Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamarosan begolyózok?

Hamarosan begolyózok?

Figyelt kérdés
Kisbabám elmúlt 2 hónapos, de lassan megőrülök az állandó sírásától. A szívem megszakad tőle, de egyszerűen nem bírom állandóan magammal hurcolászni. Ha a kiságyában van, sír. Ha a felnőttek ágyában van, sír. Ha nem úgy tartom, ahogy ő akarja, sír. Ha akármi nem úgy van, ahogy azt ő elképzeli, sír. Kezdem magam totális csődnek érezni. A házimunkám itthon egyenlő a nullával, undorító. Egész nap tiszta ideg vagyok és feszült, mert ha nincs kézben és nem járkálok vele fel és alá, egész nap csak üvölt. Nem tudom, hogy szoktassam meg vele a kiságyát, pedig tele van színes, figyelemfelkeltő játékokkal, de csak 10 percig hatja meg. Egyszerűen kezdek megfulladni. Lassan a WC-re se tudok tőle kimenni. Felkötni meg nem fogom magamra, mert borzalmasan fáj a hátam és a derekam. Segítsetek, hogyan oldjam meg ezt a problémát??? Hogyan tehetném könnyebbé mindkettőnk életét? Segítségem nem nagyon van, így kérek tanácsot...:(((((((
2010. szept. 4. 19:36
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
40 percet eszik. Saját maga engedi el a cicit, nem én szedem le róla. A mennyiség teljesen változó, mert egyszer csak 80 ml-t eszik, másszor pedig kiszív 200 ml-t. És mindezt egy ciciből. Váltogatva szoptatom. Legközelebbi alkalomkor a másikból kap enni. És szépen is gyarapszik, mint előbb írtam is. Az ágyába pedig azért tettem mindenfélét, mert azt gondoltam az a problémája a helyén, hogy teljesen sivár és nem lát semmit, csak a fehér falat egy szekrénnyel, meg a feje fölött egy növénnyel. Mondom, sajnos csak 10 percre kötik le a játékok, mostmár próbálkozik azzal, hogy megfogja őket, koncentrál is, de utána elfogy a lelkesedése és kezdődik az üvöltés.
2010. szept. 4. 21:39
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Általában akkor sír egy baba ha éhes, szomjas, pisis, fáj a hasa, vagy ölben szeretne lenni!

Én annó reggel felkeltem, lányom is, átpelenkáztam, felöltöztettem megszoptattam, bele raktam a hordozóba vittem magammal és beraktam egy mosást, oda raktam az ebédet, elmosogattam, majd mikor nyügös lett ölbe vettem mutattam neki a lakásban mi micsoda, plüssöket mutogattam neki, magam mellé fektettem képes könyveket,

mutogattam neki olvastam a meséket, majd ismét pelusozás szopi és cicin elaludt. Míg aludt kis házimunkát még végeztem, porszívózás ( nem kelt fel rá) teregetés, mosogatás portörlés elpakoltam a szárazruhákat, majd megkajáltam, és mire felkelt kész lett minden, az egész nap szabad volt, nem volt gondom semmire, vele tudtam lenni a nap további részében! Délután sétálni vittem, boltba mentünk, nem volt gondom nem kellett azon agyalni ezt meg azt mikor csinálok meg!

Nagytakarítást akkor csináltam felmosás fürdőtakarítás mikor párom szombaton vagy vasárnap elvitte sétálni a lányunk!

Próbáldd meg jobban beosztani az időt, főzz moss pakolj pl. mikor délelőtt alszik, és délután te is tudsz vele aludni, így fittebb leszel az éjszakai keléseknél is. Mindig 2 napra főztem. Így másnap már arra sem volt gondom.

Sokat volt ölben lányom, ilyen korban már kezdi érdekelni a külvilág, a te öledből több mindent lát, és jobban érzi magát ha melletted ill. kézben van!

Egyxbabatornáztató lehet már lekötné, egy rúd, aminek lábai vannak, és csörgők lógnak le róla, fölé rakod és elnézegeti, majd próbálja lökdösni.

Azért a kiságyban nem valami izgalmas bámulni a plafont, oldalra még nem forog, ha valamit szeretne nem tudja elvenni!

Osszd be a napod, és meglátod mindenre jut majd idődcnem leszel ideges, babád is nyugodtabb lesz, neked meg lesz rá magadra meg a házimunkára is időd!

2010. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ennyi idős volt a lányom, amikor beruháztam három dologra:

rezgős pihenőszére játékívvel, egy játszószőnyegre és egy adamo hintára.

