Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamarosan begolyózok?

Hamarosan begolyózok?

Figyelt kérdés
Kisbabám elmúlt 2 hónapos, de lassan megőrülök az állandó sírásától. A szívem megszakad tőle, de egyszerűen nem bírom állandóan magammal hurcolászni. Ha a kiságyában van, sír. Ha a felnőttek ágyában van, sír. Ha nem úgy tartom, ahogy ő akarja, sír. Ha akármi nem úgy van, ahogy azt ő elképzeli, sír. Kezdem magam totális csődnek érezni. A házimunkám itthon egyenlő a nullával, undorító. Egész nap tiszta ideg vagyok és feszült, mert ha nincs kézben és nem járkálok vele fel és alá, egész nap csak üvölt. Nem tudom, hogy szoktassam meg vele a kiságyát, pedig tele van színes, figyelemfelkeltő játékokkal, de csak 10 percig hatja meg. Egyszerűen kezdek megfulladni. Lassan a WC-re se tudok tőle kimenni. Felkötni meg nem fogom magamra, mert borzalmasan fáj a hátam és a derekam. Segítsetek, hogyan oldjam meg ezt a problémát??? Hogyan tehetném könnyebbé mindkettőnk életét? Segítségem nem nagyon van, így kérek tanácsot...:(((((((
2010. szept. 4. 19:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 14:00 nagyon jól összefoglalta!! Az ő válasza ér a legtöbbet. Az én babám most 14 hónapos, én most érzem a legnehezebbnek az egészet, de persze mi jön még ezután...:)) Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked, és hidd el, nem vagy béna, ő tényleg egy ilyen baba! Minden jót, szia!
2010. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindannyiótoknak a kedves hozzászólásokat! Lassan megpróbálkozom mind az általatok leírt tanáccsal, hátha valamelyik majd beválik. A kétségbeesésem egy csöppet alábbhagyott. Felkötni magamra nem nagyon fogom, mert ugyan vettünk anno kengurut, de egyszerűen nem bírja a derekam. Amikor altatom a babát és éjszakánként mászkálok fel és alá a lakásban vele sokszor 20-30 percet, amíg elalszik, azt hiszem menten megszakadok. Utána meg én nem tudok aludni a fájdalom miatt... Viszont egy dolog beválni látszik *lekopogom*, hogy napközben a mi ágyunkon van, ott alszik, játszik, TV-t néz ( :/ ), stb és csak este teszem be az ágyába. Ja és ha üvölt, melléfekszem, beszélgetek vele, játszunk, akkor 5 alkalomból 3x megnyugszik lassan. Remélem ez tényleg be fog válni. Legalább ennyi sikerélményem legyen.
2010. szept. 7. 10:14
 23/29 anonim ***** válasza:
Szia! Szélgörcs ellen tornáztasd sokszor, a lábát nyomd fel a hasához és írj köröket vele. Simizd a pociját az óramutató járásával megegyező irányban. Ha ez sem segít, szerintem jobb, ha magadra kötöd, az sokkal jobb a gerincednek meg a derekadnak (én is hátfájós vagyok, ismerős a problémád). Játszócumija van? Az sem köti le, nem nyugtatja meg? Nagyon sajnállak, h. ilyen nehéz helyzetben vagy! Kitartás, hamarosan jobb lesz! Az én babám is ilyen volt az első 3 hónapban...
2010. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

szia!


mintha magunkat látnám anno...

most 8 hós, és okés minden.

nálunk a probléma az álmosság volt....én azt hittem, hogy egy 2 hós baba már fent tud lenni 2-3 órát...de nem így van sajnos....de mire én ezt kinyomoztam (védőnőm egy szerencsétlen, a környezetemben meg mindenkinek jó alvó volt a babája-legalábbis ezt mondták).

szóval egy 2 hós baba egy órás ébrenlét után álmos, le kell tenni aludni.....de mivel ez nálunk nem ment ilyen egyszerűen, vettem egy könyvet, amiről sok jót hallottam: 365 ötlet az altatáshoz, alexandra kiadó, kb 2000 ft.

ebben leírták, hogy ha "egyedül" nem alszik el, a következő tipp jó lesz, persze ennek idő kell, kb 2 hét után nálunk már önállóan elaludt:

leteszed a kiságyba, ha sír, hagyd 5 percig. menj oda, vedd ki-tedd a mellkasodra miközben állsz, és csak ennyit mondj: csssss. aztán tedd le a kiságyba, ha sír, megint 5 percig hagyd és így tovább. első alkalommal lehet, hogy eltart 1 órát, de szép lassan megtanulja, hogy nem azonnal ugrasz a sírására, de ott vagy ha kell.

hidd el, nagyon jó, és nem az az igazi sírni hagyós módszer, mert 5 percenként megnyugtatod, és nem lóg a kezedben egész nap. nagyon ajánlom, és hidd el, hogy egy 2 hós baba ébrenléte csak EGY óra.

