Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, h elszineződött...

Lehetséges, h elszineződött már a kibújó foga a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
9 hós, múlt héten törte át az ínyét az első 2 foga (felső bal 1es és alsó jobb 1es) és a felső kinn levő fog látható pár miliméterén mintha sárgás elszíneződés látszana. Mitől lehet? Előfordult már ilyen valakinél?
2010. szept. 6. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ikerlányaim egyikének ilyen a foga,sajnos neki zománchiányos.Ez azt jelenti,h foltokban nincs zománc a fogán,ott világosbarna,és puha a foga.Semmit nem tudnak vele csinálni,nagyon kell rá vigyázni,mert egyrészt nagyon könnyen szuvasodik,másrészt mivel puha,könnyen letörik.Ő 4,5 éves,eddig megúsztuk két letört metszőfoggal-szerencsére nem a két középső-,és bármennyit mossuk, a rágok némelyike kezd lyukadni.Várom a fogváltást,mert neki nem öröklötten ilyen,úgyh szinte biztos,h a maradandó fogai jók lesznek.Neki ez inkább az ikerségből fakad, a két babára nem jutott elég "anyag".:)
2010. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nővérem kisfiának a fogán is jött valami folt, elmentek dokihoz, de csak olyan elszineződés volt, amit lecsiszolt a doki. Szóval nem szuvasodás vagy ilyesmi. Nézesd meg szerintem.
2010. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az az igazság, hogy engem nagyon idegesít, mert nekem nagyon rossz minőségű a fogállományom, ráadásul csúnyán is nőttek, ezért engem nagyon sok csúfolás, gonoszkodás ért, ami miatt teljesen gátlásos, magamba forduló egyéniség lettem. Nem szeretném, hasonló dolgoknak kitenni a kicsi kincsemet.. Még megvárom, h jobban kibújjon, h valóban meg lehessen nézni, h mi is az, jól látom-e.
2010. szept. 7. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is volt valami hasonló eleinte, Én is aggódtam (a két felső metszőfogán vettem észre). Olyan volt, mintha a fogak alsó fele olyan átlástszó kezdett volna lenni, picit sárgás is. A dokink azt mondta, hogy semmi baja a fogának, Én is azért aggódtam, mert nekem is mindig baj volt a fogaimmal, állandó vendég voltam (vagyok a mai napig) a fogorvosnál, és Én is fogzománc problémára gondoltam. De a dokinak lett igaza. Egyszercsak azt vettem észre, hogy eltűnt ez a furcsaság a fogairól. Nem tudom mikor, hogyan, de most teljesen normális, szép fehérek.
2010. szept. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez most kicsit megnyugtatott!:)
2010. szept. 9. 11:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!