Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamarosan begolyózok?

Hamarosan begolyózok?

Figyelt kérdés
Kisbabám elmúlt 2 hónapos, de lassan megőrülök az állandó sírásától. A szívem megszakad tőle, de egyszerűen nem bírom állandóan magammal hurcolászni. Ha a kiságyában van, sír. Ha a felnőttek ágyában van, sír. Ha nem úgy tartom, ahogy ő akarja, sír. Ha akármi nem úgy van, ahogy azt ő elképzeli, sír. Kezdem magam totális csődnek érezni. A házimunkám itthon egyenlő a nullával, undorító. Egész nap tiszta ideg vagyok és feszült, mert ha nincs kézben és nem járkálok vele fel és alá, egész nap csak üvölt. Nem tudom, hogy szoktassam meg vele a kiságyát, pedig tele van színes, figyelemfelkeltő játékokkal, de csak 10 percig hatja meg. Egyszerűen kezdek megfulladni. Lassan a WC-re se tudok tőle kimenni. Felkötni meg nem fogom magamra, mert borzalmasan fáj a hátam és a derekam. Segítsetek, hogyan oldjam meg ezt a problémát??? Hogyan tehetném könnyebbé mindkettőnk életét? Segítségem nem nagyon van, így kérek tanácsot...:(((((((
2010. szept. 4. 19:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%
Általában a babáknak akkor nincs komfortérzetük, ha éhesek. Ha még szoptatsz, akkor lehet, hogy a tejeddel van a probléma. Talán válts át tápszerre, bifiduszosra, akkor talán elmúlik a folytonos bőgés.
2010. szept. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Kitartás,szüksége van a közelségedre azért sír. Nem lehet hogy fáj a pocija?Valami csak leköti...azt nem tudod megoldani,hogy vidd magaddal mindenhova (hordozóban,pihenőszékben) adjál neki mindíg 1-1 újabb játékot vagy amit nézegethet ,te meg csinálod a dolgod...ha sír felveszed,megnyugtatod,visszateszed...sír felveszed megnyugtatod..és így tovább..beszélj hozzá,hogy mit csinálsz,hogy mindjárt mész hozzá csak dolgod van..talán így lassacskán rájön hogy egyedül is el kell tudni lennie. Ő még nagyon pindurka baba..szüksége van a közelségedre..sok kitartást.
2010. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Feszkós vagy, ő is érzi. Vedd be a lesz@rom kapszulát, a lakás nyugodtan futhat!

Kicsit passzold le apának, mamának egy órára, és sétálj egyet/olvass/feküdj be egy kád jó meleg vízbe!

Ha megnyugodtál, ő is meg fog nyugodni!

Ha így sem nyugszik meg, akkor lehet, hogy tényleg éhes, vagy csak hiányzol neki. Én itt olvastam, hogy "anyaillatú" pólót kell betenni mellé az ágyba, és attól is megnyugodhat.

Az én lányomon sokat segített a pléddel körülcsavarás is. Néha belebugyoláltam egy polár plédbe, és úgy fektettem magam mellé. Halkan beszéltem hozzá, simogattam,...

2010. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
64%
Nyugodj meg akkor ő is megnyugszik ! Nekem a gyerekorvos "receptre írta fel ,hogy csavarogjak " ! Tényleg 1-2 órára menj el otthonról ! Ja és élvezd az anyaságot ,nemrég én is 2 hónapos babámmal kapcsolatban kérdeztem ,jövőhéten már 1 éves lesz !
2010. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
57%

Egy 2 hónapos babát még a legritkább esetben éredeklnek a játékok. Neki anya kell, és kész. A háztartás hadd szaladjon, nem azért vagy otthon, hogy mintaháziasszony legyél, hanem hogy egy csecsemőt gondozz napi 24 órában.


Amúgy ha jól van felkötve, megfelelő kendőben vagy hordozóban, akkor az ember meg sem érzi a súlyt, ezt csak úgy mellékesen mondom. Terhesen sokkal nehezebb volt.

