Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csirkehúst akarok összeturm...

Ha csirkehúst akarok összeturmixolni, akkor kell még hozzá vizet is adnom? Milyet?

Figyelt kérdés

Bocs, ha kicsit hü...e a kérdés, de most fogok először csinálni, és mivel sokat fagyasztok le, nem akarom elrontani.

Szóval kell még hozzá vizet adnom, vagy a főzővizet?

És meddig tárolhatom fagyasztóban (jégkockatartóban)?


2010. szept. 4. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy csináld hogy fagyasztás elött csak főzd meg a kockára vágott csirkehust és megfőzve de kihütve fagyaszd le.

amikor főzöd a baba ételét akkor kiveszel egy kockát darabot és ha kiengedett hozzádobod az ételéhez és az egészet egyszerre turmixolod össze


ez azért is jobb mert mixeléskor jobban összekeveredik

mert ha vizzel / főzölével fagyasztod jégkristályos szerkezet szétvágja a húst és egy plötty lesz kiengedéskor

egyszerübb a tárolás nem kell annyi edény elég ha a főtt huskockákat egy zacskóban berakod a fagyasztóba.

2010. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

még első v.


6-8 hónapig tárolható a csirke a fagyasztóban minőségkárosodás nélkül.

2010. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
na, ez is egy jó ötlet:) okés, köszi!
2010. szept. 4. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:

én kezdettől fogva igy oldottam meg

fagyasztáskor a zacskóra ráirtam milyen hús és hanyadikán fagyasztottam


ha pürét fagyasztottam akkor se edényt fogtam be hanem egy zacskó csücskébe öntöttem és megcsomóztam a végét. sok mosogatást meg fagyasztó edényt megspóroltam igy...

2010. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én úgy csináltam,hogy egy kis főzőlével leturmixoltam,és úgy a jégkockatartóba..,majd fagyás után kis zacsikba kinyomogattam.

majd mikor nagyobb lett a babám,akkor meg ledaráltuk,és zacsikban fagyasztottunk le neki 50 gr-os kiszerelésekben..

Mikor vízzel higítottam,nálunk nem volt jégkristályos..

Nem kell hozzá csak épp egy kicsi,hogy vigye a turmixgép..legalább is szerintem.! :)

2010. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy nálunk azért lett kristályos mert lassan fagyaszt a fagyasztónk - kicsi - és tényleg nem volt sok viz alatta...
2010. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de jó, köszi az ötleteket:)
2010. szept. 4. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!