most 8 hósan a kislányom 3 órát van fent, és utána alszik. most már cicin alszik el:)

és valóban, ahogy nő, annál jobb lesz:)

2010. szept. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
látom sokan - így én is - átérezzük a helyzetet. Nekem ugyanez volt. És tudod mi segített? SEMMI. Teltek múltak a napok, szép lassan depressziós lettem, lefogytam, kimerültem, már semmi nem érdekelt. És akkor egyszer csak minden megváltozott. nem sírt annyit, nem nyüglődött. szépen elvolt a lányom, nevetgélt. És akkor én is visszatértem az élők sorába. Egészen egyszerűen nincs megoldás. engem is igenis zavart a rumli, a por, a sok hajszál a lakásban. Hogy koszos a kád, ragad a csempe és hogy a tűzhely tiszta dzsuva. nem volt időm hajat mosni, vagy csak a gátamat lezuhanyozni. Én sem kötöttem magamra. Én ebben nem hiszek. szóval sajnálom, hnem tudtam segíteni. Egész egyszerűen elmúlik ez az idő. Csukd be a szemed, vegyél nagy levegőt, fújd ki.... :-( talán segít.
2010. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szia! Szerencsére az én babám nyugodt kiscsaj. Az én 4.5hónapos babám is kb ennyi idősen elfordult 90°ckal az ágyában.Próbáld meg ugy letenni az ágyába.

Ő is utált hason lenni!Majd megszakadt a szivem érte... De muszáj volt mert kicsin született és gyengék voltak az izmai. Az elején kb 1 hónapig üvöltött hason. Ma meg már 10percet is tud lenni hason. Kb tudod mikor lesz éhes akkor elötte tedd hasra. Ma már a lányom is ugy nézelődik hason fekve hogy öröm nézni.Utána kap cicit és megnyugszik. Én ugy csinálom a napot hogy reggel 7kor amikor felkel akkor a gyenge ciciből kezd mert akkor nagyon éhes ugye és jól ki tudja enni. Utána a ballal a jóval,majd ujra a gyengével,azon elalszik..


S igy fürdés utánra marad a jó cici amivel alszik reggelig.Az elején ő se szeretett babakocsiban lenni,pedig profi kényelmes kocsija van. Multkor is lementem vele sétálni.Szépen óvatosan mentünk buckákat kikerültük,lassan mentem vele.Ugy sirt mint még soha. ERre rágyorsítottam,nem érdekelt egy bucka sem és elaludt a kocsiban. Lehet megszokta amig odabetn volt hogy én tempósan megyek:)


Az én párom is reggel 8ra megy dolgozni és a héten negyed 7re ért haza.Nagyon rossz érzés volt. De ennyi idősen tényleg az anya közelsége kell nekik. Ha szopizik s cicin nyugszik meg akkor legyen cicin.Picurom egyik nap 6-8-10-12-14-16 órakor volt cicin 50perceket,közben pelenkáztam meg vasaltam...Nehéz nap volt nagyon.Ráadásul 4-7között aludt/máskor 12-16között alszik.Erre 7elött 5perccel felkelt hogy fürödhetünk:)

S szerintem ne kenguruba tedd! Abba nekem is fájt a hátam,pedig az enyém nem egy fájós...:)

EGyébként Picur is van hogy csak a mi ágyunkon van el,ott melegebb van neki:)

2010. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

szia, sztem az idő fogja megoldani. nekem is ilyen volt a babám, most 20 hónapos, leszámítva a ritka hisztiket, nagyon jó fej, mosolygós kislány. ha a foga jön, megszenvedi (hálsitennek már csak 1 van hátra), ill. amikor nagyon fáradt elszakad a cérnája. kicsinek is hamar betelt az idegrendszere, ez napközben gyakori sírásokban mutatkozott, ill. 3 hós koráig az estéket átüvöltötte, csak karban aludt el, a kiságyba raktam, pattant ki egyből a szeme....lassan javult, még 8 hósan is gyakran cipelnem kellett , mert magának nem volt el, a fogzás közepette, éjjel nem aldut, nappal nyűgös volt.....mindenki mondta, ne cipeljem, rakjam be a járókába, tanuljon meg egyedül ellenni...de hát istenem, baja volt, úgy értem, fizikailag, miért kellett volna sírni hagyni? nagyon kemény időszak volt, segítség nuku....de túléltük. és mindig türelmesen álltam hozzá, tudtam, majd elmúlik, valahogy ösztönösen éreztem...ezek mellett nem volt neki minden megengedve. ésszerű szabályok vannak és voltak, nem is nagy hisztikirálynő ma sem, pedig hajlamos rá, de mennyire. önfejű, akaratos....türelem, figyelemelterelés, magyarázás, sok szeretet....kisebb korában meg sok testkontaktus, babusgatás. vannak babák, akik könnyűek, és vannak nehezek. egyértelműen a tiéd is ilyen nehéz, kétemberes baba. majd kinövi meglásd, de csak akkor ha te képes vagy elfogadni, hogy az eleje nem lesz sétagalopp. nálunk akkor kezdett jobb lenni, amikor mászni kezdett, meg járni, egyre könnyebb lett. most meg már akármit meg tudok mellette csinálni, elszöszöl addig a dolgaival. egy évvel ezelőtt ezt még senki meg enm mondta volna, amikor a kaját úgy kavartam, hogy ő az egyik kezemben volt közben....