2010. szept. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
69%
szerintem jókat írtak az előbbiek: pihenés, tápszer kipróbálása (hátha tényleg nem elég neki az anyatej), felkötözni (próbálgassad, nekem is fájt majdnem mindtől, de az egyik végül bevált, ha kell ha nem magamra kötöm), esetleg próbáld ki a ringatószéket vagy azt a spéci hintát (adamo?). na megyek begyogyozni a sajátjaimtól
2010. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

Na ha valaki át tudja érezni a dolgot akkor az én vagyok!!!

A helyzet ugyanez volt!!! Azt hittem belehalok!

Sajnos nekem a lazítással sem lett jobb, mert egy anya számára szörnyű, ha a gyereke sír, így jönnek a görcsök!

Őszintén elmondom, hogy nálunk mi történt! Apa kivette a kezemből, bement a gyerekszobába, bezárta az ajtót (én kint ordítva sírtam , mert halottam a gyereket sírni)és hagyta sírni bent az ágyban! Aztán felvette a kezébe megnyugtatta és el is aludt! Nagyon, de nagyon sokszor el kellett játszania, de elkezdett a dolog nagy mértékben javulni!

Nálunk biztos volt, hogy semmi oka nincs a sírásnak csupán komfort dolog vplt!

Rátudtunk állni egy rendszerre, végre nincs 24 órát kézben!

E mellett ahogy nő és egyre több dolog köti majd le annál könnyebb lesz!


Hát én hatalmas kitartást kívánok neked!!!

2010. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Szerintem ez a "feszült vagy" dolog , ez mese. Hiába lazítanál, nem hiszem, hogy ő is megnyugodna. Ha ez így működne, a legtöbb baba állandóan sírna, mert sok anyuka feszült, fáradt, ideges stb. Nekem is mindig ezt mondták, hogy a baba átveszi az én nyugtalanságomat. Aztán nála vége lett a sírós korszaknak, de én nem lettem nyugodtabb:)) Sajnos, lehet, hogy nálatok is drasztikusan kellene ezt kezelni, de tudom ez nagyon szívettépő tud lenni...:(
2010. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Tudom, hogy nem az előttem szólók válaszára kell itt reagálni, de sajnos nem hagyhatom ki.


Első válaszoló és még valaki írta a tápszert. És hogy bifiduszos legyen. Nos, ha csak a bifidusz miatt ajánlották, akkor adj neki Normaflore-t. De ez csak akkor hat, ha azért sír, mert fáj a hasa. Inkább tedd mellre sokat, az én fiam ennyi idősen 45-60 !! perceket szopizott, 2 óra szünet és kezdtük előlről. Sok tejem lett tőle, a hasa nem fájt, nyugodt volt, mert érezte, hogy anya ott van mellette.

A másik: lehet, hogy túl sok neki az inger! AZt írod, hogy a kiságya tele van figyelemfelkeltő játékokkal. Nos, a kiságy nem játszótér. Oda semmit ne tegyél be neki, ne terelje el semmi a figyelmét, ha alszik. Sokszor azért ébrednek fel, mert meglátnak, meghallanak valamit, de rosszabb, ha a túl sok inger miatt el sem tud aludni. Vegyél játszószőnyeget, az tele lehet játékokkal, de a kiságy ne.

Mennyit szopizik (időben is mennyiségben is) egyébként?

2010. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kedves válaszokat. A helyzet az, hogy a tejemmel hála égnek nincs semmi baj, a baba szépen gyarapszik, mert már több mint 6 kg. Minden hónapban 1 kg-ot hízott. Igen, hasfájós, szinte mindent kipróbáltam. Az Infacol bevált, mert most már "csak" a puki gyötri, de 10 perc alatt elintézi ébredés után.A baj pedig az, hogy nem tudok fejni se kézzel, se géppel. A kórházban se tudtak segíteni a nővérek, a védőnő sem. Egyszerűen ilyen "mesterséges" dologra nem indul be a reflexem és akkor csak egy-két csepp jön ki nagy gyötrelmek árán. Tehát legfeljebb 2 és fél órára tudnám otthon hagyni, mert 3 óránként eszik. De mivel írtam, hogy segítségem nincs túl sok, így tárgytalan a dolog sajnos... Legszívesebben elásnám magam a föld alá, csak hogy egy kicsit nyugodtan ellegyek magamban...
2010. szept. 4. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!