Csodát tettek! Ha 10 perc után elunja az egyiket, beteheted a másikba. Sokáig teltek így a napjaink, hogy eközött a három között vándorolt az ébrenlét alatt. Löktem egyet az adamo-n, ő csendben ringott, én kiteregettem/beágyaztam/porszívóztam stb. Mikor elmentem mellette, minig löktem rajta egyet, így tök sokáig benne volt :)

Igazat írt valaki: ágyba ne tegyél játékokat. Legyen az az alvás helye. És ez igaz arra is, hogy ha játékidő van, ne az ágyába tedd, hanem máshová, olyan helyre, ahol te is vagy éppen. Pihenőszékben a konyhába amíg mosogatsz, WC ajtóba, amíg nyugodtan vécézel, stb.

Kitartás, hamar elmúlnak ezek az idők is ne aggódj :)

2010. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
tudom hogy nem ezt kérdezted..de ...de jó olvasni hogy más is azt érzi amit én...ha vége a hasfájásnak jobb lesz sokkal..nekem 1 éves de 1 éve én is így voltam mint te...csavargás az jó...
2010. szept. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Hú, mintha csak én írtam volna! Nálunk is ugyanez a szitu sajnos. :(( Az én kislányom lassan 3 hónapos lesz, de rengeteget sír, akármit csinálok... teljesen átérzem a helyzeted, sokszor én is úgy érzem, hogy az őrület határán állok.

Ne haragudj, hogy segíteni nem tudtam, inkább csak azért írtam, hogy tudd, nem vagy ezzel egyedül.

2010. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok lehetőség van, és azok nagyon különbözőek. Azt kell választani, ami mindkettőtöknek megfelelő. Sokan vallják, hogy csak a baba a fontos, de ugyanúgy fontos az anyuka is, hiszen mi látjuk el őket, mi foglalkozunk velük, tanítjuk...stb. Vannak sírós és nem sírós babák, azt szokták mondani, hogy ezt kinövik. Persze addig is ki kell bírni.

Én azt gondolom, hogy jó lenne egy rugalmas napirend kialakítása, jó lenne egy bizonyos sorrendbe jönnének a dolgok, ez biztonságérzetet ad a babának. Sosem voltam híve az igény szerinti szoptatásnak, mert fennáll a túletetés veszélye, ennek a következménye lehet a hasfájás is. Szóval próbáld 3 óránként etetni, általában közel azonos mennyiséggel. a 200 ml kicsit soknak tűnik számomra, ilyenkor biztos túl eszi magát. Próbáld meg szabályozni valamennyire, és ha még szopna, inkább kapjon cumit, mert ilyenkor nem az evés kell neki, csak a szopó reflex működik. Tudom, sokan ellenzik a cumit, de nálunk bevált.

Nem írtad, hogy mennyit alszik evések között, és azt sem, hogy hogyan alszik el. A kiságyba valóban ne legyen sok játék, mert ha szeretne elaludni, a sok ingertől nem tud. Ha ébren van és jóllakott, tedd inkább a nagyágyra, nem kell aggódni, ő még nem esik le. Rakj pár játékot köré, de ne sokat. Nagyon jó a babaszőnyeg, az én lányom pont 2 hónapos volt, amikor kapott, nagyon szerette. Lógott rajta 2-3 játék, azokat nézegette.

Fontos, hogy ha látod, hogy kezd nyűgős lenni, ásítozik, akkor tedd le aludni. Ha hasfájós, jó a hasonfekvés, mert az segíti a pukikat távozni. Cumi a szájba, egy kis símogatás, lehet így könnyen elalszik.

Sokat számít az is, ha csak rövid időre köti le egy-egy dolog, akkor folyamatosan változtass a helyzetén. Tedd napközben is hasra, rakd pihenőszékbe vagy hordozóba, vidd ki a konyhába magadhoz, ha főzöl, ott is sok a látnivaló. Beszélj hozzá folyamatosan, hallja a hangodat. Énekelhetsz is neki, bár az én lányomat ennyi idősen nem érdekelte.

Az is fontos, hogy te is pihenhess. Ha alszik, egy kicsit te is aludj, vagy csak pihengess, vagy ha az is kis segítséged alkalmas rá, hagyd rá egy órára, sétálj egyet, menj el vásárolni...stb.

Ti is sétálhattok együtt a babával, gondolom még mózesben van, így ott is hasrafordíthatod, úgy is alhat a babakocsiban.

Próbáld meg kb. azonos időben etetni, játszani és altatni. PErsze ez folyamatosan fog változni, de egy rugalmas napirend pár hétig minden korban tartható, aztán változnak az igények így változik a napirend is.

