Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart a "negyedik...

Meddig tart a "negyedik trimeszter"?

Figyelt kérdés
7 hetes a babám, imádom, iszsz, egész nap kézben van szinte, rajtam alszik. De azért már lassan kicsit jó lenne pár óra magamra. 😬 Olyan tapasztalat érdekel hogy ha letelik a 3 hónap akkor kicsit jobban el lesz nélkülem? Pl tudok mellette otthon tornázni? Egy szobában persze. Nem hagynám egyedül. Csak hát így hogy rajtam van, nehéz. Esetleg bizonyos gyakorlatoknál használhatnám súlynak. 🤭😄
2021. nov. 18. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár órám magamra a 3,5 év alatt (2 gyerek) akkor volt, ha más vigyázott rájuk😔


Nekem a torna olyan 1 éves kora óta megy a kicsinek, ha 1 gyerek lenne, akkor halarabb olyna 5-6 hónaposan ment volna.



Amúgy a 2. Növekedési ugrás után (3 hó) könnyebb addig, amíg nem indul be a mászás és a hozzàtàplálàs.

Az utóbbi nagyon sok idő volt nálunk mind2 gyereknél, ez okozott nehézséget.

2021. nov. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Tri! 3! 3 hónap. De nem lesz később se sokkal több időd csak ha más vigyáz rá. Egy gyerek ha veled van, figyelni kell rá
2021. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem mondom hogy lehetetlen, de nekem nem pont a torna jutna eszembe ha van épp 20 percem magamra... az alvás kincsem, az alvás..


Persze minden ember más, azt mondom igen, ha olyan a babád, akkor tudsz majd mellette kicsit tornászni. Ha meg olyan mint a tesomé, akkor örülni fogsz hogy nem ejted ki a kezedből mikor szédelegve járkálsz fel alá, mert 1 óra éjjeli alvásra 2 óra fentlét jut. És náluk 4 hónaposan romlott el az alvás addig rendben volt.

2021. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Le leszek pontozva, mert itt mindenki azt vallja, hogy hagyni kell kicsit nyűglődni magában, majd megszokja hogy egyedül kell megoldania. Én meg azt gondolom, hogy egy 1 év alatti gyereknél semmi esetre sem lehet elvárás, hogy legyen el magában, max kényszer. Egyszerűen evolúciósan nem erre vagyunk kitalálva. Emellett piszok nehéz, mert mint 21. századi felnőtt ember, már mások az igényeink. De egy gyerek még ösztönszinten működik elég sokáig. Nekem sosem volt olyan, hogy úgy tudtam tornázni, hogy fél órát elvolt a játszószőnyegen a pár hónapos gyerekem. Években mérhető mire párhuzamosan tudtam tornázni, neki meg adni valamit rajzolni, gyurmázni, legozni stb.

Amikor 1,5 éves volt, akkor azért nem lehetett mellette tornázni, mert rámmászott, ő is akarta csinálni stb.

Tornázni tudtam, de olyankor az apja vigyázott rá. Ezek voltak az énidőim.. Az első fél-egy év nem rólam szólt. Ez tény és való. De hiszem, hogy ezzel alapoztam meg neki az érzelmi biztonságot.

2021. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

4

Jól írod! A mai anyukák már az 1 hetestől is elvárnak olyanokat,amiket egy 3-4 évestől lehetne max. Mindenki rohan,nem gondol bele egy baba min megy keresztül. Csak tudjuk le gyorsan a szülést aztán csak felnő mint a gaz..

2021. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem akkor lesz más, ha majd minél aktívabban elkezd érdeklődni a környezete iránt, elnézelôdik. 7 hetesen meg nagyon pici.

Nekem a fiammal 3-4 hónaposan volt hogy ha letettem pihenőszékbe és leültem elé akkor együtt eljátszottunk, de egyedül nem volt el egy percet sem (nem is elvárható egy babától szerintem). Amikor stabilan megtanult hasra fordulni 5 hónaposan onnantól egyre jobban tetszett neki hogy valamennyire tud helyzetet változtatni és ez egyre jobban igaz lett rá ahogy haladt a mozgásfejlődés. 6 hónaposan már el szöszmötöl magának a jatszószőnyegen (Nyilván nem fél óráig), sokszor magától akart lemenni az olembol, próbálgatja a kúszást, vagy etetőszékből nézi amíg felmosok pl, előkészítem az ebédet közben beszélek hozzá hogy épp mit csinálok.

Én is megkaptam hogy miért nincs el magának a gyerek 4 honaposan a hordozóban, miért nem szoktattam úgy hogy beleteszem es kapcsolok neki mesét, akkor ellenne…. WTF. Majd el lesz úgyis ha megtanul mászni, akkor meg lehet majd utána szaladni. :)


Ja és igen, én lazán csináltam guggolásokat a rám között babával, ő meg közben a tükörben nézte magát és nevetett. Meg mikor hason volt lefeküdtem vele szemben és plank-eltem. 😀

2021. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Csatlakozom a 7-es válaszolóhoz. Nincs is jobb a tornához, mint egy folyamatosan növekvő, édes kis súly 🥰
2021. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerekkel nyomtam fekve... 🤣


Amúgy nálunk az idősek szóltak be. 2,5-3 hónapos kora környékén, hogy lassan már kell szoktatni hogy ellegyen egyedül, amíg én megfőzök (~1 óra), mert így a "fejemre nő".

Szóval nálunk az idősek csóválták a fejüket, hogy elkapatom a babát.

2021. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hét hetes kor az meg bőven a “negyedik trimeszter”. :)

Majd könnyebb lesz, egyrészt te is ügyesedsz, a babát meg hajtja majd a kíváncsiság hogy felfedezzen.

2-3 honaposan már olyanokat meg tudtam csinálni mint pl szárító leszedése, a nagy ágyunkon hajtogattam a ruhákat és ott feküdt a baba is. De pl ekkor letenni még nem tudtam, igényelte a közelséget. Pl négy honaposan nem tudtam megcsinalni a reszelt almáját csak amíg aludt. 😀 Hat honaposan meg lazán eljátszott addig a jatszoszonyegen vagy etetoszekben amíg megfőztem a kis püréjét.

Én sokat használtam bent a babakocsit, ha dolgom volt néha elég volt a babának hogy lásson engem, meg hordozoban vittem magammal pl a fürdőbe vagy amerre dolgom volt, így sokszor elnézte mit csinálok, persze nem órákig. De fél évesen már kis időre le tudtam tenni játszani, persze magában nyűglődni sose hagytam csak amíg jól elvolt, sokszor odaültem hozza akkor is ha épp elfoglalta magát.

2021. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos kora után elkezdte érdekelni a játszószőnyeg. :) letettem, mellette beraktam valamilyen tornavideót. :) Igazuk van a többieknek, huzamosabb ideig nem fog elleni magában, de nekem azért több időm lett. :) természetesen rögtön felvettem, ha ráunt a játékaira, viszont lett időm magamra. :)
2021. nov. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!