekcémát. Inkább hallgass az orvosra és egyelőre add a Sinlacot! Ráérsz még kísérletezni, különben is egy 4 hónapos babának nincs még különösebb szüksége a változatos étrendre.. Csak gondolj bele, amelyik baba fél éves koráig vagy még tovább is szinte kizárólag szopik, az se reklamál változatosabb étrendért :))

2010. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz,köszi:-)))
2010. szept. 8. 15:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha még csak 4 hónapos, szerintem ne kísérletezz a bolti tejpépekkel. Ki tudja, nem lesz-e baja tőle, még ha nem is volt allergiás a családban. Én 6 hónapos korától adok neki tejpépet, addig csak Sinlacot kapott a szopi kiegészítéseként. Amúgy, ha annyira ragaszkodsz a tejpéphez, az orvos írhat HA-s tejpépet. De szerintem annál jobb a Sinlac. Ráérsz még, ne izgulj, egy 4 hónapos babának nem kell túl változatos étrend. Lesz még ideje végigkóstolni az összes fajta tejpépet..:)
2010. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha eddig tápszert evett és nem volt tőle gond, akkor felesleges tejmentes pépet adni neki. Viszont azzal egyetértek, hogy ne egyből add neki a sima pépeket, hanem először adj neki ha-s tejpépet, azt is lehet receptre kapni.

Gondolom tápszert is ha-sat kapott.

2010. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg a Sinlac sokkal olcsóbb, mint a bolti tejpépek!
2010. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát azt azért nem mondanám hogy olcsóbb,mert 1300ft a boltiak meg 7-800ft.Na mindegy ,azért köszi a választ!
2010. szept. 9. 09:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de a Sinlac nagyobb kiszerelésű, azért drágább. Amúgy olcsóbbra jön ki.
2010. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tényleg,igazad van,elnézést ezt nem tudtam.Tegnap kiváltottam,és tényleg majdnem háromszor annyi van benne.
2010. szept. 10. 05:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!