Én nem értek azzal egyet, hogy kézben legyen egész nap, illetve hordozni kell a babát akár kendőben, akár másként. Persze szükség van az anya közelségére, de én ezt nem azzal oldottam meg, hogy fogtam egész nap, hanem mellette voltam. Sokat beszéltem, beszélek hozzá, mutogattam a játékokat, ha valami gondja volt, akkor azt megoldottuk gyorsan. A lányom nagyon nyűgös, ha nem alszik eleget, így ha látom, hogy álmos, szinte azonnal leteszem aludni. 2 hónaposan jó, ha egy órát volt fenn, a többi alvás volt, szépen egyedül a kiságyban cumival a szájában. Ennyi idősen cumizott egyébként is, ezt fokozatosan elhagyta, ahogy jött a fogzás, és mindent a szájába tömködött.

Szóval kipróbálhatod a hordozást, az igény szerinti szoptatást, de ha ettől nem javul a helyzet, inkább próbálkozz a napirenddel, a közös, de nem kézben lévős játékkal.

Nálunk ez van ma is, van, hogy egyedül játszik, mint éppen most is, van, hogy nem akar egyedül lenni és akkor közösen játszunk. Folyamatosan figyelem az igényeit, és kicsit bele-bele nyúlok a napirendbe, hogy maradjon minden nyugodt, és kiszámítható. Már elmúlt 7 hónapos a lányom.

Légy kitartó, próbálj megnyugodni, és egy kicsit próbálj összeszedettebb lenni. hidd el, hogy menni fog!!!

2010. szept. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok és tippeket adtok, bíztattok. A helyzet a következő, nagy vonalakban: kb. 4 napja elforog az ágyában, de csak egyik irányba. Rendszeresen reggel felkelés után így találom az ágyában, a jobb oldalán 90 fokkal elfordulva az ágy fejrészét bámulva, kapirgálva, fogdosva a fejvédőt. És gagyog, beszélget hozzá. Aztán megunja, vagy éhes lesz és jön a sírás. Azt nem tudom, mikortól szórakoztatja el így magát, mert alszom, nem látom. Csak este rakom az ágyába esti evés után, azt már tudja, hogy alvás következik, nem is tiltakozott soha, talán csak az elején 1-2 alkalommal. Illetve még akkor, amikor a kezemben elringatva alszik el, akkor becsempészem a kiságyba több-kevesebb sikerrel. Ilyenkor napközben vagy felébred rövid idő /5-15 perc/múlva, vagy hosszan alszik. Változó. Ezeken kívül még inkább a mi nagy ágyunkon alszik szopi után. Az elalvás/elaltatás katasztrófa, magától nem hajlandó elaludni, csak ha álomba sírja magát. El kell ringatnom hozzá, vagy mint előbb írtam, evés után cicin alszik el. Ha a kiságyában ébred, vigyorog és beszélget, nézi a játékokat, szórakozik. Szóval oda tényleg csak aludni teszem be, mert utána ki is kell vegyem, mivel elkezdi a szokásos sírást. Ha nem veszem fel 5 perc alatt, vizesre izzadja magát, vörös a feje és ömlik a könnye. Ezzel is próbálkoztam, hogy hagyjam sírni, de ne a kiságyában. Hát, nem tudom. Nekem jobban fáj szerintem, mint neki. Nem alszik túl sokat, de ezt sem jelenthetem ki, mert ez is nagyon változó. Egyik nap így, máskor meg úgy. Én úgy vettem észre, egyre kevesebbet alszik, mert érdekli a világ és állandóan kézben akar lógni, hogy mutogassak neki meg mindent. És ami a halálom: TÉVÉZIK! Odaragad a tekintete, még a fejét is kifacsarja, csak hogy lássa a képernyőt. Nem tudom mikor szokott így rá, de ennek nem lesz jó vége. Monitor dettó, ha meglátja és elviszem, hogy ne bámulja, bőg. Kb. 3 óránként eszik, mostmár megébred, így nem kell nekem ébresztenem, csak nagyritkán. De sajnos ez is változó. Egyszer egy nap 6-7x eszik, de előfordult már az is, hogy csak 5x. Méregetem, de ezzel csak magamat idegesítem sokszor, hogy nincs meg a napi folyadéka, blabla...Dehát ha nem igényli? Vagy nem is tudom...Ha ennyire jól eszik és gyarapszik, nem lehet gond?! A cumival már bepróbálkoztunk, kb. 2 hétig kellett neki, mostmár kilövi a szájából, undorodik tőle és öklendezik. Erőltetni nem fogom, nem is szeretném. Az öklét jobban szereti szopogatni, rágcsálni. A hasonfekvést gyűlöli. Ez a másik, amitől rettegek. Bármikor, amikor hasra pakoltam, üvöltött. De brutálisan. Pedig orvos is mondta, hogy csinálni kell, mert nem erősödnek az izmai. De könyörgöm, ha csak üvölt hason, annak mi értelme??? Úgyse azt csinálja, amit kéne! Igy hogyan tornáztassam? Ha a mellkasomon van, ugyanaz a szitu. Ha pelenkázom, akkor szoktam tornáztatni, hogy a karjánál fogva felemelgetem, illetve ha mászkálok vele, lógatom az alkaromon hasra fordítva, mert azt még elviseli, amíg bámulja a TV-t, vagy magát a tükörben. Máshogy nem hajlandó megemelni a fejét. Ultragáz. A babakocsi is csak szenvedés. Mióta megvan, utálja. 10-20 perc alatt megunja benne és sírni kezd. Gondolhatjátok, ami másnak öröm, így ebben az esetben a sétálás babakocsival, az nekem csak szenvedés és egyáltalán nem örömteli. Nagyon szomorú vagyok emiatt. Vagy én vagyok egy hihetetlen béna anya, hogy semmit nem tudok megoldani, sehogy se jó, és öröm igen ritkán ér.
2010. szept. 5. 12:33
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. szerintem ő egy sírós baba, és nagyon igényli a közelségedet. Ne a kezedben hurcolászd, hanem kösd magadra, sokan csinálják, így szabad a két kezed. Közben ő tud nézelődni a lakásban. Persze ettől függetlenül próbáld időnként letenni, szerezzetek be forgójátékot a kiságyra,
2010. szept. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
65%