a másik: nálunk se volt favorit a hasonfekvés, mint kiderült, enyhe oxigénhiány miatt (nehéz szülésem vlt) hipotóniája lett. jártunk vele dévény tornára. mivel az izomtónusa nem stimmelt a nyakánál, nem tudta magát tartani, és fájdalmas volt neki ez a pozitúra. nálatok nem lehet ilyesmi esetleg?

sok kitartást neked, egy év múlva már könnyebb lesz meglásd! :)

2010. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont ennyi idős volt mikor kiderült, hogy beteg.Azt mondom neked,inkább sírjon egész nap,de ne kelljen átmenned azokon a dolgokon amin nekünk kellett....egészséges az a lényeg, eza az időszak meg hidd el gyorsan elmúlik.Könnyebb nem lesz, más milyen lesz, más problémák jönnek.
2010. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szia!

A 8:32-es és a 11.05-ös válaszolóval teljesen eggyet értek:szóval a lényeg az,hogy szerintem túl sok inger éri a babát,és már azért nem tud elaludni,vagyis azért sír mert segítséget kér tőled mert ő még pici,hogy magától megnyugodjon,főleg ha tele van rakva az ágya sok színes játékkal!Nekünk nincs az ágyba semmi még a zenélő-forgó se!Ezek mind elterelik a megnyugvástól az alvástól a figyelmét!Azért sír 10 perc után amit adsz neki mert sok inger éri és nem azért mert megunta volna azt a játékot!Nagyon ajánlom a Suttogó című könyvet...tényleg..komolyan!!!!Az első 2-3 hétben én is így voltam,azt hittem,hogy kell a sok játék a babának meg,hogy ő egy olyan baba aki nem akar aludni csak egész nap fennt lenni de a nagy sz@rt!!!Már túl fáradt volt és sírt!Jól írja az előttem szóló,hogy 2 hónaposan kb 1 órát bírnak fent lenni(az enyém most 4 hónapos és 1,5 max 2 órát bír fent lenni) és már ahogy látod,hogy egyet kettőt ásított vagy kezd nyüglődi akkor az a fáradság jele és vidd el aludni,és szerintem a kiságyába és ne a ti nagy ágyatokba!Csak segíts neki megnyugodni vagy ellazulni!Ha nem szereti a cumit akkor vegyél neki másfajta alakút,nállunk pl ez is volt a baj:az első csak úgy repült ki a szájából aztán vettem más fajtát és azt meg imádja és megnyugszik tőle!Az is nagyon jó ötlet,hogy bebugyolálod(ez is le van írva Suttogóba)én is csináltam úgy egy darabig,az megnyugtatja őket mert a szoros meleg hely az anyaméhre emlékezteti őket!Tehát próbáld meg naggyából ehhez a sorrendhez tartani magad:alvás,evés,játszás!(Az evés és a játszás idő ilyen korban max 1 óra)A játszásnál is ne ezer fajta játékot tolj az arcába,neki az még sok,csak gügyögj neki,énekelj neki,vidd körbe a lakásba,cseréld ki a pelusát,büfiztesd meg stb és utánna mehet is aludni és nincs felpörögve nincs tele ingerrel de kellőképpen elfáradt egy újjabb alváshoz!

Hason az én kisfiam se szeretett kb 3 hónapos koráig de akkor is csak max1-2 percet bírt úgy lenni!Szóval szerintem ezen ne aggódj!Nem minden baba szeret az első perctől hason lenni!

Szóval én egyáltalán nem értek azzal egyet,hogy erre nincs megoldás meghogy majd az idő megold mindent,meghogy ő egy sírós baba,meghogy majd kinövi...azért növi ki egy pár hónap után mert belenyugszik,hogy nem kap segítséget a sírására,illetve ahogy növekszik egyre jobban bírja a sok játékot és a sok ingert és persze egyre kevesebb az alvási igénye!Bocs,hogyha egy kicsit túl okoskodó voltam de mondom nekem is az első 3-4 hétben ez volt és utánna elolvastam a Suttógót és rájöttem a problémákra és kb 1 hét múlva a sírós,nyugtalan,kialvatlan babámból lett egy kiegyensúlyozott,boldog,mosolygós baba aki tudja,hogy mikor mi következik:alvás,evés,játszás!

Kitartás!

2010. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!