Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha a babám egy èvesen...

Baj, ha a babám egy èvesen nem akar igazán a járással pròbálkozni?

Figyelt kérdés
Brutálisan ügyes baba, kanapèra-ágyra fel-le mászik, letolat ròla, lehajol állásbòl, gyorsan közlekedik kapaszkodva egy jò ideje már. 7 hònapos korátòl mászik. Önállòan is tud állni már szèpen, ha èpp belefeledkezik magába álldogáll szèpen. Pár napja megtett 3 lèpèst előre, szèpen alakul az egyensúlya már, de azòta sem akarja gyakorolni, nem èrdekli. Ha hìvom a kanapètòl tètova, inkább leereszkedik ès mászik. Pròbálom motiválni, de nem igazán nyitott rá, úgy látom bátortalan vagy nem is tudom. Hagyjam a fenèbe? Nektek hogy alakult ez a járás tanulás időszak? Ösztönöztètek a babát, mikor már láttátok, hogy menne ez neki vagy ráhagytátok? Köszönöm!
2021. nov. 25. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is. Ne erőltesd, nem kell motiválni. Ha úgy érzi elfog indulni.

18 hónapos korig kell legkésőbb elindulnia.

2021. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem!Azt mondják,hogy minden baba elindul másfél éves koráig.Az enyém 17 hónapos volt.
2021. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell erőltetni. Az én lányom 11 hónaposan állt fel, és 14 hónaposan indult el stabilan.

Ráér még.

2021. nov. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem szabad erőltetni. Nem értem, miért akarják sokan, hogy minél előbb elinduljon egy gyerek. A lányom is nehezen indult el, 14-15 hónapos volt, amikor először magától felállt és tett 1-2 lépést, de csak 18 hónaposan indult el (ami teljesen normális). Bizonytalan volt.
2021. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Természetesen nem erőltettem. A baba jobban tudja mikor kész rá. Ha eddig ilyen szépen eljutott, nem fog megtorpanni a mozgásfejlődése. Elindul mikor itt van az ideje.
2021. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Èn sem erőltettem semmit soha nála, de viszonylag gyors mozgásfejlődèse volt. Alig volt el 7 hònapos, mikor elkezdett mászni, kiülni a kúszás után. 8 hònapos korában felállt, 9 hònapos korátòl lèpeget kapaszkodva mindenhol. Rendben, akkor várok türelemmel ès csodálom :) Nem siettetni akarom èn, csak nem tudtam kell e ezt neki motiválni vagy sem. Mert pl a kúszást, forgást doki tanácsára motiváltuk csörgőkkel, könyvekkel stb... Egyèbkènt mèg nem adtam rá semmilyen bokatartòs első lèpèses cipőcskèt. Csak harisnya+csúszásgátlò zokni van rajta. Ez ìgy elèg?
2021. nov. 25. 16:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elég. Nem is kell más.
2021. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz. Inkább azt lehet mondani, hogy még a konduktorok között is megoszlanak a vélemények. Nekünk kifejezetten javasolták beltéren, mivel a sík felület semmilyen ingert nem ad a talpaknak. Plusz amit mezitláb használtunk bent az a szenzoros szőnyeg volt (én készítettem habtapra ragasztottam különböző dolgokat, követ, mulcsot, ágakat, kupakokat, fahasábokat stb).

Nekünk aki megnézte a lányom lábát mikor elkezdett felállni, azt azt mondta, hogy mezítláb odakint legyen amennyit lehet. Hál istennek pont tavasszal indult el, így mentünk mezítláb mindenfelé.

2021. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom kire hallgassak. Az egyik barátnőm lánya egy hònapja papucsban jár, de totál kemènytalpúban, s mèg alig lèpked kapaszkodva. A másiknak meg a dokija is azt mondta nem kell cipő, csak miután stabilan kezd járni. Mivel nincs padlòfűtèsünk s már baromi hűvös mindenhol a padlò esèlytelen a mezìtlábaskodás...
2021. nov. 25. 21:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 1 hónap stabil járás után kell cipő. Nekem így mondta a doki. Be is tartottam. Addig csúszásgátlós zoknicipő volt rajta kint (tavasz vége, nyár eleje volt). Bent meg semmi.
2021. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!