bocsi ez előző válasz anélkül ment el, hogy akartam volna:-)

Szóval forgójáték is szokott tetszeni a babáknak, a babaszőnyeg is nagyon jó. Változatlanul azt mondom, hogy folyamatosan változtasd a helyét a lakásban, és ha sírni akar, maradj mellette, beszélj hozzá, mutogass neki te játékokat, próbáld meg nem felvenni. Ha nem működik, akkor ott a hordozókendő. Abban sétálhattok is, nem muszáj babakocsiban tolni.

Az altatással kapcsolatban sokat nem tudok tanácsolni, mert nálunk nem volt ilyen gond. A Suttogónak van egy módszere a susogás és ütögetés, ami műkdött is nálunk egy darabig. Ez annyit tesz, hogy hosszan kell az s hangot mondani, és közben ritmusosan kell a mellkasát ütögetni, persze csak finoman. én nem ütögettem, mert hason aludt a lányom, maradt a hátsimizés és a susogás. No persze a cumival.

Állítólag, ha jól használod a hordozókendőt, nem fog fájni a derekad, a hátad.

Tudom, hogy nem egyszerű a helyzet, de úgy gondolom, hogy fokozatosan fog javulni, ha már többet mozog, jobban fogja érdekelni a játék, akkor már nem kell annyit cipelni. Addig viszont a legjobb, ha magadra kötöd, és időnként próbálod letenni nézelődni.

2010. szept. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Annyi jó tanács volt már, amit nem próbáltál még azt tedd meg. Egy biztos, az idő meg fogja oldani a problémátokat. Én is a fejem tetejére is állhattam, akkor se volt időm semmire az első 3 hónapban a babám mellett. Akkor lesz egy nagy fordulat, csak ki kell bírni. Aztán olyan 6 hónapos kora körül is javulni fog a helyzet, és ahogy nő egyre jobb lesz. Nálunk a mozgások megtanulása segített, a játékok nem igazán kötötték le soha. Van baba aki a saját kezét is egy órán át tudja nézegetni, mi ezen is 1 perc alatt túl voltunk. Most 14 hónapos, és a kistesónál azt kivánom csak 6 hónaposan kapjam meg, mert addig nagyon nehéz volt. Na jó ez csak vicc, de csak ezzel tudlak biztatni, és nem te vagy rossz, csak ő egy ilyen baba. El kell fogadni, és minden mást le@arni körülötted. Hiába adnak más babák szülei tanácsot, ha az nektek nem jön be. Gondolok itt a kösd magadra anyukákra, hát én azt sose bírtam, inkább feküdj mellé. A házimunkát minimálisra csökkenteni, a kaját rendelni és kész.
2010. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!